Rada Miejska podkreśla znaczenie sukcesów lokalnych sportowców w promowaniu marki Salamanca, jak również…

Radny sportowy Rady Miejskiej Salamanki, Javier García Rubio, na Konsystorzu, otrzymał kajakarza Salamanca Canoe Kayak Mario Sáncheza Montejo, po zdobyciu srebrnego medalu i zasłużonego piątego miejsca na poziomie indywidualnym w turnieju. Za świat wioślarski, który odbył się 6 września w Portugalii.

Podczas spotkania burmistrz pogratulował młodemu sportowcowi, który ma zaledwie 18 lat, i przekazał swoją dumę z noszenia nazwy Salamanca we wszystkich zakątkach, w których rywalizuje i pokazując swoją dobrą pracę. Podobnie García Rubio docenił postęp w swojej karierze i podkreślił pracę i poświęcenie, które kryją wszystkie jego sukcesy.

Ze swojej strony Sanchez Montejo wyjaśnił członkowi rady, że udział w międzynarodowych zawodach był dla niego bardzo ekscytującym i pozytywnym doświadczeniem, mimo że kursy na rzece Tormes stały się szczególnie wymagające.

Jego rozwój w tym sezonie jest imponujący. W europejskim Poznaniu (Polska) zajął dziewiąte miejsce w K1200m i piąte w K4500m. Wcześniej osiągając swój ranking w zawodach międzynarodowych, osiągnął doskonałe wyniki w mistrzostwach Hiszpanii: złoty medal w K1 200m i K2200m, czwarte i piąte miejsce w K1 500m i K2500m na ​​Pucharze Hiszpanii (Verducido, 22 maja, 23 maja) a także złoty medal w K1200M i K2200 oraz srebrny medal w K2500m i piąte miejsce w K1500m na ​​Mistrzostwach Hiszpanii (Verducido, 31 lipca i 1 sierpnia).

Klub kajakowy Salamanca

Klub kajakowy Salamanca Canoe Kayak Club został założony ponad dekadę temu w celu kontynuowania spuścizny wioślarskiego oddziału Grupy Sportowej Uniwersytetu Salamanca. Obecnie posiada obiekty na prawym brzegu rzeki Tormes, gdy przechodzi przez Aldehuela, z której korzysta 114 członków.

Choć jego głównym celem jest rywalizacja na wysokim poziomie w sporcie wioślarskim, klub prowadzi również działania promocyjne dla tego sportu, wśród których znajdują się takie działania jak Dzień Kajakarstwa, udział w grach szkolnych czy szkoleniach.

Istotną częścią Kajakowego Kajaka jest jego kamieniołom, o czym świadczy pierwsze miejsce w Mistrzostwach Kastylii i Leónu na Młodzieżowe Obietnice osiągane przez cztery kolejne lata.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *