Puebla, z dobrą reprezentacją na Igrzyskach Głuchoniemych – El Sol de Puebla

Czterdzieści lat temu meksykańska drużyna piłki nożnej niesłyszących po raz ostatni uczestniczyła w imprezie o randze międzynarodowej; Po 42 latach sport powraca na swoje wielkie sceny wraz z Igrzyskami Głuchoniemych w Caxias do Sul w Brazylii.

Na liście płac Tricolor jest aż osiem reprezentowanych stanów, w tym Puebla z Gerardo Victorią i José Manuel Rodríguez, z którym El Sol de Puebla rozmawiał przez Zoom przed podróżą do Ameryki Południowej, gdzie od minionego weekendu aktor starał się tworzyć historię. Zdobywając medal dla kraju.

Rodriguez, asystent trenera, rządził drużyną narodową w optymalnych warunkach przed zawodami Głucholimpijczyków, skupiając się przez cały kwiecień w Narodowym Centrum Rozwoju Talentów Sportowych i Wysokich Wyników (CNAR) w Mexico City. Przygotowania obejmowały treningi i mecze z La Silva Caniera lub Zacatepec i Morelos mokrymi w 37 stopniach, aby jak najdokładniej zasymulować scenariusz, który można znaleźć w Brazylii.

Praca została wykonana fizycznie, ale także psychicznie. Według profesora Rodrigueza zespół ma wystarczający poziom dojrzałości, biorąc pod uwagę jego średni wiek 27 lat; Podczas gdy w 2020 roku, kiedy program miał się odbyć, zespół miał około 24 lat.

Należy zauważyć, że pomimo maksymalizacji sesji treningowych w ciągu ostatniego miesiąca; Ta drużyna nie przestała się przygotowywać, nawet jeśli nie wiedzieli na pewno, czy Igrzyska Głuchoniemych zostaną wstrzymane, czy też wstrzymane.

Meksyk wygrał, przechodząc do tej konkurencji w Mistrzostwach Regionalnych USA 2019 po pobycie tam na trzecim miejscu.

„Przez trzy lata, odkąd wygraliśmy przepustkę, zawsze pracowaliśmy, nawet na odległość podczas najgorszej pandemii, kiedy nie wiedzieliśmy, czy mecze się odbędą, czy nie. Ale dzięki temu wszystko ten zespół zebrał się jeszcze bardziej” – wyjaśnił Rodriguez.

„Więc czekaliśmy długo i wiemy, że inne drużyny już wiedzą, jak wygląda ten turniej. Postawimy na bardzo szybką i techniczną grę” – dodał profesor.

Nawiasem mówiąc, Meksyk dzieli grupę D z Grecją, Senegalem, Uzbekistanem i Polską. W turnieju bierze udział 20 drużyn podzielonych na cztery grupy po pięć drużyn, przy czym do przodu awansują dwie pierwsze drużyny z każdego sektora.

„Przygotowaliśmy się do awansu i spodziewamy się, że futbol będzie podobny do Stanów Zjednoczonych w obu Amerykach: silny, fizyczny i pełen tarcia. Ale widzę, że zespół jest dobry fizycznie i taktycznie” – zauważył.

Zwycięstwo zamykające wielką sesję

Jeśli chodzi o drugiego Poblano w drużynie, Gerardo Victoria, jest on wspaniałym mistrzem i jednym z najbardziej doświadczonych graczy w drużynie. Pochodzący z Tehuacan już wie, o co chodzi w tego typu bitwach po udziale w Igrzyskach Panamerykańskich i Środkowoamerykańskich.

Dla niego na Igrzyskach Głuchoniemych w Brazylii jego faza jako piłkarza dobiegnie końca i prawdopodobnie ustąpi miejsca innej, ale teraz jako trener.

„On (Gerardo) zaczął to od najmłodszych lat w jednostce sportowej. Dziś, w wieku 42 lat, jego cykl życiowy dobiega końca, a on już przygotowuje się do następnego kroku jako trener” – podsumował Rodriguez.

Meksyk zadebiutował w sobotę w rozgrywkach z Grecją, następnie w środę 4 maja powróci na mecz z Uzbekistanem, szóstego zmierzy się z Senegalem, a ósmego zakończy fazę grupową z Polską. Jeśli trzy kolory przejdą do następnej rundy, przejdą do rundy bezpośredniej eliminacji od 10 maja z celem dotarcia do finału 15.

17 piłkarzy tworzy drużynę tricolor

6 sportów biorących udział w imprezie: Lekkoatletyka, Judo, Karate, Taekwondo, Siatkówka i Piłka Nożna

Notatka

Olimpiada Głuchoniemych była pierwszą w historii międzynarodową imprezą sportową dla niepełnosprawnych sportowców. Pierwsza edycja tego konkursu odbyła się w Paryżu w 1924 r.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.