Raport mówi, że tylko 14% nowotworów zdiagnozowanych w Stanach Zjednoczonych jest wykrywanych przez badania przesiewowe

Raport mówi, że tylko 14% nowotworów zdiagnozowanych w Stanach Zjednoczonych jest wykrywanych przez badania przesiewoweCNN

Według nowego raportu, niewielki odsetek – 14,1% – wszystkich nowotworów zdiagnozowanych w Stanach Zjednoczonych za pomocą badań przesiewowych jest wykrywany za pomocą zalecanego testu przesiewowego.

Sugeruje, że zdiagnozowane nowotwory są zwykle wykrywane, gdy ktoś ma objawy lub szuka obrazowania lub opieki medycznej z innych powodów. Raport opublikowany w Internecie Poślubione przez naukowców z organizacji badawczej non-profit NORC na Uniwersytecie w Chicago.

„Byłam zszokowana, ponieważ tylko 14% przypadków raka jest wykrywanych w badaniach przesiewowych. Myślę, że wielu ludzi tak dużo mówi o badaniach przesiewowych w kierunku raka, że ​​wyobrażamy sobie, jak diagnozuje się wszystkie nowotwory” – powiedziała Carolyn Pearson, autorka raportu i zastępca Starszego Prezesa w organizacji: „Mówimy o mammogramach i kolonoskopiach”.

Jednak „zdecydowana większość nowotworów nie ma dostępnych testów przesiewowych” – powiedział Pearson.

Raport techniczny tylko to wskazuje Cztery rodzaje rakawydanyi szyjnyi Okrężnica i odbytnica i płuco – Przeprowadzanie badań przesiewowych zalecanych przez amerykańską grupę zadaniową ds. usług prewencyjnych, a odsetek nowotworów wykrytych w ramach badań przesiewowych różni się w zależności od typu: 61% raka piersi, 52% szyjki macicy, 45% raka okrężnicy i odbytnicy oraz 3 % raków płuca. Raport zawiera również dane dot Rak prostatypomimo Badania przesiewowe w kierunku raka prostaty nie są powszechnie zalecaneDane pokazują, że 77% przypadków raka prostaty wykrywa się za pomocą badań przesiewowych.

Raport, który nie został opublikowany w recenzowanym czasopiśmie, opiera się na danych z 2017 r. Ale Pearson powiedział, że od tego czasu badania wykazały, że wskaźniki badań przesiewowych w kierunku raka spadły we wczesnych dniach pandemii COVID-19. Podejrzewa, że ​​odsetek nowotworów wykrytych w badaniach przesiewowych może być teraz niższy niż ten, który stwierdzono w nowym raporcie.

Z pewnością uważam, że odsetek nowotworów wykrytych skriningiem może być niższy w wyniku pandemii. Wiemy, że ludzie pomijają ogromną liczbę zalecanych badań przesiewowych i obserwujemy, jak te nowotwory pojawiają się na późniejszych etapach w warunkach klinicznych” – powiedział Pearson. coś, co wyłapujemy w danych”.

Na potrzeby nowego raportu Pearson i jej współpracownicy opracowali model do obliczania odsetka nowotworów wykrytych podczas badań przesiewowych, wykorzystując dane z National Cancer Institute dotyczące zdiagnozowanych przypadków raka, krajowe wskaźniki badań przesiewowych z National Health Interview Survey oraz wskaźniki testów z USA System monitorowania behawioralnych czynników ryzyka Centrum Kontroli i Prewencji Chorób, w tym wiele badań dotyczących wskaźnika wykrywania nowotworów.

Powiedziała, że ​​w literaturze medycznej nie ma zbyt wielu danych na temat nowotworów wykrywanych za pomocą badań przesiewowych, dodając, że ma nadzieję, że raport zwróci uwagę na znaczenie badań przesiewowych w kierunku raka, potrzebę większej liczby testów i potrzebę uzyskania większej ilości danych na temat rozwoju raka . Zdiagnozowano, w tym ważną rolę, jaką odgrywają badania przesiewowe we wczesnym wykrywaniu nowotworów.

„Wykorzystamy bardziej solidne dane i analizy, aby naprawdę zrozumieć, w jaki sposób rak wpływa na różne populacje i jak możemy poprawić równość” – powiedział Pearson. „Chciałbym, aby naukowcy z całego świata przyjrzeli się niektórym z tych szacunków i niektórym różnicom geograficznym, które obserwujemy, aby zrozumieć, w jaki sposób możemy zacząć kształtować środowisko polityczne w celu poprawy leczenia w całym kraju i poprawy badań przesiewowych w całym kraju.”

Dr Otis Brawley, profesor onkologii na Uniwersytecie Johnsa Hopkinsa, powiedział, że nie był zaskoczony odkryciami zawartymi w nowym raporcie — zwłaszcza, że ​​niektóre testy przesiewowe w kierunku raka można poprawić w swoich wynikach.

„Wszyscy zostali przekonani, że badania przesiewowe są lepsze niż w rzeczywistości” – powiedział Brawley, który nie był zaangażowany w nowy raport. „Musimy inwestować w badania, aby znaleźć lepsze testy”.

Na przykład w przypadku raka piersi „próby kliniczne mówią nam, że badania przesiewowe zapobiegają śmierci z powodu raka piersi 25% osób, które mają umrzeć z powodu raka piersi” – mówi. „W Stanach Zjednoczonych badaniom przesiewowym poddawanych jest około 60% kobiet w wieku od 50 do 70. Oznacza to, że możemy zapobiec tylko około 15% szacowanych zgonów. Oznacza to również, że u wielu pacjentów zdiagnozowano raka po test przesiewowy.” negatywny „.

Brawley powiedział, że ludzie w Stanach Zjednoczonych mogą odnieść korzyści z następujących środków zapobiegania rakowi – takich jak poddanie się badaniom przesiewowym i utrzymanie zdrowego stylu życia – ale społeczeństwo może również skorzystać z lepszych testów przesiewowych.

„Spędzamy dużo czasu, pchając i płacąc za testy przesiewowe – tak, ratują życie, ale musimy być w stanie uratować więcej istnień ludzkich” – powiedział. „Potrzebujemy najlepszych”.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *