Przez Polskę uciekło już ponad trzy miliony Ukraińców Europa do tej pory | D.W.

Polska Straż Graniczna poinformowała w czwartek (28.04.2022), że zarejestrowano wjazd ponad trzech milionów uchodźców z Ukrainy, choć liczba osób powracających do kraju przez Polskę rośnie.

Według oficjalnych polskich danych indeks przekroczył trzy miliony w ciągu ostatnich kilku godzin od rozpoczęcia inwazji 24 lutego. Ostatniego dnia wróciło 24 800 osób z Ukrainy i 18 400 z Polski. Ponadto niektóre punkty wdrożone w celu przyjmowania uchodźców i zapewnienia im szybkiej identyfikacji podatkowej w celu uzyskania dostępu do usług publicznych zostały zamknięte ze względu na niską aktywność, np. dworzec autobusowy Keells (centrum).

24 kwietnia polski wiceminister spraw wewnętrznych Paweł Szefernaker powiedział, że po raz pierwszy od wybuchu wojny liczba Ukraińców wjeżdżających do Polski z Polski przekroczyła liczbę Ukraińców wjeżdżających do kraju. Chociaż wykryto wzrost handlu ukraińskimi osobami powracającymi, sytuacja ta nie powtórzyła się od tego czasu.

Jak powiedział Efe Pavel Kozmarsik, dyrektor Ośrodka Badań nad Migracjami UW, liczby Straży Granicznej same w sobie nie odzwierciedlają pełnej rzeczywistości, bo „chociaż jedni wracają na stałe (na Ukrainę), inni mogą” tam wrócić. odebrać lub odebrać zapasy lub odwiedzić ich krewnych „(efe).

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.