Przychody na poziomie 4,15% i zgromadził już ponad 1000 milionów dolarów

Przychody na poziomie 4,15% i zgromadził już ponad 1000 milionów dolarów

Apple to firma wielofunkcyjna. Produkuje telefony, komputery, tablety, słuchawki, smartwatche, świadczy usługi i wiele więcej. Firma jakiś czas temu zapowiedziała Apple Card, a teraz poszła o krok dalej i kilka dni temu uruchomiła swoje pierwsze konto oszczędnościowe.

Apple coraz bardziej przypomina bank. Nie tylko ma własną kartę kredytową i konto oszczędnościowe, ale w ciągu zaledwie czterech dni Klienci wpłacili na swoje konta ponad miliard dolarów. To imponująca liczba, ale biorąc pod uwagę zaprezentowane warunki (4,15%), można było się tego spodziewać.

Kolejny krok Apple w bankowości

Cupertino sprzymierza się z podmiotami finansowymi rangi Goldman Sachs, aby na nowo zdefiniować ich przyszłość. Jeszcze kilka lat temu nikomu nie przyszłoby do głowy postrzegać Apple jako bank Dziś ma się tak staćjeśli jeszcze nie jest.

Jak już widzieliśmy, oferuje własną kartę i własne konto oszczędnościowe. To prawda, że ​​brakuje mu wielu podstawowych funkcji banku i jest obecnie dostępny tylko w Stanach Zjednoczonych, ale idzie w parze. W taki sam sposób, jakiego nikt nie wyobrażał sobie pięć lat temu, Możliwe, że teraz nawet nie możemy sobie wyobrazić, co będzie za pięć lat. Jednak okoliczności dają nam dziwną wskazówkę.

Apple ma dużo pieniędzy w banku. Pieniądze, które nic nie robią, tylko płoną miesiąc po miesiącu wraz z inflacją. Jeśli powiemy 5% mniej pieniędzy, co nie wydaje się dużo, ale mamy 200 miliardów dolarów w banku, Tracimy 10 miliardów dolarów siły nabywczej. Dlatego Apple chce zacząć przenosić te pieniądze.

Przejście na model bankowy nie jest złym pomysłem. Dzięki temu możesz handlować swoimi pieniędzmi i Jest to dobre, aby uniknąć wpływu inflacji na ciebie. Co ciekawe, działa to na korzyść inflacji. Dlatego z jednej strony przepływ pieniądza nie pomaga cierpieć z powodu inflacji, ale jednocześnie ją zwiększa. Kontrast jest intrygujący.

W każdym razie wygląda na to, że nowe Apple próbujące wejść w niebezpieczny świat finansów już tu zostanie. Rozdała już swoje pierwsze zainteresowania i wydaje się, że to dopiero początek przyszłości, której nie jesteśmy jeszcze w stanie sobie wyobrazić, a Na które możemy nie być jeszcze gotowi.

w Applesphere | Najbezpieczniejsze sposoby płacenia za pomocą iPhone’a: ​​Nie, Bizum nie jest jednym z nich

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *