Przyszłe rozmowy wideo w serwisie Google tworzą niesamowicie realistyczny model 3D twojego rozmówcy

Firma Google zaprezentowała dziś Project Starline, futurystyczną koncepcję, która może przekształcić rozmowy wideo w coś podobnego do prawdziwej dwuosobowej rozmowy. Jeśli kiedykolwiek zobaczysz światło

Projekt Starline Jest to produkt w fazie rozwoju, który łączy w sobie garść technologii sprzętowych i programowych, dzięki czemu możesz zobaczyć swojego rozmówcę jako bardzo realistyczny model 3D – możesz go również obserwować i słyszeć pod różnymi kątami w sposób interaktywny.

To doświadczenie jest oparte na zaawansowanych algorytmach widzenia komputerowego, uczenia maszynowego, dźwięku przestrzennego i kompresji danych w czasie rzeczywistym. Użytkownik nie nosi specjalnych okularów ani hełmu wirtualnej rzeczywistości, ale dzięki systemowi kamer i nowatorskiemu ekranowi pola świetlnego odczuwa wielkość i głębię jak w panelu 3D.

Projekt Starline rozpoczyna się od kamery głębi, aby stworzyć mapę głębi w czasie rzeczywistym dla wszystkich uczestników rozmowy. Następnie kompresuje te dane, wideo i głębokie informacje i przesyła je przez Internet, aby zrekonstruować je po drugiej stronie, tworząc realistyczną trójwymiarową reprezentację każdej osoby w czasie rzeczywistym.

Ilustracja artykułu zatytułowanego Przyszłe rozmowy wideo Google Utwórz niesamowicie realistyczny model 3D swojego rozmówcy

obrazek: Google

Google definiuje to jako „patrzenie przez jakieś magiczne okno i przez to okno, widzenie innej osoby w naturalnych rozmiarach i w trzech wymiarach”. Firma pracuje nad projektem od „kilku lat” i twierdzi, że korzystając z niego technologia cofa się, a użytkownik może skupić się na tym, co najważniejsze: na osobie przed nim.

Projekt Starline jest testowany w niektórych biurach Google z wysoce wyspecjalizowanym sprzętem, ponieważ technologia nie jest gotowa dla ogółu społeczeństwa, zwłaszcza ze względu na wysoką cenę. Ale wydaje się, że działa.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *