Radio Hawana Kuba | Reguła śmierci

Radio Hawana Kuba |  Reguła śmierci

minister obrony narodowej Mariusz Błaszak.

Alfredo Garcia Almeida*

Wschodnia granica NATO z Białorusią pozostaje napięta. Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak poinformował w ubiegły czwartek, że jego kraj „planuje wzmocnić wschodnią granicę z Białorusią około 10 tys. żołnierzy”. Żołnierzy będzie ok. 10 tys., z czego 4 tys. bezpośrednio weźmie udział w operacjach wsparcia straży granicznej, a 6 tys. stanowić będą posiłki – powiedział Błaszaczak. Wcześniej zapowiadano, że do wzmocnienia granicy wschodniej, gdzie przebywa już 2 tys. żołnierzy, zostanie wysłanych 2 tys. żołnierzy.

Ze swojej strony rosyjski minister obrony Siergiej Szojgu obiecał „utworzyć rozbiór polsko-ukraiński, a następnie najechać zachodnią Ukrainę”.

Polska stała się kluczowym instrumentem antyrosyjskiej polityki USA i deklaruje chęć zbudowania „najpotężniejszej armii” w Europie – ogłosił Szojgu na spotkaniu w Ministerstwie Obrony Rosji. „W tym celu Warszawa zaczęła kupować duże ilości broni ze Stanów Zjednoczonych, Anglii i Korei Południowej. „Ponadto są plany tworzenia na bieżąco tzw. obozu polsko-ukraińskiego, który ma gwarantować bezpieczeństwo Zachodniej Ukrainy, a właściwie późniejszej okupacji tego terytorium” – dodał rosyjski minister.

Prezydent Rosji Władimir Putin zapowiedział pod koniec lipca na spotkaniu ze stałymi członkami Rady Bezpieczeństwa FR, że „Polska zamierza zawiązać sojusz w ramach NATO w celu bezpośredniej interwencji w konflikcie na Ukrainie”. . Putin polecił później rosyjskim służbom bezpieczeństwa „ścisłe monitorowanie planów Polski na zachodniej Ukrainie”.

Rola Polski w konflikcie amerykańsko-rosyjskim nie jest trudna do zrozumienia. Kiedy Ronald Reagan, Margaret Thatcher i Jan Paweł II zaatakowali Związek Radziecki i europejskie państwa socjalistyczne w latach 80. interwencjonistyczną polityką „odwróconego socjalizmu”, Polska była pierwszą ofiarą. Były dyrektor CIA Vernon A. Za radą i wsparciem Waltersa Watykan opracował plan interwencji w wewnętrzne sprawy Polski i obalenia socjalistycznego rządu, co ostatecznie nastąpiło w 1990 roku.

Pod presją interwencyjnej kampanii na rzecz „wolności demokratycznych” iw wyniku negocjacji z „opozycją” rząd polski zgodził się na udział w wyborach parlamentarnych antykomunistycznego związku zawodowego „Jedność”. Jej przywódca, Lech Wałęsa, został wybrany na prezydenta Polski. Polski system socjalistyczny upadł, aw Związku Sowieckim rozpoczął się proces politycznej dezintegracji. Od tego czasu polski rząd stał się bastionem przeciwko Rosji w Europie.

Historia Polski od prawie tysiąca lat pełna jest wojen grabieżczych ze strony ówczesnych imperiów, ze względu na jej strategiczne położenie w centrum Europy. Niemiecki faszyzm uczynił ją męczennicą w czasie II wojny światowej, a po wyzwoleniu przez wojska sowieckie Związek Sowiecki przyczynił się do jej odbudowy i rozwoju gospodarczego. Jednak Polska kontynuowała swój fatalny los bez odbudowy.

* Dziennikarz, międzynarodowy pracownik naukowy z Meridy na Jukatanie.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *