Putin jest gotowy na przyjęcie Żhelenskiego w Moskwie, „kiedy najbardziej mu to odpowiada”

Ta zawartość została wydana w dniach 22 kwietnia 2021 r. – 16:22

MOSKWA, 22 kwietnia (EFE). – Prezydent Rosji Władimir Putin powiedział w czwartek, że jest gotowy na przyjęcie swojego ukraińskiego odpowiednika Wołodymyra Żelenskiego „wtedy, gdy mu najbardziej odpowiada”, ale tylko po to, by rozmawiać o stosunkach dwustronnych.

„Jeśli jest (rozmawiamy) o rozwoju stosunków dwustronnych, to witamy z zadowoleniem. Doprowadzimy do tego prezydenta Ukrainy w Moskwie” – powiedział Putin na początku spotkania z prezydentem Białorusi Aleksandrem Łukaszenką.

Szef Kremla dodał, że gdyby Żhelenski chciał rozmawiać o konflikcie w Donbasie, musiałby najpierw porozmawiać z przedstawicielami samozwańczych republik donieckiej i ługańskiej.

Rosja twierdzi, że nigdy nie była stroną konfliktu w Donbasie, podczas gdy Ukraina uważa swojego dużego sąsiada za „kraj okupacyjny” w 2014 roku, który ma zaanektować Półwysep Krymski i wspierać prorosyjskich rebeliantów na wschodzie. Część świata. Kraj.

Prezydent Ukrainy we wtorek zaproponował Putinowi spotkanie w celu omówienia konfliktu „w dowolnym miejscu ukraińskiego Donbasu”.

Według Zhelensky’ego spotkanie obu prezydentów w celu podzielenia sił w Donbasie pomoże lepiej zrozumieć sytuację.

Dodał, że spotkanie może pomóc w zapobieganiu kolejnym ofiarom wojskowym w regionie, który w tym roku liczy około trzydziestu osób na Ukrainie.

Putin skrytykował także propozycję byłego prezydenta Ukrainy Leonida Kravzuka przeniesienia rozmów w sprawie imigracji ze stolicy Białorusi do Polski i obiecał, że będzie to próba „trwałego pogrzebania” procesu negocjacyjnego w Mińsku.

Z kolei Łukaszenko poradził swojemu ukraińskiemu odpowiednikowi, aby był „bardziej dyplomatyczny” i spotkał się z przywódcami separatystów w Donbasie w celu znalezienia rozwiązania konfliktu.

– Z Donbasem też możesz porozmawiać. Pozwól mu się z nimi spotkać – powiedział Łukaszenka na spotkaniu z Putinem. EFE

aj / fall / fp

© EFE 2021. Redystrybucja i redystrybucja całości lub części Usług Efe jest wyraźnie zabroniona bez uprzedniej i wyraźnej zgody Agencji EFE SA.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *