Puigdemont porównuje Hiszpanię do Węgier czy Polski

Aktualizacja: 06.03.2021 18:00 godz.

Carls Puigdemont Hiszpański wymiar sprawiedliwości zapewnia, że ​​istnieje „kwestia strukturalna” dla Europy, takiej jak Polska czy Węgry. Były prezes, z Tony Coman i Clara Bonsat, pojawiły się w Parlamencie Europejskim Ocena orzeczenia Europejskiego Trybunału Praw Człowieka (ETPC) Jako środek zapobiegawczy w celu przywrócenia odporności posłom do PE.

Mówili o „prześladowaniach politycznych” i „bezprecedensowej” decyzji, nawet jeśli nie jest ona ostateczna. Według trzech przywódców Niezależni, Kto ucieka od sprawiedliwości, aby uniknąć sądu” Referendum 1 października Obiecał, że TDEH „chroni nasze prawa polityczne”. Jego rezolucja „jest bardzo ważna, ustanawia precedens, sprawiedliwość, którą Parlament Europejski postanowił utrzymać, powraca do wymiaru sprawiedliwości po raz pierwszy. Sąd luksemburski nigdy tego nie zrobił”.

„Rozsądne argumenty”

Podobnie rozumieją, że strasburski trybunał „docenia, że ​​nasze argumenty są uzasadnione” i że choć wpływa na Parlament Europejski, jest „wzmocniony i wyłania się”. Dlatego uważają, że „nie sprzeciwili się tej decyzji”. Jego zdaniem hiszpański wymiar sprawiedliwości to „kwestia dla Europy” i utożsamiają ją Węgry, Polska i Słowenia, Kraje objęte badaniem przez instytucje UE. „Hiszpański rząd musi wprowadzić zmiany w hiszpańskim sądownictwie” – dodali.

Decyzja ETPC pozwala posłom do PE na „spokojniejsze rozprzestrzenianie się” w Unii Europejskiej, ale nie uważa ich za wejście na hiszpańską ziemię. „Nie jesteśmy zdyskwalifikowani z uprawiania polityki, rząd odmawia nam naszego statusu jako przedstawicieli tych, którzy dyskwalifikują demokrację. Problem jest narzędziem, król jest w głowie, traktuje nas jak rodzaj uciekinierów, traktują nas jak gdyby nie popierają nas. Milion głosów – powiedział Puigdemont.

Przepraszam

Jeśli chodzi o zapewnienie Przepraszam Ogłoszony przez Prezydenta Puntarenas Sanchez, Były prezydent „Hiszpania będzie kontynuować represje, a ktokolwiek uważa, że ​​amnestia dla więźniów się skończyła, jest zła. Tysiące ludzi czeka na jakiś rodzaj represji w sprawach cywilnych, więzieniu lub grzywnach. Aby naprawić politykę represji, Hiszpania będzie miała bardzo poważna kwestia opisowa. Dlatego ważne jest prawo amnestii.”

„Program Sancheza jest bardzo podobny do Mariano Rajo” – obiecuje – słowa są piękne, ale czas na piękne czyny.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *