Rafael Ojeda został mianowany nowym dyrektorem generalnym Riot Games

Rafael Ojeda został nowym dyrektorem generalnym Riot Games w Ameryce Łacińskiej.

Mianowanie firmy Ojeda z siedzibą w Meksyku będzie towarzyszyć firmie zajmującej się grami wideo w jej ewolucji w kierunku pełnoprawnej firmy rozrywkowej.

Nowy Dyrektor Generalny pracuje od 4 lat w firmie produkującej gry wideo, takiej jak: League of Legends, Valorant, Wild Rift itp. oraz od 6 lat w branży gier. Karierę rozpoczął w Riot Games jako szef działu wydawniczego w Ameryce Północnej, Kolumbii i Meksyku. Później, w 2018 roku, doprowadził do fuzji z Regionem Południowym i objął stanowisko Head of Latin America Publishing.

W swoim zarządzie Rafael Ojeda będzie odpowiedzialny za kierowanie, koordynację i zarządzanie Riot Games w celu zapewnienia najwyższych standardów jakości. Co więcej, Kreatywność We wszystkich produktach Riot Games dla graczy i fanów w Ameryce Łacińskiej.

Rafael Ojeda skomentował:

To bardzo ważny i ekscytujący moment dla gier wideo i e-sportu na świecie, ale zwłaszcza w Ameryce Łacińskiej. Zespół Riot Games nadal kieruje ekspansją branży rozrywkowej opartej na grach wideo w całym regionie: zawiera umowy z głównymi graczami, produkuje wydarzenia i dodaje elementy do ekosystemu, abyśmy mogli być graczem w środku i przenieść go do następnego etapu. poziom “, Ojeda wyjaśnia.

Puma, Spotify, Mastercard, Bud Light i Mercedes Benz to niektóre z marek dołączających do LLA, League of Legends Latin America League, największego konkursu e-sportowego w regionie.

Dowiedz się trochę o Rafaelu Ojedzie

Przed dołączeniem do Riot Games pracował w strategicznej reklamie i marketingu, pracując dla międzynarodowych agencji, takich jak Gray Worldwide México i Y&R. Podczas pracy w Coca-Cola pomógł przekształcić ją w firmę produkującą wiele napojów, przekształcić Jugos del Valle w jedną z wielomiliardowych marek, kształtować obszar treści i koordynować kampanie wprowadzające na rynek nowych produktów, takich jak Ciel i Santa Clara . , oprócz organizowania kampanii świątecznych i „koki życia”.

Chociaż jego doświadczenie w grach sięga dzieciństwa, czas spędzony w Electronic Arts sprawił, że marzył o pracy ze swoją największą pasją, jaką są gry wideo. Ponadto skonsolidowała komunikację w regionie i otworzyła call center LATAM w Meksyku.

„Gry wideo dają ci nową i inną perspektywę. Dają ci zwiększoną zdolność do rozwiązywania problemów. Gracz ma inny chip, to inny sposób komunikacji dla ludzi. Uwielbiam gry wideo, one zdefiniowały moje życie i stały się kluczem do kim jestem i będę. Czego chcesz w życiupodsumowuje Rafael Ojeda, nowy dyrektor generalny Riot Games na Amerykę Łacińską.

Powołanie Rafaela Ojedy na stanowisko dyrektora generalnego Riot Games oznacza początek nowego etapu dla firmy.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *