Radna z Filadelfii Maria Quinones Sanchez ujawnia diagnozę raka piersi – NBC10 Filadelfia

Radna z Filadelfii Maria Quinones Sanchez ujawnia diagnozę raka piersi – NBC10 Filadelfia

Przeczytaj historię po hiszpańsku tutaj.

Maria Quiñones Sanchez, jedyny latynoski głos w Radzie Miasta Filadelfii, ujawniła, że ​​walczy z rakiem piersi.

Quiñones Sanchez, demokrata reprezentujący Siódmy Dystrykt, ujawnił w sobotę w Pytający z Filadelfii Choroba została zdiagnozowana tego lata.

„Toczę własną walkę z rakiem piersi, która rozpoczęła się tego lata po tym, jak siedem lat temu przeszłam pierwszą mammografię” – napisał Quiñones Sanchez.

Pomimo świadomości, że ma guzek w lewej piersi, członkini rady powiedziała, że ​​najpierw zaprzestała badań przesiewowych w kierunku raka z powodu „pracy i życia”, a następnie dlatego, że „COVID-19 dał mi kolejną wymówkę, by nie iść do lekarza”.

Quinones Sanchez powiedziała, że ​​przeszła mastektomię w sierpniu tego roku w nadziei na uniknięcie chemioterapii i radioterapii, ale pomimo usunięcia lewej piersi lekarze powiedzieli jej, że potrzebuje leczenia, aby zapobiec przyszłym chorobom.

„Trzy dni po tym, jak zdjąłem klatkę piersiową, dołączyłem do spotkania Zoom z moją załogą i niczego nie przegapiłem w moich obowiązkach jako członek Rady Miejskiej” – napisała.

Quinones Sanchez powiedziała, że ​​chociaż obecnie nie ma raka, otrzymuje chemioterapię w Penn Medicine i spodziewa się, że za kilka tygodni rozpocznie profilaktyczną radioterapię.

Radna powiedziała, że ​​początkowo zamierzała milczeć na temat swojej diagnozy do czasu zakończenia leczenia w grudniu, ale została zainspirowana do zabrania głosu po tym, jak pomyślała o bliskich jej kobietach, które przegrały walkę z rakiem piersi, a także zobaczyła, jak kobiety je dzielą. . Historie dotyczące raka piersi podczas Miesiąca Świadomości Raka Piersi.

Quinones Sanchez powiedziała, że ​​jest szczególnie zaniepokojona czarnymi i latynoskimi kobietami. czarne kobiety Prawie 40% bardziej prawdopodobne białych kobiet umiera na tę chorobę, podczas gdy rak piersi jest Najczęstszy rak diagnozowany wśród Amerykanów Latynosów.

Regularnie rób mammogramy. Quinones Sanchez napisał: „Z własnego doświadczenia dowiedziałem się, że regularne badania przesiewowe są absolutnie niezbędne do wykrycia i leczenia tej choroby”.

Członek rady dodał, że lekarze powiedzieli jej, że „cały ten eksperyment może być w lusterku wstecznym” do lutego przyszłego roku.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *