Pusty tron ​​i ulubieniec

Pusty tron ​​i ulubieniec

Stanowisko sportowe, 7 listopada. Ponieważ tron ​​jest wolny z powodu ustępstwa przeciwko Rosji, ubiegłorocznym mistrzom w Pradze i niektórym najlepszym graczom, którzy wycofują się ze swoich drużyn, finał Pucharu Billie Jean King jest najlepszym pretendentem do pięcioletniej nieobecności, na czele z byłą Federacją Pucharu, Glasgow i Stany Zjednoczone.

Siedem z dwudziestu pierwszych rakiet na torze będzie w stolicy Szkocji od 8 do 13 listopada. Weto Rosjan i Białorusinów złagodziło po drodze plakaty niektórych większych roszczeń. Również polska numer jeden na świecie, Ika Świdek, chciała zakończyć kurs finałami WTA, a nie Billie Jean King, mimo że jej kraj, Polska, był jednym z kandydatów. W pierwszej dziesiątce znalazły się Tunezyjka Anne Xavier, Greczynka Maria Zachary, Francuzka Caroline Garcia czy Rumunka Simona Halep. Walcz o trofeum.

Po raz drugi konkurs zostanie zdefiniowany w nowym formacie pozyskanym w 2020 roku, ale z powodu pandemii dopiero rok później, w zeszłym roku. Dwanaście drużyn, osiem drużyn, które zdobyły swoje miejsce w kwalifikacjach, plus ubiegłoroczni finaliści, gospodarz i jeden gość, gra w finałach przez sześć dni o tytuł.

W tej edycji Szwajcaria, Kanada, Włochy, Australia, Słowacja, Belgia, Hiszpania, Kazachstan, Wielka Brytania, Czechy, USA i Polska zostały podzielone na cztery grupy. Zwycięzcy każdego z nich awansują do półfinałów, a zwycięzcy z nich do finału.

Ameryka jest faworytem, ​​a czterech jej członków znajduje się w pierwszej dwudziestce (Jessica Pegula, Coco Gough, Madison Keys i Daniel Collins). Pegula i Goff to ponadto najlepsi deble w obecnym tenisie.

Dwunasta światowa Szwajcarka Belinda Bencic i trzynasta Hiszpanka Paula Padosa to kolejne pretensje do zawodów w Glasgow, podczas gdy Sviatek i Petra Kvitova odpadają, mimo że ich zespoły są częścią finałowego etapu.

Szwajcaria, Kanada i Włochy są w grupie A. Ubiegłoroczna wicemistrzyni Szwajcarii schroniła się w mistrzu olimpijskim.

Kanada udzieliła schronienia mistrzyni US Open 2019 Bianca Andreescu, która od ponad trzech lat nie tworzyła drużyny w Ameryce Północnej, której głównym atutem jest Leila Fernandez.

Australia, Belgia i Słowacja są w grupie B, która jest najbardziej otwarta. Cała trójka zgodziła się pojechać do Glasgow bez przechodzenia do poprzedniej rundy ze względu na różne okoliczności. Australia była jednym z beneficjentów wykluczenia Rosji i miała bezpośredni dostęp do półfinału ostatniej edycji. Dzięki temu rywalizujący zespół słowacki awansował w rankingu. Coś podobnego wydarzyło się w Belgii, na Białorusi, która nie kwalifikowała się do inwazji na Ukrainę.

W Australii występują Alja Domljanovic, Priscilla Hahn, Buell Saunders, Ellen Perez i weteranka Samantha Stozer.

Słowacja zaprosiła Annę-Karolinę Shmidlovą, Viktorię Kuzmovą, Rebeccę Sramkovą, Teresę Mihailikovą i Renatę Zamrichovą.

Belgię tworzą Elise Mertens, Alison van Uytvanck, Marina Zaniewska, Ysaline Bonaventure i Kirsten Flipkens.

Hiszpania jest częścią Grupy C uzupełnionej przez Kazachstan i Wielką Brytanię. Kazachska drużyna, z panującymi mistrzyniami Wimbledonu Eliną Rybakiną i Julią Putintsevą, jest niewygodnym przeciwnikiem dla każdego. Putintseva, zawodniczka numer jeden w drużynie, dobrze sobie radzi w tym meczu.

Zespół kierowany przez Annabelle Medinę, choć nie cieszy się wypłacalnością w drugiej połowie sezonu, zachowuje talent Pauli Padosa. Mimo to chciał być „przykrywką” wydarzenia z motywacją Nurii Parisas, Kristiny Buksy, Aliony Bolsovej i Rebeki Mazarowej oraz złagodzić straty Karbine Muguruzy i Sary Soripes.

Miejscowa drużyna straciła w ostatniej chwili Emmę Raducanu i liczy na wsparcie fanów oraz skład z Harriet Dart, Katie Boulder, Heather Watson i Jodie Burrage.

Wymieniona jako Grupa Śmierci, D jest pełna ekscytacji, pomimo braku Polski numer jeden na świecie. Porażka znacząco osłabia polską drużynę, która wejdzie na spotkanie z Magdą Linet, Magdaleną Frech, Katarzyną Kavą, Martyną Kupką i Aliją Roloską.

Konflikt między Stanami Zjednoczonymi a Czechami jest kluczowy. Dwie zwycięskie drużyny spotkają się w fazie grupowej i tylko jedna może awansować. Amerykańska drużyna jest bardzo zróżnicowana w swoim składzie. Z osiemnastoma tytułami w swojej prezentacji, chce ponownie zdominować konkurencję i po pięciu latach dodać nowe trofeum.

Stany Zjednoczone mają czterech graczy w pierwszej dwudziestce i najlepszych grach podwójnych w turnieju. Jessica Pegula, numer trzy na świecie, piąta Coco Goff, jedenasta Madison Keys i czternasty Daniel Collins, są faworytami obok Taylor Townsend.

Czesi byli wielkim protestem. Jedenaście zwycięstw, ostatnie w 2018 roku, kiedy pokonali Amerykanów w finale, uświetnia ich podróż w historii turnieju. Ich gracze zawsze walczą i są świetnymi konkurentami. Tym razem pojedź do Glasgow z Barborą Krejcikovą, Karoliną Pliskovą, Kateriną Siniakovą i Marketą Vondrusovą.

Santiago Aparicio

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *