Radio Hawana Kuba | Narysuj i pokonaj Kubańczyków w drużynowych mistrzostwach świata w szachach

Radio Hawana Kuba |  Narysuj i pokonaj Kubańczyków w drużynowych mistrzostwach świata w szachach

Hawana, 8 września (ACN) – Remis i porażka Jeresbel Mirandy z Lisandrą Ordaz w ten czwartek to występ Kubańczyka jako członka drużyny FIDE America na Mistrzostwach Świata Kobiet w Szachach Bydgoskich 2023 w Polsce.

Miranda zgodziła się na par w 50 ruchach The Queen’s Gambit przeciwko Dinarze Wagner broniąc drugiej szachownicy w ramach meczu z Niemcami, w którym Amerykanie stracili 1,5-2,5 punktu.

Równość panowała także w pierwszej i trzeciej izbie, której bronili Peruwiańczyk Desi Cori oraz przedstawicielka Kuby i Paragwaju Jennifer Perez. Jednak porażkę dopełniło potknięcie Argentynki Marii Jose Campos w czwartej tabeli.

Przed takim wynikiem dzień rozpoczął się zachęcającym występem Amerykanek, które potrafiły zremisować dwoma punktami z silną amerykańską drużyną, jedną z kandydatek do tronu.

Dowodząc pierwszą szachownicą Ordaz poddał swojego króla Alice Li, ale María José przeważyła szalę, pokonując Annie Wang na trzeciej szachownicy, a w pozostałych meczach Jennifer zremisowała z Anną Zatonskiy i Kolumbijką Valentiną Arguti z Atossą Borkashyan. .

Teraz Fide América z zaledwie dwiema jednostkami zajmuje piąte miejsce w grupie B, na czele której stoją Stany Zjednoczone z siłą siedmiu linii.

Polska zajmuje drugie miejsce z pięcioma punktami, o jeden więcej niż kolejne w kolejności Chiny i Bułgaria. Niemcy również zamykają ranking dwoma punktami.

W pierwszej lidze Kazachstan zagrał przytłaczająco, mając na koncie cztery zwycięstwa z rzędu i osiem punktów na swoim koncie. Gruzja oferuje sześć linii, aby wyprzedzić Francję i Ukrainę, które mają po cztery.

Wbrew oczekiwaniom Hinduski ledwo zdołały dorzucić dwa punkty i wyprzedziły egipską drużynę, która nie zdobyła żadnych punktów.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *