Przekonanie w złocie i niedźwiedzie na Wall Street: nastroje rynkowe

Przekonanie w złocie i niedźwiedzie na Wall Street: nastroje rynkowe

Wielkie przekonanie, że złoto będzie najbardziej byczym aktywem w ciągu najbliższych 12 miesięcy, podczas gdy Wall Street jest rynkiem, który wzbudza mniejszy entuzjazm wśród inwestorów i uważa, że ​​w nadchodzących miesiącach będzie się rozwijał gorzej, wynika z najnowszego majowego badania nastrojów. Dla analityków i współpracowników w strategiach inwestycyjnych.

Złoto jest aktywem, które budzi największy konsensus wśród analityków i współpracowników strategie inwestycyjne, przy czym aż 40% ankietowanych uważa, że ​​będzie to najbardziej uparty wzrost od dwunastu miesięcy. Drugim aktywem, które przyciąga największe zainteresowanie, są akcje azjatyckich rynków wschodzących, które wzrosły o 20%, podczas gdy akcje europejskie, amerykańskie i hiszpańskie oraz papiery skarbowe o stałym dochodzie pozostają nieco w tyle.

W połowie maja cena tego szlachetnego metalu przekroczyła 2000 USD za uncję iw tym roku zyskała 10,60%. Jest to aktywo odwrotnie proporcjonalne do dolara, któremu sprzyja spadek kursu amerykańskiej waluty, podobnie jak inne czynniki, takie jak zakup złota przez Chiny czy zaprzestanie podwyżek stóp procentowych przez Rezerwę Federalną USA.

Według raportu Państwowej Administracji Wymiany Zagranicznej Chin, powołał się on na chiński portal bajiahao, Chińskie rezerwy złota wzrosły o 260 000 uncji Między kwietniem a marcem chińskie zasoby długu skarbowego spadły do ​​ok 859,4 miliarda dolarów w styczniu 2023 r., spadając szósty miesiąc z rzędu. Ma to azjatycki gigant całkowite rezerwy złota za więcej niż 66,76 mln uncji.

Inną odpowiedzią, która generuje największy konsensus wśród analityków i współpracowników, jest at strategie inwestycyjne To giełdy będą się rozwijać gorzej w krótkim okresie: Wall Street dla 60% ankietowanych, następnie hiszpańska giełda z 20%, akcje europejskie z 10% i Chiny z 10%.

Jeśli chodzi o to, który rynek będzie się lepiej rozwijał w krótkim okresie, odpowiedzi są bardziej podzielone. 30% uważa, że ​​będzie to Japonia i kolejne 30% w Europie, 20% w USA, 10% w Hiszpanii, a kolejne 10% w Ameryce Łacińskiej.

W poniedziałek Nikkei 225 zamknął się na najwyższym poziomie od półtora roku, ponieważ inwestorzy szukali akcji o silnych stopach zwrotu, podczas gdy słabszy jen również zwiększył zaufanie inwestorów dzięki perspektywie lepszego eksportu z tego azjatyckiego kraju. Główny indeks Topix zbliża się do najwyższego poziomu od trzech dekad.

W Europie EURO STOXX 50 jest szacowany na 13,82% i znacznie przewyższa zwrot osiągnięty do tej pory w tym roku przez S&P 500 na poziomie 7,41% oraz indeks DOW JONES na poziomie 0,46%.

Jeśli chodzi o to, która waluta okaże się silniejsza w dłuższej perspektywie, zaufanie pozostaje w euro. 40% ankietowanych uważa, że ​​unijna waluta będzie najsilniejsza w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy, 30% uważa, że ​​będzie to dolar amerykański, 20% japoński jen, a tylko 10% uważa, że ​​frank szwajcarski będzie lepszy niż jego rówieśnicy. . Rówieśnicy.

Euro zyskało 2,10% w stosunku do dolara i 4,5% w stosunku do jena, choć straciło na wartości 1,9% w stosunku do funta brytyjskiego i 1% w stosunku do franka szwajcarskiego.

Najnowsza ankieta została przeprowadzona w maju wśród analityków i współpracowników strategie inwestycyjne Gromadzi również opinie na temat krótkoterminowych nastrojów na IBEX 35, S&P 500, ogólnie na amerykańskim rynku akcji oraz ogólnie na EURO STOXX 50 i europejskim rynku akcji. Jeśli chodzi o IBEX 35, to większość z 40% wskazań wskazuje, że zachowanie w tym miesiącu będzie neutralne, podobnie jak ma to miejsce w przypadku rynku amerykańskiego z takim samym wskaźnikiem odpowiedzi.

Eksperci, z którymi konsultowano się na potrzeby tego stanowiska, są nieco bardziej pozytywnie nastawieni do EURO STOXX 50, biorąc pod uwagę, że 50% analityków i współpracowników w strategie inwestycyjne Jego zdaniem w krótkim terminie akcje na Starym Kontynencie będą zwyżkowe.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *