Rakieta, która uderzyła w księżyc, pozostawiła na jego powierzchni podwójny krater

w przeciwnym razie 4 marcaa Na księżyc spadła rakieta. Kiedy doszło do tego wypadku, eksperci przewidzieli, że te kosmiczne śmieci zderzą się z kraterem Hertzsprunga znajdującym się po ukrytej stronie księżyca.

Ten efekt został wzięty pod uwagę Bezprecedensowy kamień milowy w kosmosiePonieważ po raz pierwszy rakieta wylądowała na Księżycu bez wysyłania bezpośrednio z Ziemi, ponieważ statek nie miał celu w kosmosie.

Według obliczeń PojemnikRzecz, która zderzyła się z satelitą Jechał z prędkością 9200 kilometrów na godzinę Ważył około trzech ton. Jednak chociaż naukowcom udało się oszacować dzień, godzinę i region, w którym rakieta wylądowała, do tej pory Dokładna lokalizacja jest nieznana Ani śladu, który zostawiłeś na Księżycu.

Teraz NASA opublikowała kilka zdjęć krateru pozostawionego przez rakietę w marcu. To było Lunar Reconnaissance Orbiter NASA Narzędzie, które wybrałem i zrealizowałem, nie jest pojedynczym kraterem; Ale to dwa.

Co oznacza podwójna dziura?

Krater zachodni ma średnicę 16 metrów. Natomiast krater wschodni nałożony na drugi jest nieco większy, ma średnicę 18 metrów. W sumie na najszerszym obszarze to Podwójny krater o średnicy 28 metrówJak widać na powyższym obrazku.

Dla ekspertów NASA to Podwójna szczelina była czymś „nieoczekiwanym” i „może wskazywać, że korpus pocisku miał duże masy na każdym końcu”.

Zwykle masa zużytej rakiety koncentruje się na końcu silnika; Pozostała część etapu rakiety składa się głównie z pustego zbiornika paliwa. Ponieważ pochodzenie ciała rakiety jest nadal niepewne, „Podwójna natura krateru może wskazywać na jego tożsamość”.Szczegóły z amerykańskiej Agencji Kosmicznej.

brak innego efektu rakieta na księżycu Utwórz podwójny otwór przez. Na przykład cztery otwory utworzone przez sondę Apollo SIV-B miały bardziej nieregularny zarys, a także były większe od tych otworów, każdy o średnicy około 35 metrów.

Odnośnie miejsca, w którym spadła rakieta, NASA ostrzegła, że ​​jest to obszar złożony, Na wysokości 1863 metrówpołożony między Basenem Wschodnim a zdegradowaną północno-wschodnią krawędzią Basenu Hertzsprung.

nieznane źródło

Pierwszą osobą, która ostrzegła przed tym kawałkiem rakiety, który przemieszcza się w kosmos w niekontrolowany sposób, była: Astronom Bill Gray. Na początku ten astronom przypisane do Wysyłka do spacexA Firma Elona Muska. Jednak kilka dni później wyjaśnił, że pocisk, który błąkał się bez celu, należał do Chińska ekspedycja Chang’e 5-T1.

Z kolei rzecznik MSZ dr Chiny Zaprzeczył tym zarzutomwięc pochodzenie wciąż nie jest do końca jasne.

Upewnij się, że jesteś zainteresowany:

Misja DART: NASA wystrzeliła statek kosmiczny, aby odwrócić asteroidę


You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.