Publikują niepublikowane wcześniej zdjęcia z początku Holokaustu w Polsce 80 lat temu!

Publikują niepublikowane wcześniej zdjęcia z początku Holokaustu w Polsce 80 lat temu!

Kolekcja Zdjęcia robione w tajemnicy We wczesnych stadiach Holokaust Odsłonięty na światło dzienne ukazuje rzeczywistość, jakiej doświadczały rodziny żydowskie deportowane przez reżim nazistowski 80 lat temu. Pocztówki te, odkryte przez niemieckiego historyka Steffena Heydricha, przedstawiają mieszkańców Wrocławia, obecnie w Polsce, utrwalających chwile, gdy byli otoczeni przez agentów Gestapo przed deportacją.

W archiwum w Dreźnie znajduje się 13 niepublikowanych zdjęć. Niemcy, Opowiedz przerażającą historię ponad tysiąca wrocławian, którzy w listopadzie 1941 roku zostali wzięci do niewoli i wtłoczeni do pociągu. „Wydają się być bardzo spokojni. Najwyraźniej nie wiedzą, że zostaną zabici… To początek historii tego wygnania, więc najwyraźniej nie spodziewali się tego” – oświadczył. Stephena Heydricha Dla widza.

Nie wiedzieli, co ich czeka. Zdjęcie: Państwowy Związek Gmin Żydowskich w Saksonii.

To może Cię zainteresować:

Republika Południowej Afryki oskarża Izrael o ludobójstwo, popierany przez Brazylię i Kolumbię przed Międzynarodowym Trybunałem Sprawiedliwości

Netanjahu powiedział, że nie wypuści palestyńskich więźniów w zamian za zakładników

W sumie istnieje 13 fotografii przedstawiających holokaust dokonany przez nazistowskie Niemcy

13 fotografii Zabrano ich przed restaurację niedaleko dworca kolejowego, skąd wysiedlono mieszkańców tej miejscowości. Według dokumentów historycznych osoby te zostały wywiezione do Fortu IX zamku w Kownie w Kownie na Litwie, gdzie wielu z nich zginęło. Szacuje się, że zginęło tam od 40 000 do 50 000 Żydów.

Były to chwile wielkiej niepewności i bólu. Zdjęcie: Państwowy Związek Gmin Żydowskich w Saksonii.

9 kwietnia 1942 r. inni Tysiąc Żydów Zebrali się przed tą samą restauracją, po czym zabrano ich pociągiem do Izbicy, getta we wschodniej Polsce; Jak udokumentował „The Observer”, ten ostatni transport przeżyły tylko dwie osoby. Heydrich odkrył fotografie podczas badań w archiwum w Dreźnie w Niemczech.

Zdjęcia wykonał Albert Hada, który 21 listopada 1941 roku z narażeniem życia dokumentował te chwile. W 1944 r. Hatta został deportowany do obozu pracy, uciekł jednak z powrotem do Wrocławia, gdzie ukrywał się aż do wyzwolenia. Związek Radziecki.

Pocztówki ujrzały światło dzienne miesiąc temu w ramach Międzynarodowego Dnia Pamięci o Holokauście. Zdjęcie: Państwowy Związek Gmin Żydowskich w Saksonii.

Holokaust w nazistowskich Niemczech pochłonął wiele istnień ludzkich

Szacuje się, że ponad dwa miliony tych morderstw dokonali członkowie Einsatzgruppe III Rzeszy, którzy dokonywali zabójstw kulami przed utworzeniem obozów zagłady.. Holokaust przeprowadzone przez nazistowskie Niemcy W ramach tzw. „ostatecznego rozwiązania” Ta systematyczna eksterminacja nie tylko dotknęła ludność żydowską w Europie, ale rozciągnęła swój cień śmierci na Cyganów, Polaków, sowieckich jeńców wojennych, osoby upośledzone fizycznie i psychicznie, homoseksualistów i inne grupy uważane za niepożądane przez reżim Hitlera. Przeciwnicy polityczni, głównie komuniści i członkowie lewicy.

To był jeden z najgorszych momentów w historii. Zdjęcie: Państwowy Związek Gmin Żydowskich w Saksonii.

Tę kampanię zagłady, która osiągnęła swój szczyt w latach 1941-1945, wykorzystali m.in przez Europę Okupowany przez nazistów; To „ostateczne rozwiązanie” osiągnęło swój szczyt wiosną 1942 roku. Liczba ofiar wyniosła około 11 milionów ludzi, w tym Żydów, Cyganów i innych grup etnicznych oraz różnych sektorów społecznych i ideologicznych, pozostawiając niezatartą plamę. Zbiorowa pamięć ludzkości.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *