Pupo i jego towarzysze mierzą się z oblężeniem ›Sport› Granma

Prowadzona przez Lorisa Bobo, mistrza olimpijskiego z Londynu z 2012 r. i wicemistrza Tokio 2020, kubańska drużyna szybkiej trenuje w Hiszpanii, aby zakwalifikować się w Gwatemali, 13-23 czerwca, do Igrzysk Ameryki Środkowej i Karaibów w San Salvador w przyszłym roku .

W rozmowie z Granmą Bobo powiedział, że już po raz trzeci w ciągu niespełna roku przygotowuje się z innymi kolegami na terytorium iberyjskim, ponieważ „oblężenie wciąż nas uderza, nie mogąc zdobyć amunicji przed zawodami szkolenia i nie mamy dostępu do technologii potrzebnej w strefie przemysłowej Enrique Borbonet w Hawanie.

Pod okiem doświadczonego trenera Minardo Torresa 45-letni mistrz olimpijski przebywał w tym europejskim kraju od 54 dni wraz z innymi zawodnikami, aby przygotować się do igrzysk olimpijskich w Tokio. Wrócił w październiku 2021 roku, by uzupełnić sportową formę o Puchar Prezydenta w Pistoletu i Strzelcu w Polsce, na który zaproszono tylko 12 najlepszych zawodników na świecie, zajmując trzecie miejsce w tabeli z 3500 punktami.

Pochodzący z Holguin był pierwszym kubańskim sportowcem, który zakwalifikował się do Tokio, i dodał, że strzelectwo będzie jednym ze sportów, które otworzą zawody o ich miejsca w Paryżu 2024. Hiszpania ma również 31-letniego inżyniera z Hawany, Jorge Felix Alvarez, których medalami są skarby brązu Pucharu Świata w Monachium 2018 i berło Lima 2019 Pan American Games zdalnie. 25 metrów, tym razem z Pupo na drugim miejscu.

Jeśli chodzi o trzeciego zawodnika w grupie, 30-letniego Alejandro Jesus Delgado z Santiago, komisarz krajowy ds. strzelectwa sportowego Julio Fidel Hernandez stwierdził, że to jego pierwszy reprezentant, choć udało mu się rywalizować na własnym terenie. Zaznaczył, że delegacja pojedzie bezpośrednio z Hiszpanii do Gwatemali.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.