PS5 jest również ofiarą planowanego starzenia się

Widzieliśmy to w marcu zeszłego roku PS4 napotkał duży problem Mogłoby to uczynić go całkowicie bezużytecznym, a dziś został odkryty PS5 również jest poważnie dotknięty Do tego samego problemu, który na ogół bez problemu mieści się w koncepcji planowanej dezaktualizacji.

PS5 Zgodnie z oczekiwaniami wykorzystuje baterię CMOS, która jest odpowiedzialna za dalsze dostarczanie niewielkiej ilości energii do systemu, gdy kontroler jest wyłączony. Ta energia pozwala zachować ważne aspekty, takie jak Podstawowa konfiguracja na poziomie BIOS, a także data i godzina. Jeśli bateria się wyczerpie lub przestanie działać prawidłowo, utracisz wszystkie te elementy.

Ponieważ jest to bateria, która stale dostarcza energię, gdy konsola nie jest włączona, jest to wyraźnie widoczne Okres przydatności do spożycia ma datę ważności, A kiedy się wyczerpie, będziemy musieli go zmienić, jeśli chcemy, aby konsola znów działała normalnie, ale jak dokładnie wyczerpana bateria CMOS wpływa na PS5? „Czy grasz?” Przetestował kontroler PS5 w takich warunkach i jego wnioski wcale nie są dobre. Zobaczmy je.

Bateria PS5 i CMOS: Sony ma problem

I bardzo niebezpieczne. Podczas testowania wersji cyfrowej (bez napędu optycznego) PS5 okazało się, że żadna z zainstalowanych gier nie działa. Oznacza to, że gdy stos CMOS przestaje działać, PS5 w wersji cyfrowej jest zupełnie bezużytecznePonieważ nie może grać w zainstalowane gry i nie może w żaden sposób uzyskać dostępu do gier w formacie fizycznym.

W przypadku PS5 z napędem optycznym gry na PS4 wydają się działać, ale ciągle wyświetlają komunikaty o błędach wraz z tekstem „Tam jest błąd”. Gry na PS5 w formie fizycznej nigdy nie kończą działania. Na przykład Mortal Kombat 11 nie został zainstalowany, a gra Call of Duty Black Ops Cold War nie była odtwarzalna ze względu na duże uzależnienie od funkcji internetowych. Jedynym, który radzi sobie tak dobrze, jest Spider-Man: Miles Morales.

Wniosek, jaki możemy z tego wszystkiego wyciągnąć, jest dość prosty i wysyła jasny komunikat zarówno do użytkowników Sony, jak i PS5. Model bez czytnika napędu optycznego jest bardzo zły i doświadcza całkowitego zawieszenia, ponieważ gry w formacie cyfrowym całkowicie przestają działać. Co prawda PS5 z napędem optycznym nie kończy się źle, ale powaga sprawy jest taka Sony musi być świadomy i natychmiast wydać aktualizację Oprogramowanie układowe, które rozwiąże ten problem.

Niedopuszczalne jest, aby użytkownik kupujący kontroler nowej generacji od pierwszej chwili odczuwał ogromny wpływ, jaki coś tak prostego jak bateria CMOS może mieć na jego żywotność. Żywotność baterii CMOS jest dość długa, ale należy wziąć pod uwagę, że może ona przedwcześnie ulec awarii.A, a jego wymiana wymaga demontażu kontrolera, który nie jest dostępny dla przeciętnego użytkownika.

Proces eksplozji PS5 Potwierdził, że Dostęp do stosu CMOS jest bardzo trudnyTak bardzo, że musimy prawie całkowicie zdemontować sterownik i wyjąć płytkę zawierającą wszystkie istotne elementy sterownika bo bateria jest po drugiej stronie. Na załączonym obrazku pokazuję dokładnie, gdzie zainstalować ten stos.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *