Przyjaciel Macri z dzieciństwa i pierwszy mistrz świata w brydżu

Przyjaciel Macri z dzieciństwa i pierwszy mistrz świata w brydżu
Na środku podium czterech członków argentyńskiej drużyny, która zdobyła złoty medal w Maroku

Te dni są jego największą dumą Zespół Argentyny Złoty medal i Pierwszy tytuł mistrza świata Zawiera Zawody w brydżu przełajowymOdbyło się w Marakeszu. Maroko. Turniej zakończył się w sobotę, 2 września, po intensywnym tygodniu, podczas którego gracze grali 64 rozdania dziennie, a dni trwały do ​​dziewięciu godzin całkowitej koncentracji.

Igrzyska zakończyły się na tydzień przed trzęsieniem ziemi, które wstrząsnęło narodem afrykańskim, w którym zginęło dotychczas ponad 2000 osób, a działania poszukiwawczo-ratownicze są kontynuowane.

Delegacja reprezentująca Argentynę składała się z sześciu zawodników Pierre Pejaczewicz To jest jeden z nich. Głos zabrał 56-letni doradca finansowy Baza informacyjna O tym jak było Droga na platformęRolą, którą pełnił, był „Imam i pionier”. Maurizio MacriZaprzyjaźnił się z nim od dzieciństwa, a szczegóły, które uważał za bezprecedensowe w tym nieoczekiwanym zwycięstwie, zaskoczyły wszystkich jego wrogów.

„Most nie jest rzeczą powszechnie znaną w naszym kraju, ale jest Sport należący do igrzysk olimpijskich „Jestem dumny, że od 1995 roku organizuję tu Puchar Świata” – mówi Bijaksevich, odnosząc się do gry karcianej, którą zwykle opisuje jako „szachy karciane”. Gra się zawsze w parach. „Trudno porównać go do innych sportów, ponieważ jest wyjątkowy, ale można powiedzieć La Botrida I Istnieją pewne pomosty do tresowania kóz, ale są to różne tradycje i zasady” – wyjaśnia.

W wieku 8 lat po raz pierwszy uczyli go dziadkowie, a gdy osiągnął dorosłość, już brał udział w zawodach. Stało się to pasją rodzinną: jego ojciec, podobnie jak jego brat Alexis, wyróżniał się w niezliczonych dyscyplinach sportowych. Jako trzecie pokolenie podtrzymujące tę tradycję, Pierre twierdzi, że teraz traktuje ją jako hobby, zamiast brać udział w światowych konkursach. „To klimat Bardzo konkurencyjnyAle w moim wieku jestem już bardzo gotowy Uważam nawet, że gra w brydża jest terapeutycznaZapewnia zwinność, ponieważ całkowicie skupia twoją głowę i zawiera dużo matematyki, dzięki czemu zawsze myślisz” – opisuje.

Pierre Pejacsevich i Esteban Juchimowicz Pugliese, jego partnerzy w każdej rundzie, z którymi grał po raz pierwszy

„La Amistad”, mistrzowska drużyna

The 46. ​​edycja Pucharu Świata w brydżu Argentyna, która w kategorii mieszanej zajęła 11. miejsce, nie rozpoczęła delegacji dobrze, gdyż do kolejnego etapu nie zakwalifikowała się tylko czołowa ósemka z 24. Macri startował w kategorii seniorów: były pierwszy lider uplasował się na dziewiątym miejscu, ale nie zakwalifikowała się ze względu na różnicę 0,17 pkt. Wyniki nie przewidywały zwycięstwa poruszających się w niebiesko-białych barwach, ale nadal istniała możliwość w ramach tej samej imprezy: Turnieju Transnarodowego, w jego trzynastej edycji, w którym rywalizują. 72 najlepszych graczy na świecie.

„Zapisaliśmy się na zaledwie dwie godziny przed zamknięciem rejestracji, a pierwszy raz, kiedy razem zagraliśmy i wygraliśmy, był niesamowity” – przyznaje Bejaksevic, który stworzył tę parę. Estebana Juchimowicza PuglieseI uzupełnili skład Silvina Rocca, Carlos Pellegrini, Rafael Diaz i Marcos Thoma. „Nagraliśmy „La Amistad” i zdecydowaliśmy się nadać mu nazwę, ponieważ obaj członkowie są Brazylijczykami, więc wybraliśmy tę nazwę ze względu na braterstwo obu krajów i przez cały czas panowała dobra atmosfera. Wyjątkowe, ponieważ jest tam dużo muzyki zużycie, zazwyczaj po każdej grze. Będą kontrole, bo błąd kosztuje punkty, a w naszym przypadku była dobra więź, byliśmy wierni tradycji, którą ustaliliśmy” – wyjaśnia.

Po pierwszej dziesiątce w konkursachzajęli siódme miejsce i ta uprzywilejowana pozycja dawała im prawo do wyboru kolejnych przeciwników. „Z łącznej liczby 72 rozegrano etap kwalifikacyjny Spędziliśmy tylko 32i stamtąd będziemy grać na każdym etapie, aż do 1/8 finału, ćwierćfinału i finału” – powiedział, nawiązując do harmonogramu koronacji od poniedziałku do soboty. W jednym z tych meczów zmierzyli się z Argentyną Augustyn Madala Znany jako „Bridge Messi” zwykle reprezentuje Włochy i udało im się go pokonać.

Silvina Rocca, jedyna zawodniczka reprezentująca Argentynę, jest drugą zawodniczką w historii, która zdobyła tytuł mistrza świata.

Gramy 64 rozdania dziennie, każde trwające około 8 minut„Czasami zaczynają się o 10 rano i kończą o 7 wieczorem, dlatego sześciu członków przychodzi, a czterech gra, ponieważ dwóch wymienia się, aby odpocząć i uzupełnić energię” – wyjaśnia Pierre. Na końcu. „Nie mogłem zmienić biletu na samolot, musiałem wrócić z partnerką, więc została pozostała czwórka, która mnie reprezentowała, co było bardzo niebezpieczne ze względu na wyczerpanie fizyczne i psychiczne, bo nie było ich kto zastąpić” – mówi. . .

W 1/8 finału odnieśli bardzo bliskie zwycięstwo z drużyną, w skład której wchodzili obecni mistrzowie świata z Polski, i udało im się wygrać z dużą przewagą. Następnie w ćwierćfinale zwyciężyli z brytyjską drużyną ORCA, a po półfinale, gdzie grali z Izraelczykami i Polakami, zagrali. Finał z inną drużyną z Polski.

„Przyjechałem i natychmiast zacząłem go prześladować w Internecie na platformie” – mówi Bejaksevich. Czyste nerwy i odległa bezradność. Nie umknął mu żaden szczegół, gdy obserwował grę swoich kolegów z drużyny. „W końcu to osiągnęli dzięki zachowanej trzeźwości, The Zwycięska postawai determinacja Przynieś Argentynie kolejny Puchar Świata„Świętuje, wspominając tytuł, jaki drużyna piłkarska osiągnęła w Katarze w zeszłym roku.

„Z wyjątkiem instrukcji, rozmowa jest zabroniona, a od partnera oddziela cię ekran; po przekątnej widzisz tylko przeciwnika, a kamery są filmowane, aby uniknąć wszelkiego rodzaju oszustw”. Pierre mówi o konkursie

Definiuje to jako „Argentyna to najważniejsze osiągnięcie w historii mostu” i podczas przygotowań do rozrywki Stowarzyszenie tej gry, będzie tam czterech Argentyńczyków, którzy zwyciężyli. „Nasza jedyna członkini, Silvina Rocca, jest dopiero drugą kobietą w historii, która zdobyła ten tytuł mistrza świata, więc jest wiele powodów do świętowania” – mówi.

Gry z Maurizio Macrim

„Jestem osobistym przyjacielem Maurizio poza Bridge. Znam go od piątego roku życia, ponieważ byłem bardzo blisko z jego ojcem, Franco Macrim. Od czasu do czasu dla niego pracowałem. Nasza przyjaźń trwa już ponad 40 lat.– mówi Bejaksewicz. Podkreśla pionierską rolę byłego prezydenta i mówi, że w okresie kwarantanny spowodowanej pandemią wirusa trenowali przy grach wirtualnych za pośrednictwem platform cyfrowych. „Ma swojego partnera Pabla Lombardiego, ale grał ze mną wiele razy i uważam go za magnes dla nowego pokolenia brydżystów; wygrał dwa mistrzostwa Ameryki Południowej seniorów, przyciągnął nowych graczy i jest świetnym promotorem Argentyny goszczącej Igrzyska Olimpijskie w Brydżu w 2024 roku, które w końcu się odbędą” – mówi.

Mauricio Macri podczas występu w Dywizji Seniorów Pucharu Świata w brydżu w Maroku

Mówi, że dołączyli do Macri w Maroku, ale były prezydent wrócił do Argentyny po porażce w lidze seniorów i kilka dni później nie mógł być świadkiem historycznego zwycięstwa w turnieju. „Jedną z ekscytujących rzeczy w brydżu jest to, że wszystko zostaje zawieszone na kilka godzin, wszystko, co dzieje się wokół ciebie, znika, ponieważ musisz się bardzo skoncentrować, i tak właśnie było, byliśmy w 100% skupieni na grze. – komentuje.

Jednak wyjaśnia, że ​​nie jest obce afiszowanie się swoją przyjaźnią z Macri. „Jestem bardzo skromną osobą i zazwyczaj nie pojawiam się w mediach, ale ostatnio zauważyłem, że kojarzą mnie z kampanią. Javier MCoś zupełnie nie tak, ponieważ obecnie pracuję Patrycja BullrichPomóż Mauricio w spełnieniu jego prośby skierowanej do mnie” – mówi.

Czterech argentyńskich zawodników reprezentowało nasz kraj w turnieju brydżowym, który odbył się pod koniec sierpnia w Maroku

Poza ramami politycznymi cieszy się sukcesem utworzonego w ostatniej chwili zespołu i oczekuje, że powtórzy zespół z Kolumbii. Chcą bronić tytułu na turnieju w Ameryce Południowej w kwietniu 2024 roku. „W innych częściach świata, w Ameryce i Europie, w szkołach uczy się brydża, ale w Argentynie jest on bardzo mało znany, nie jesteśmy jedną z wielkich potęg ani krajem, który zawsze się wyróżnia; Włochy, Stany Zjednoczone, Polska, Holandia i Szwajcaria to kraje z największą liczbą tytułów, jesteśmy na radarze. Nie, jakoś, mimo niskich oczekiwań, zostaliśmy zaskoczeni i wygraliśmy” – podsumowuje.

Nawet jeśli wrócą Maroko Tydzień temu wiele osób pytało, czy wszystko w porządku Trzęsienie ziemi o sile 6,8 w skali Richtera Według pierwszego raportu marokańskiego Narodowego Instytutu Geofizyki do zdarzenia doszło w piątek o godzinie 23:11 czasu lokalnego i miało ono miejsce w centrum miasta. IgilZnajduje się 63 km na południowy zachód od miasta Marakeszdogłębnie 8 kilometrów. „Dostaliśmy wiele wiadomości, ale nie tylko wróciliśmy wcześniej, ale nie miało to wpływu na obszar, w którym byliśmy” – wyjaśnia Pierre, który był zszokowany, gdy usłyszał tę wiadomość i poznał szokujące statystyki – ponad 2000 osób potwierdzono śmierć w wyniku trzęsienia ziemi.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *