Rada Europy potępia bezczynność w zwalczaniu przemocy wobec kobiet

Fot. Maciej Luczniewski / NurPhoto via Getty Images

Po dzisiejszym wydaniu, a Nowy raport Rady Europy Na tym kończy się Polska Nie ma zatrzymywania się i walki Przemoc wobec kobiet i dziewcząt, Monica Costa Ripa, kierownik kampanii na rzecz praw kobiet w Europie:

„Ten raport potwierdza, że ​​polskie kobiety i dziewczęta doskonale zdają sobie sprawę: głęboko błędna postawa rządu naraża je na codzienną przemoc, a ryzyko, z którym się stykają, rośnie”.

„Brak odpowiedniej ochrony ofiar przemocy, przestarzałe prawo oraz bezkarna kultura i oskarżenia sprawców tworzą mieszankę wybuchową.

Próby niektórych parlamentarzystów zmiany konferencji w Stambule Nowa ustawa o „prawach rodzinnych” ograniczająca równość płci i prawa LGBT musi zostać całkowicie odrzucona”.

Monica Costa, Amnesty International

„Wysiłki niektórych posłów ZamiastKonferencja w Stambule O nową ustawę „Prawa rodziny” Równość płci i prawa LGPTI muszą zostać całkowicie odrzucone i musi rozpocząć się nowy rozdział dotyczący praw kobiet.

„Nadszedł czas, aby chronić osoby, które przeżyły przemoc i uznać, że sprzeciw to gwałt na tle seksualnym. Rząd musi przestrzegać tych zaleceń i podjąć poważne działania, aby w pełni wdrożyć konferencję.

Dodatkowe informacje

Nowy raport od Panel ekspertów Monitoruje jego stosowanie w walce z przemocą wobec kobiet i przemocą domową (GREVIO) Konferencja Rady Europy Zapobieganie i zwalczanie przemocy wobec kobiet i przemocy domowej (konferencja w Stambule) wzywa Polskę do reformy wszystkich przestępstw seksualnych. Kod zdania „W pełni zawiera pojęcie dobrowolnej zgody i gwarantuje odpowiednie unieruchamianie wszystkich czynności seksualnych bez zgody ofiary”.

Raport podkreśla: Trudności, z jakimi borykają się kobiety w Polsce, które w wyniku gwałtu chcą przerwać ciążęPomimo tego, że gwałt jest legalnym powodem do aborcji w kraju. Kobiety napotykają na różnego rodzaju przeszkody, w tym uzyskanie zaświadczenia z prokuratury, które podejrzewa, że ​​ciąża jest wynikiem przestępstwa, a także trudności z uzyskaniem informacji i skierowaniem do opieki medycznej w celu przeprowadzenia legalnej aborcji.

Takie procedury powinny być wprowadzane i stosowane nawet wtedy, gdy lekarze odmawiają wykonania aborcji „z powodu sumienia”.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *