Raport mówi, że wysoce zaraźliwy wirus rozprzestrzenia się wśród psów w Nowym Jorku

STATEN ISLAND, NY — Lekarze weterynarii w Nowym Jorku zgłosili wzrost psiego parwowirusa, który może prowadzić do poważnych chorób żołądkowo-jelitowych i może być śmiertelny, jeśli nie jest leczony, – poinformowała NBC Nowy Jork.

W raporcie stwierdzono, że wysoce zaraźliwy wirus może rozprzestrzeniać się poprzez bezpośredni kontakt i zanieczyszczone powierzchnie. Niektóre objawy, w tym wymioty, biegunka, utrata apetytu, zmęczenie, gorączka i ból brzucha, mogą pojawić się w ciągu 2 do 14 dni od zakażenia.

W raporcie stwierdzono, że zainfekowane psy znaleziono na obszarach Bronxu i Manhattanu. Jednak spodziewana jest wysoka liczba infekcji w dzielnicach w całym mieście.

„Młode, nieszczepione psy są najbardziej narażone na zarażenie parwowirusem. Każda rasa psów może zachorować na parwowirusa”, powiedziała dr Hannah Lau NBC New York, „ale rottweilery, pinczery, amerykańskie pitbulteriery, teriery angielskie i owczarki niemieckie mogą zaobserwować zwiększone ryzyko”.

Leczenie wirusa jest różne. W raporcie stwierdzono, że w ciężkich zakażeniach konieczna jest hospitalizacja, terapia elektrowstrząsami i antybiotyki.

Parwowirus nie może przenosić się na ludzi, koty i inne zwierzęta domowe. Jednak wirus można zobaczyć u szopów, skunksów i kojotów.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *