Radio Hawana Kuba | Kuba Sergi Torres weźmie udział w Pucharze Świata w Wioślarstwie

Zdjęcie pochodzi z git

HAWANA, 17 maja (RHC) Kubańczyk Sergi Torres (na zdjęciu), złoty medalista olimpijski w Tokio 2020, weźmie udział w Pucharze Świata w Wioślarstwie, który rozpocznie się w najbliższy piątek, 20 maja, w czeskim mieście Raices.

35-latek podróżuje w C1 na 1000 metrów, w której uczestniczył tylko raz i zajął szóste miejsce.

Pięciokrotny zdobywca medalu Pan-American powiedział także gazecie JIT, że czuje się „w doskonałej sportowej formie” i dobrze przygotował się do wyścigu C1-1000m.

Po raz pierwszy pojawi się w piątek w trzeciej rundzie play-offów. Na pierwszym miejscu znajdzie się postać rodaka Jose Ramona Peliera. Obaj będą również rywalizować w C1 na 5000 metrów.

Belair dociera do pierwszych dużych zawodów sezonu wioślarskiego – które kończą się w niedzielę 22. – z celem zdobycia punktów na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu 2024. Mężczyzna z Guantanamo będzie również przemierzał C2-500m razem z Tabianim Diegosem Alvarezem.

Kubańczycy Yarisledi Cirillo i Catherine Nuevo wystartują w C1 na 200m i 5000m oraz w dwumiejscowym pontonie na 500 i 200m.

W kajaku będą rywalizować o Kubę, Reiniera Carrerę, Roberta Beniteza i Yoela Davida w męskiej dywizji; Yurieni Herrera, Camila Nick, Euryslide Muñoz i Madeleine Heredia są w kategorii kobiet.

Kubańska drużyna wykonuje bazę szkoleniową w Bydgoszczy. Odbędzie się on w polskim mieście Poznań, gdzie w dniach 26-29 maja odbędzie się II etap Mistrzostw Świata.

To pierwsze zawody organizowane przez Międzynarodową Federację Łodzi (ICF) od czasu rozpadu Covid. W konkursie weźmie udział ponad 500 sportowców z 50 krajów i pięciu kontynentów. (źródło: Cubadepati)

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *