Przewodnik, jak w pełni wykorzystać możliwości Galaxy Z Foldables na nowe sposoby – newsroom Samsung Polska

Istnieje cały świat wygody i wielozadaniowości, którego nie byłbyś świadomy, gdybyś nie korzystał ze składanego smartfona. Dzięki definiującym klasę seriom Galaxy Z Fold i Galaxy Z Flip, Samsung Electronics wykroczył poza tradycyjne rozmiary smartfonów, oferując użytkownikom różnorodne nowe wrażenia.

W przeciwieństwie do przeszłości, gdy ekran oznaczał jedną otwartą aplikację, użytkownicy smartfonów Galaxy Z mogą segmentować ekrany zgodnie z tym, co muszą zrobić, a nawet łatwo ustawiać smartfony, aby korzystać z aplikacji bez użycia rąk. Wraz z najnowszą linią składania, te wielozadaniowe funkcje ewoluowały, stając się bardziej złożonymi i zapewniającymi lepsze wrażenia użytkownika.

Tutaj Samsung Newsroom oferuje kilka pomocnych wskazówek, jak wykorzystać składaną ofertę Galaxy Z i doświadczenie użytkownika w codziennych scenariuszach, w sposób, o którym wcześniej nie pomyślałeś.

Okno wielu działań: wizualizuj jednocześnie dwie aplikacje nawigacyjne

Podczas wybierania trasy za pomocą aplikacji nawigacyjnej nieprzewidziane okoliczności, takie jak korki lub roboty drogowe, mogą sprawić, że będziesz żałować pokonanej trasy. Użytkownicy smartfonów Galaxy Z mają proste rozwiązanie w takich sytuacjach: dzięki aktywnemu multi-window można łatwo otworzyć dwie różne aplikacje nawigacyjne w tym samym czasie, aby porównać spodziewane czasy przyjazdu i warunki drogowe, aby śledzić trasę nawigacji, która prowadzi do Twojego miejsce docelowe tak szybko, jak to możliwe.

W szczególności Galaxy Z Fold2 ma 7,6-calowy ekran Dynamic AMOLED 2X, który pozwala sprawdzić kurs w mgnieniu oka. Jeśli chcesz wrócić do śledzenia tylko jednej aplikacji nawigacyjnej, po prostu ustaw szufladę okna z wieloma działaniami, aby jednym dotknięciem ekranu wyświetlić swoją ulubioną aplikację nawigacyjną. Na tym łatwym do przeglądania, podzielnym ekranie możesz poruszać się po najbardziej ruchliwych godzinach w mieście z dodatkową ręką.

Okno wielu działań: uproszczona bankowość mobilna

W miarę jak bankowość mobilna staje się wygodniejsza, coraz częściej używamy smartfonów do transakcji finansowych na co dzień, zwłaszcza gdy musimy wysłać pieniądze znajomemu lub dokonać szybkiego zakupu online. Jednak numery rachunków bankowych nie są łatwe do zapamiętania, co oznacza, że ​​jeśli chodzi o wykonanie przelewu, to przechodzimy między oknami aplikacji, dzięki czemu proces powinien przebiegać płynnie i nieco niewygodny.

Użytkownicy smartfonów Galaxy Z mogą w dowolnym momencie dokonywać mobilnych przelewów bankowych, ponieważ mogą podzielić ekran, aby wyświetlić aplikację do przesyłania wiadomości z informacjami o koncie w górnej połowie i zarządzać aplikacją bankowości mobilnej w dolnej połowie. Możesz cieszyć się szybkimi i dokładnymi transakcjami za pierwszym razem, bez kłopotów z zapamiętywaniem numerów rachunków, ponieważ możesz szybko sprawdzić prawidłowe informacje dzięki aktywnemu multi-okienku.

Jeśli potrzebujesz regularnie uzyskiwać dostęp do informacji lub danych przelewu bankowego, możesz skorzystać z App Pair, funkcji, która umożliwia jednoczesne otwarcie nawet trzech najczęściej używanych aplikacji w celu „sparowania” notatnika z aplikacją bankową Oznacza to, że oba otworzą się jednocześnie i pozwolą na wygodniejsze dokonywanie płatności.

Przeciągnij i upuść: aby edytować pliki, nawet w podróży

Wszyscy przeżywaliśmy te chwile po pracy, ciesząc się zamknięciem sesji na dany dzień, ale potem pojawia się pilna wiadomość, że prezentacja, nad którą pracowaliśmy, wymaga edycji. Aby umożliwić użytkownikom odpowiadanie na tak pilne żądania przy użyciu wyłącznie smartfonów Galaxy Z, firma Samsung opracowała łatwe w użyciu funkcje edycji dokumentów, które umożliwiają łatwą edycję plików w każdej sytuacji.

Przeciągnij i upuść to funkcja, która umożliwia natychmiastowe kopiowanie i wklejanie tekstu, grafiki i obrazów podczas korzystania ze zgodnych aplikacji. Na przykład, powiedzmy, że podzielisz ekran na trzy panele, używając Multi-Active Window do jednoczesnego otwierania programów Excel, PowerPoint i Word. Dzięki tej funkcji możesz łatwo edytować wszystkie swoje pliki za jednym razem, ponieważ możesz skopiować dane z programu Excel i natychmiast wkleić je do prezentacji PowerPoint lub skopiować obraz z programu PowerPoint i wkleić go bezpośrednio do dokumentu programu Word. Od edycji po wysłanie edytowanego pliku, wszystko można zrobić bezpośrednio ze smartfona.

Okno z wieloma działaniami: planuj podróże łatwiej i szybciej dzięki pionowemu podziałowi ekranu

Tworzenie konkretnych, zorganizowanych planów podróży jest ważną częścią relaksujących wakacji, zwłaszcza gdy planujesz spontaniczny weekendowy wypad lub wycieczkę-niespodziankę, która nie pozostawia wiele czasu na planowanie. Robienie wszystkiego na raz może być przytłaczające, więc korzystając z okna wielofunkcyjnego Galaxy Z i trybu podzielonego ekranu w pionie, możesz planować wakacje i rezerwować z doskonałą wydajnością. Najpierw podziel górny ekran w pionie i wykorzystaj dolny ekran do zbadania pomysłów na wakacje, notując plany podróży w górnej połowie podzielonego ekranu i sprawdzając ceny zakwaterowania w czasie rzeczywistym na drugiej połowie.

Ponadto użytkownicy Galaxy Z Fold mogą po prostu przesunąć palcem w lewo na panelu krawędziowym, dotknąć aplikacji, którą chcą przełączyć na układ okna z wieloma działaniami, i przeciągnąć ją do układu, aby natychmiast otworzyć aplikację. W przypadku najczęściej używanych projektów możesz również zapisać określony tryb w panelu Edge, aby uzyskać łatwy i natychmiastowy dostęp, gdy go potrzebujesz.

Tryb elastyczny: wykorzystaj swój pas, aby wygrać na drugim ekranie

Obecnie wielu graczy korzysta z samouczków gry, które są przewodnikami zawierającymi przydatne informacje dotyczące postaci, map, przedmiotów i nie tylko. Aby cieszyć się bardziej wydajną jazdą podczas grania, użytkownicy Galaxy Z Fold2 mogą używać swoich smartfonów jako łatwego w obsłudze dodatkowego ekranu, korzystając z trybu Flex i Cover Screen. Po prostu umieść urządzenie w odpowiednim miejscu i ciesz się bezstresowymi grami bez konieczności konfigurowania dodatkowego ekranu lub ustawiania smartfona w najlepszym polu widzenia.

Jeśli chcesz zobaczyć szczegóły gry bardziej szczegółowo, wystarczy, że otworzysz Galaxy Z Fold. Seria Galaxy Z Fold obsługuje ciągłość aplikacji, co oznacza, że ​​możesz swobodnie przełączać się między obudową a ekranami głównymi.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *