Program Artemis NASA wyląduje na Księżycu jako pierwsza kolorowa osoba

Program Artemis NASA wyląduje na Księżycu jako pierwsza kolorowa osoba
Administracja przedstawiła priorytety prezydenta USA Joe Bidena Wydatki uznaniowe w 2022 r Na Kongres w piątek. Według NASA wzywa do wzrostu o ponad 6% w stosunku do poprzedniego roku.

„Wniosek o dofinansowanie w wysokości 24,7 miliardów dolarów pokazuje zaangażowanie administracji Biden w NASA i jej partnerów, którzy ciężko pracowali przez ostatni rok w trudnych okolicznościach i osiągnęli bezprecedensowy sukces” – powiedział w oświadczeniu pełniący obowiązki administratora NASA Steve Gurczyk.

„Uznaniowa prośba prezydenta zwiększa zdolność NASA do lepszego zrozumienia Ziemi oraz monitorowania i przewidywania skutków zmian klimatycznych. Daje nam również środki do dalszego rozwijania amerykańskiego planu eksploracji kosmosu od Księżyca po Marsa, w tym lądowania pierwszej kobiety i pierwszej kobiety. osoba. Koloru na Księżycu na Księżycu. ”Ramy programu Artemis.

Zgodnie z komunikatem NASA, wniosek Bidena dotyczący roku podatkowego 2022 utrzyma NASA na dobrej drodze do sprowadzenia ludzi z powrotem na Księżyc, a jednocześnie będzie zgodna z zobowiązaniem prezydenta do przyjęcia holistycznego podejścia do promowania praw własności dla wszystkich.

Podczas gdy pierwsza kadra astronautów dla programu Artemis została ogłoszona w grudniu, pierwsza załoga Artemidy III nie została ogłoszona w 2024 r. Pierwsza grupa 18 osób to Zróżnicowany zespół astronautów, W tym te Nowość dla NASA i weteranów lotów kosmicznych.

Wśród astronautów Artemidy są Joseph Akaba, Kayla Barron, Raja Shari, Matthew Dominic, Victor Glover Jr., Warren „Woody” Hoburg, Johnny Kim, Christina Koch, Kjell Lindgren, Nicole Mann, Ann McLean, Jessica Mir, Jasmin Mugbeli i Kate Robbins, Frank Rubio, Scott Tingle, Jessica Watkins i Stephanie Wilson.

Chociaż nie wiadomo, czy osoba kolorowa będzie jedną z pierwszych astronautów, którzy powrócą na Księżyc od czasu programu Apollo w 1972 r., „Są to historyczne momenty w postępie równości dla całej ludzkości”. Bhavia LalPełniący obowiązki szefa sztabu NASA.

„Kobiety i osoby kolorowe stanowią ważną część wszystkich aspektów siły roboczej NASA, a ostatnie dwie klasy astronautów obejmowały najwyższy odsetek kobiet w historii” – powiedział Lal. Pięćdziesiąt procent Klasa z roku 2013 stanowiły kobiety, a 45% klasy z 2017 roku. Obecnie afrykańsko-amerykańscy astronauci, wyspy Azji i Pacyfiku, Latynosi i osoby wielorasowe stanowią około jednej czwartej aktywnego korpusu astronautów NASA ”.

Lal powiedziała, że ​​ta reklama jest dla niej bardzo ważna osobiście. Przyjechała do Stanów Zjednoczonych w wieku 18 lat, niosąc dwie torby pełne książek i nie wyobrażając sobie, że w przyszłości będzie pracować dla NASA.

„Jeśli to widzisz, możesz w to uwierzyć” – powiedział Lal. „Wiele z tego, co robi NASA, jest inspiracją dla następnego pokolenia, ale aby odnieść sukces w tej inspiracji, musimy nadal być liderami, jeśli chodzi o różnorodność i równość”.

Czego astronauci Artemidy mogą dowiedzieć się o Księżycu, kiedy wylądują w 2024 roku

Powiedziała, że ​​ta różnorodność jest niezbędna nie tylko ze względu na zdolność do misji, ale w całej NASA, aby napędzać duże kroki, które agencja podejmuje, aby ulepszyć sposób, w jaki ludzie eksplorują kosmos.

Powrót astronautów na Księżyc będzie testem przed wysłaniem ich na Marsa – kolejny długoterminowy cel programu Artemis.

NASA i Europejska Agencja Kosmiczna współpracują przy Bazie Księżycowej Artemis Gateway

„To nie jest biznes związany z flagami i śladami stóp, jak program Apollo” – powiedział Lal. „To bardziej zrównoważona obecność, która pomoże nam przygotować się do dotarcia na Marsa”.

Kiedy astronauci badają południowy biegun księżyca, którego ludzie nigdy wcześniej nie odwiedzali, będą opierać się na dziedzictwie i nauce zdobytej podczas programu Apollo i przenoszą je w nowy wiek.

Po bezzałogowym locie Artemidy I w listopadzie, lot Artemidy II zostanie obsadzony na Księżycu w sierpniu 2023 r. Artemis III powróci astronautów na Księżyc.

Oprócz pomocy w programie Artemis i studiowaniu zmian klimatycznych, prośba prezydenta pomoże również zwiększyć robotyczną eksplorację kosmosu przez agencję, przyspieszyć rozwój technologii lotniczej i zapewnić nowe fundusze na wysiłki NASA mające na celu zaangażowanie się w naukę STEM wśród studentów znajdujących się w trudnej sytuacji. agencja.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *