Puchar Afryki twierdzi, że sędzia, który pomylił czas, mógł doznać udaru cieplnego w meczu Tunezji z Mali | Sporty

30-stopniowa temperatura i wysoki procent wilgotności, około 65%, w których w Mali odbył się Puchar Afryki Tunezji, mogły być przyczyną dziwnego występu zambijskiego sędziego Janiego Sikazwe. W jednym z najdziwniejszych epizodów w historii Mistrzostw Narodów Afryki protagonista doznał ciężkiego udaru cieplnego, który spowodował ciężkie odwodnienie. Wskazał na to Essam Abdel-Fattah, szef egipskich sędziów piłkarskich, który ma słynną historię jako uniwersytet, dodając, że Sikazoui musiał zostać hospitalizowany po zakończeniu konfrontacji między Tunezją a Mali. Wypowiedzi lidera, skierowane do telewizji egipskiej, które nosiła prasa zambijska, kraj sędziów, próbują wyjaśnić dziwny kierunek meczu, w którym sędzia zakończył się dwa razy przed czasem, raz w 85. minucie, a drugi w 89. i 50 sekund z 0-1 na tablicy wyników dla Mali.

Wyjaśnia to również fakt, że organizacja próbowała wznowić mecz po 35 minutach i była kierowana przez czwartego sędziego. Essam Abdel-Fattah powiedział: „Sędzia był poważnie poparzony przez słońce i odwodniony, co doprowadziło do przeniesienia go do szpitala”.

Konfederacja Afrykańskiego Piłki Nożnej (CAF) wydała oświadczenie w sprawie wydarzeń w Tunezji i Mali, które znacznie zaszkodziły wizerunkowi turnieju. „W związku z meczem Pucharu Narodów Afryki między Tunezją a Mali, który odbył się w Limbe 12 stycznia 2022 r., Konfederacja Afrykańskiego Piłki Nożnej zbiera wszystkie niezbędne raporty od sędziów obecnych na meczu” – poinformowała krótko agencja. Limbe było sceną chaosu, bo niedługo po tym, co stało się z arbitrażem Sikazwe, organizacja dwukrotnie zawiodła hymn Mauretanii w przededniu pojedynku z Gambią.

Gwiazdą Pucharu Afryki został 42-letni Jani Sikazwe, który urodził się w Kaberi Mbushi, mieście położonym trzy godziny drogi od Lusaki, stolicy Zambii. Prasa światowa dowiedziała się więcej o jednym z najlepszych sędziów w Afryce, który cieszy się zaufaniem CAF i FIFA, o czym świadczy fakt, że był jednym z sędziów ostatniego Pucharu Świata Rosja 2018. Sikazwe wyreżyserował Belgię-Panamę i Japonię-Polska. Prowadził także finał Pucharu Narodów Afryki 2017, w którym Kamerun pokonał Egipt 1-2. Według niektórych źródeł Sikazoe było przedmiotem śledztwa w sprawie możliwej korupcji w listopadzie 2018 r. w pojedynku tunezyjskiej Esperanzy z angolskim Primeiro de Agosto, odpowiadającym mistrzostwom Afryki. Po trzech miesiącach bez międzynarodowego arbitrażu, FIFA zobaczyła niewystarczające dowody i uchyliła zawieszenie Sikazwe w styczniu 2019 roku.

Możesz śledzić EL PAÍS DEPORTES pod adresem Portal społecznościowy Facebook s Świergot, lub zarejestruj się tutaj, aby otrzymać Nasz cotygodniowy biuletyn.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *