Publiczność wróciła, ale na mniejszą skalę

Przeciwko Finlandii 12 czerwca, Belgii po pięciu dniach i Rosji 21 czerwca. Jest też mecz w 1/8 finału 28 czerwca pomiędzy drugą z grupy D, która obejmuje Anglię i Chorwację, a grupą E z Hiszpanią, Szwecją i Polską.

Glasgow

Hampden Park to najbardziej historyczny stadion w Szkocji, a władze są przekonane, że 14 czerwca, kiedy Szkoci zmierzą się z Czechami, zapełni 25% ze swoich 51 866 miejsc. Chorwacja zagra tam z Czechami, a Szkocja z Chorwatami. W meczu 1/8 finału 29 czerwca zwycięży grupa E.

Londyn

Anglia podniosła swoje jedyne główne trofeum na stadionie Wembley, pokonując Niemcy Zachodnie w finale Mistrzostw Świata w 1966 r. Anglia zadebiutuje tam w grupie D przeciwko Chorwacji 13 czerwca, a następnie zmierzy się ze Szkocją i Czechami 13 czerwca. Anglia może tam pozostać do 1/8 finału 29 czerwca, jeśli wygra swoją grupę. Półfinały zostaną rozegrane 6 i 7 lipca na Wembley, a finał 11 lipca. Faza grupowa i runda 16 meczów będzie mogła pomieścić maksymalnie w 25% 90 000 osób, ale w końcowych etapach spodziewana jest większa liczba.

Monachium

Władze były bardzo ostrożne, jeśli chodzi o dopuszczenie 20% pojemności 70 000 widzów na Allianz Arena, serce Bayernu Monachium. Obecność 14 500 widzów może dać Niemcom przewagę w trudnej grupie, w której zmierzą się z Francją (15 czerwca), Portugalią (19 czerwca) i Węgrami (23 czerwca). Monachium rozegra mecz ćwierćfinałowy 2 lipca.

Rzym

W lidze włoskiej Stadio Olimpico jest lennem Lazio i Rzymu, które dzielą stadion z 70.634 kibicami. Znacznie silniejsze Włochy utrzymają się na pierwszym miejscu w grupie A, wzmocnione w swoim domu. W meczu otwarcia Azzurri zmierzy się z Turcją 11 czerwca, a następnie ze Szwajcarią (16 czerwca) i Walią (20 czerwca). Stolica Włoch będzie gospodarzem meczu ćwierćfinałowego 3 lipca.

Petersburg

Sankt Petersburg to jedno z najbardziej urokliwych miast na świecie, ze wspaniałą architekturą nad rzeką Newą. Miasto pojawiło się jako miejsce rozgrywek Mistrzostw Świata 2018. Władze planują mieć 34 000 kibiców na stadionie Krestovsky’ego, który może pomieścić 68 134 osób, a pojemność może wzrosnąć.

Rosja rozegra u siebie mecze grupy drugiej z Belgią (12 czerwca), Finlandią (16 czerwca), Finlandią i Belgią tutaj 21 czerwca. Ćwierćfinałowa przeprawa zaplanowana jest na 2 lipca.

Sewilla

Sewilla zastąpiła Bilbao w środku pandemii i oczekuje, że 30% z 60 000 miejsc siedzących zostanie wykorzystanych na stadionie La Cartuja. Trzykrotni mistrzowie Hiszpanii zmierzą się tam ze Szwecją (14 czerwca), Polską (19 czerwca) i Słowacją (cztery dni później), a zwycięzca grupy drugiej przyjedzie do stolicy Andaluzji 27 czerwca.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *