Puchar Świata 82 | Włochy wygrywają z Rosją w Brazylii
Stadion Sariya świadkiem w poniedziałek 5 lipca 1982 r. Jeden z najlepszych meczów w historii mundialu między reprezentacjami Brazylii i Włoch z olśniewającym wyglądem odrodzonego Paolo Rossiego, który swoim hat-trickiem trafił na dno Canarinha De Zico, Scratis i Falcao, między innymi, zabrali drużynę Azury do półfinału po pierwszym etapie, w którym nie wyszli poza remis.

Brazylia zasłużyła na remis Aby wejść do półfinału, gdzie nawet mieli stopę dzięki bramkom Sokratesa i Falcao, ale w upalne popołudnie na zrujnowany już stadion Sarria, rosyjski Paweł Do trzech razy, aby ożywić mocno krytykowane Włochy pięć dni po jego zwycięstwie Podwójnie przeciwko Argentynie / (2-1).

To było rosyjskie zaproszenie Kontrowersyjna decyzja włoskiego trenera Berzota, Ponieważ napastnik przez dwa lata nie grał z powodu kary związanej z nielegalnymi zakładami – sprawa Totonero – i po suszy gola napastnika w pierwszych trzech meczach odzyskał swój nos punktowy na czas, by wysunąć się na drogę do zwycięskich Włoch.

Il Bambino de Oro został pokazany na całym świecie dzięki swojej historii Hat trik Przeciwko drużynie Rio de Janeiro skomentował w wywiadzie sam Paolo Rossi, podkreślając przede wszystkim pierwszą bramkę przeciwko drużynie, która rozwijała najlepszą piłkę nożną i pierwszego kandydata do tytułu.

„Miałem zamiar zacząć z dziesięcioma sekundami przed obrońcą, przybyłem wcześniej i straciłem równowagę bramkarza, który przewracał się z jednej strony i uderzał go z drugiej. Myślę, że pierwszy gol był najbardziej ważny mecz w całej mojej karierze i ten cel otworzył mi bramy nieba”, (1-1).

Wśród innych bohaterów tego spotkania jest Gentile, który osuszył Zico, tak jak to zrobił wcześniej z Maradoną, coś, jak sam obrońca czasami skomentował, czego teraz nie byłby w stanie zrobić: „Nie ma przyjaciół na boisku i my wszyscy wiedzieli, że w naszych czasach używałem całej mojej broni do granic możliwości”.

Trzy dni później Włochy pokonały Polskę 2:0, z dwoma kolejnymi golami napastnika Toskanii, a w niedzielę 11 lipca gol Rossiego utorował drogę do trzykrotnego zwycięstwa Włochów nad Niemcami 3:1. Mistrz świata, na liście zwycięzców dotarł do Brazylii (innymi mistrzami do tej pory były Niemcy i Urugwaj, po dwa, oraz Argentyna i Anglia).

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.