Radio Hawana Kuba | Iran pokonuje Polskę w siatkówce olimpijskiej (W)

Iran pokonuje Polskę w siatkówce olimpijskiej (W)

TOKIO, 24 lipca (Prensa Latina).. – Reprezentacja Iranu w piłce nożnej pokonała dziś Polskę w pięciu setach i zadebiutowała z sukcesem w turnieju siatkówki mężczyzn w

Kontynuacja Igrzysk Olimpijskich w Tokio 2020.

Reprezentant Iranu, na rozkaz Rosjanina Władimira Alekno, sprawił dziś niespodziankę, pokonując wicemistrza Ligi Narodów 2021 z wynikami 18-25, 25-22, 25-22, 22-25 i przełamując remis 23-21 w ponad dwie godziny i 30 minut grania.

W ataku perska drużyna świętowała wkład Amira Ghafoora i Maysama Salehiego, którzy strzelili odpowiednio 19 i 18 bramek. Tymczasem kubański gracz Wilfredo Leon prowadził polskim ruchem z 23 jednostkami.

Mimo odstania w recepcji (52-36) i ataku (62-58), Iran dołożył blok plus 11-10 i popełnił cztery błędy minus 36-40, by poprowadzić Polaków do pierwszego seta w turnieju.

W kategorii graczy wicemistrzowie Włoch rozpoczęli z uśmiechem 3-2 nad Kanadą, Japonia pokonała Wenezuelę 3-0; Podczas gdy Brazylia pokonała Tunezję 3-0, a Rosja pokonała swojego argentyńskiego odpowiednika 3-1.

Reprezentanci Stanów Zjednoczonych i Francji realizują pierwszy dzień zawodów w męskiej siatkówce.