Rafael Unier Alba Castillo, pierwszy medal dla Kuby

Dwukrotny mistrz świata w taekwondo, Rafael Unier Alba Castillo, otworzył we wtorek stół kubańskich medalistów olimpijskich po zdobyciu brązowego medalu w kategorii powyżej 80 kg w ostatnim dniu zawodów na Igrzyskach w Tokio. Po meczu zawodnik powiedział: „To nie jest złoto, którego wszyscy ode mnie chcieli, ale bardzo zasłużony medal.

Co ciekawe, przed delegacją kubańską, złożoną z 69 sportowców, w tych Igrzyskach Olimpijskich rywalizuje 22 Kubańczyków z innych krajów, prawie jedna trzecia przedstawicieli krajowych, którzy przybyli do Tokio.

Trzy kubańskie osobistości siatkarskie zagrają teraz w innych barwach: Wilfredo Leon z Polski, Yondi Leal z Brazylii i Osmane Antorina z Włoch.

Kubańscy sportowcy będą bronić innych kolorów: te Wilfredo Leon są z Polski, Yoande Leal z Brazylii, te Osmane Antorina są z Włoch

W związku z tym należy zauważyć, że Narodowy Instytut Sportu Kuby w 2013 r. upoważnił wybitnych sportowców do podpisywania umów z zagranicznymi stowarzyszeniami zawodowymi poprzez nową politykę ustanawiającą takie umowy za pośrednictwem odpowiednich federacji sportowych.

Od tego czasu niektórzy kubańscy siatkarze grali za granicą z aprobatą Kubańskiej Federacji Siatkówki, ale inni zdecydowali się podpisywać swoje kontrakty niezależnie, między innymi Osman Juantorina, który gra we Włoszech; Wilfredo Leon w Polsce i Yondi Lille w Brazylii.

To niefortunne, że debiut urodzonego na Kubie boksera, który teraz reprezentuje Azerbejdżan, Lorenzo Sotomayor, jest bliski historycznemu lotnikowi Javierowi Sotomayorowi, który odpadł w sobotę w swoim debiucie olimpijskim, pięć lat po niespodziewanym srebrnym medaliście w Rio.

Reszta kubańskiego „Legii Zagranicznej”, która będzie reprezentować różne kraje i reprezentować Kobalit To pasuje:

Dla Włoch: Frank Chamiso, Abraham Conedo (zapasy) i Yadisilides Pedroso (lekkoatletyka).

Z Portugalii: Daimaru Salina (piłka ręczna), Victor Ituriza (piłka ręczna), Alexis Borges (piłka ręczna), Pedro Pablo Picardo (lekkoatletyka).

Dla Stanów Zjednoczonych: Yarisel Ramirez (boks), Ariel Torres (karate) i Yusr Ramirez (szermierka).

Z Hiszpanii: Orlando Ortega (lekkoatletyka), Emmanuel Reyes (boks), Luis Michael Martinez (lekkoatletyka).

Za Azerbejdżan: Lorenberto Alfonso (boks).

Dla Chile: Yasmane Acosta (zapasy grecko-rzymskie) i Arle Mendes (ciężary).

Za Dominikanę: Raúl Valdes (baseball).

Za Turcję: Yasmane Kobelo (lekkoatletyka).

________________________

Współpraca z naszą firmą:

Zespół 14 Śródziemno Jest zaangażowany w prowadzenie poważnego dziennikarstwa, które odzwierciedla głębię Kuby. Dziękujemy za przyłączenie się do nas na tej długiej drodze. Zapraszamy do dalszego wsparcia, ale tym razem Zostań członkiem naszego magazynu. Razem możemy dalej zmieniać prasę na Kubie.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *