Rakieta Ariane 5 z misji JUICE startuje w celu zbadania Jowisza i trzech jego satelitów

Po ośmioletniej podróży JUICE (Jupiter Icy Moons Explorer) przeprowadzi szczegółowe obserwacje gazowego olbrzyma i jego trzech oceanicznych księżyców (Ganimedesa, Kallisto i Europy).

the Europejska Agencja Kosmiczna (ESA) już dopracowuje najnowsze szczegóły wystrzelenia ambitnej europejskiej misji JUICE do układu Jowisza, zaplanowanej na dzisiaj, jeśli oczekiwania zostaną spełnione, na rakiecie Ariane 5. Celem jest zbadanie Jowisza i trzech jego satelity.

Statek kosmiczny wielkości ciężarówki został ostatecznie zmontowany wewnątrz rakiety między 1 a 3 kwietnia, czekając na start z Europejskiego Portu Kosmicznego Kourou w Gujanie Francuskiej.

Po ośmiu latach podróży JUICE (Eksplorator satelitów Jupiter Ise), przeprowadzi szczegółowe obserwacje gazowego olbrzyma i jego trzech dużych oceanicznych księżyców (Ganimedes, Kallisto i Europa) z pakietem narzędzi do teledetekcji, geofizyki i lokalizacji.

Misja scharakteryzuje te księżyce jako potencjalne ciała planetarne i siedliska, dalej zbada złożone środowisko Jowisza i zbada większy system Jowisza jako archetypowe gazowe olbrzymy w całym wszechświecie.

SOK szufelka w Układzie Słonecznym z różnych powodów. Będzie to pierwszy raz, kiedy sonda zostanie umieszczona wokół księżyca, który nie jest naszym.Ganimedes, największy księżyc Jowisza. w drodze na tę planetę, Po raz pierwszy zobaczymy manewr wspomagania grawitacyjnego Ziemi i Księżyca Aby zaoszczędzić paliwo, informuje Europejska Agencja Kosmiczna.

Sinner walczył z masztem sondy

Dział lotniczy baskijskiej firmy inżynieryjnej Sener podjął się zadania zaprojektowania, wyprodukowania i weryfikacji Maszt o długości 10,6 metra do sondy do soku.

Senner wygrał kontrakt ESA na opracowanie, produkcję i dostawę rozkładanego masztu (bańka) magnetometru, którego celem jest trzymanie części instrumentów potrzebnych do eksperymentów naukowych z dala od zakłóceń magnetycznych statku, wskazuje w oświadczeniu na geometrię.

Elementy antenowe wyprodukowane w Gipuzkoa

Natomiast spółdzielnia produkcyjna Gipuzkoan HD Joymic Współpracował z Sener Aeroespacial przy produkcji elementu anteny statku kosmicznego.

Jak podano w oświadczeniu grupygrupa danobat Antena, do której należy Goimek, służy do zapewnienia dwukierunkowej komunikacji między statkiem kosmicznym a Ziemią oraz do zapewnienia działania eksperymentu częstotliwości radiowej przeprowadzanego przez sondę.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *