Pudełko Euskal Selekzioa narodziło się

napęd szuflady Josepa Iraula (Balmaceda, 1982) Echo na dziedzińcu Muzeum Morskiego w Bilbao. Pilot kazał encartado podnieść miech, aby ostrzec Narodziny ambitnego projektu. Ponieważ nie mógł znaleźć lepszego sposobu na zademonstrowanie potencjału swojego nowego zespołu niż pokazanie energii, którą mógłby wykorzystać. Tak to zostało zaprezentowane Zespół Euskala Selekzioa. Pomysł został zrealizowany przez Federację Baskijskich Federacji Sportowych – Euskal Kirol Federazioen Batasuna (EKFB) oraz Baskijską Federację Samochodową we współpracy z rządem Basków. Iraula będzie prowadzić wieczną ambicję, ostatecznie ukształtowaną. W ten sposób pilot z Biscay będzie kierował Euskaldun reprezentujący sporty motorowe na Górskich Mistrzostwach Europy, tor najwyższej kategorii tej metody, składający się z dziewięciu stacji, który w przyszłym tygodniu ruszy we Francji (Saint-Jean-du-Garde Col-Saint-Pierre). Będzie to premiera tego zespołu, który mimo bycia debiutantem jest pełen ambicji. „Chcemy być w walce. Zwycięstwo jest niemożliwe, ponieważ ci pierwsi, Francuzi i Włosi, którzy są światowym wzorcem, mają bardzo szybkie i wyposażone samochody, ale celem jest znalezienie się w pierwszej trójce lub czwórce. walcz o to, ale zobaczymy, bo droga prowadzi cię tam, gdzie jesteś” – powiedział Iraola.

Z ponad setką zwycięstw w swojej karierze i imponującym piątym miejscem na ostatnich Mistrzostwach Świata, które odbyły się w Portugalii, osoba, o której mowa, jest Wybrany do obrony barw Euskal Selekzioa na europejskich drogach. Francja, Portugalia, Czechy, Włochy, Szwajcaria… Iraola przyznaje, że celem zespołu baskijskiego jest „zrobić całe mistrzostwo, biorąc pod uwagę, że jest dziewięć wyścigów, jeden zawieszony w Austrii, a drugi w Polsce w powietrzu na rzecz wojny. ” W ten sposób demo jest widoczną twarzą projektu, który rozwija się od 2018 roku, a przede wszystkim jest Promowane przez Angel Gurotxaga, prezesa EKFB. „W federacji jednym z celów jest wzmocnienie drużyn narodowych Basków. Podejmowane są pewne kroki i jest to jeden z tych, które podjęliśmy w sportach motorowych” – powiedział Gurotxaga. Jednak, jak później uświadomił sobie sam Iraola, narodziny tego zespołu to dopiero początek czegoś większego:”Jestem na czele przyszłej drużyny baskijskiejCoś skomplikowane i drogie”.

aktywa

Obecnie, jak zauważył Gurotxaga, „Iraula będzie ambasadorem Kraju Basków w międzynarodowych wyścigach górskich. Któż lepiej od niego reprezentuje nas w ten sposób”. Ale to nie znaczy, że dany zawodnik odłożył na bok testy, które pozwoliły mu się rozwijać. Iraola zawsze wyróżniał się w wyścigach północnych: zasłużył Wspinaj się do Jezebel Niedawno wygrała Subida a Aia, pierwszy wyścig w 2022 roku, ustanawiając nowy rekord. W ten sposób Biscayan przyjedzie z wielkimi emocjami do pierwszej rundy Mistrzostw Europy: „Jesteśmy znani z wyścigów na północy i nie przestanę ich uprawiać, ale w przyszłym tygodniu będziemy we Francji i będziemy walczyć z najlepszymi Pchanie tego zespołu do przodu wymagało wiele wysiłku, więc musimy się teraz obudzić, ponieważ musimy chodzić jak samoloty.

Zbliżający się debiut

„Pomysł polega na tym, aby od teraz zarejestrować się”.

Od 8 do 10 kwietnia. Joseba Iraola ma ogromne pragnienie startu w Mistrzostwach Europy w Wyścigach Górskich, najwyższej klasie w tej dyscyplinie. Ale pilot Encartado będzie musiał poczekać jeszcze tydzień. Od ósmego do dziesiątego tego miesiąca Francja otworzy mistrzostwa z pierwszym przystankiem, następnie pojedzie do Ramba da Valbera w Portugalii (6 maja), a trzeciego dnia odbędzie się w Asturii, zaczynając od 13 do 15. przyszłego miesiąca. Potem przychodzi kolej na Czechy (27 maja). Potem nastąpi przerwa na trudne lato: Włochy (1 lipca), Polska (29 lipca), Szwajcaria (19 sierpnia) i Słowenia (2 września). Chorwacja zakończy Mistrzostwa Europy 16 września. „To długi turniej, więc posuwamy się stopniowo do przodu. Ale od teraz chodzi o zdobywanie punktów” – przyznał Iraola.

„Zwycięstwo jest niemożliwe, ale chcemy być w walce. Chociaż droga później umieszcza cię tam, gdzie jesteś”

Josepa Iraula

Pilot Euskal Selekzioa

„Celem jest promocja reprezentacji Kraju Basków i to jest krok, który zrobiliśmy w sporcie motorowym”

Anioł Gorotxaga

EKFB . szef

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.