Puchar Świata nabiera kształtu „Sport” Granma

Partia, która składa się na katarski Puchar Świata 2022, zaczęła gościć wiele głównych mocarstw piłkarskich, wobec braku bezpośrednich kwot dla Azji, Afryki, Ameryki Północnej i Środkowej oraz Karaibów.

Prawie wszyscy wielcy zabezpieczyli sobie przejazd przez Europę. Pierwszym gościem była Dania, zespół, który osiągnął mistrzowski etap kwalifikacyjny, przegrywając ze Szkocją 0-2, mając już w kieszeni bilet na Mistrzostwa Świata.

Niemcy, Anglia, Francja i Belgia miały niewielkie problemy z dotarciem do Kataru, podczas gdy Hiszpania, Chorwacja, Szwajcaria, Holandia i Serbia musiały czekać na ostatnią datę pomocy.

Niespodziankami były Włochy i Portugalia, które w marcu zagrają w fazie pucharowej, ostatnią deską ratunku, aby dotrzeć na terytorium Kataru. W podobnej sytuacji na mundialu pojawili się inni stali reprezentanci m.in. Szwecja, a także Austria, Walia, Ukraina, Szkocja, Rosja, Polska, Macedonia Północna, Czechy i Turcja.

W Ameryce Południowej Brazylia zachowywała się jak silniki parowe, wygrywając wszystkie swoje zobowiązania, z wyjątkiem 0:0, które podpisała z Kolumbią kilka tygodni temu. Na zakończenie tej edycji, pięciokrotny zwycięzca Mistrzostw Świata zespół zmierzył się z Argentyną w CONMEBOL Classic. W przypadku, gdy reprezentacja Argentyny wygra i pokona Chile, Kolumbię i Urugwaj, jedenastka pod wodzą Lionela Messiego dotrze do Kataru w 2022 roku.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *