Recenzja iPhone’a 13 Pro Max

Jesteś ze mną od miesiąca iPhone 13 Pro Max Nikt nie zauważył. Wiedzą tylko ci, którzy pytali mnie, czy to widziałem (i pokazałem im) lub ci, którzy widzieli niektóre zdjęcia i filmy, które robi urządzenie i są „fajni”.

Za granicą praktycznie nie da się odróżnić iPhone 12 Pro Max I nowy iPhone 13 Pro Max, z wyjątkiem małego ruchu w bocznych przyciskach (o które moja żona mówi, że może sprzedawać nowe ochraniacze) i malutkiego pierścienia, który mają nowe obiektywy tylnego aparatu.

iPhone 12 Pro Max i iPhone 13 Pro Max

A potem pojawiają się krytycy, którzy twierdzą, że innowacyjność Apple’a się wyczerpała i nie warto uaktualniać do nowych iPhone’ów, tak jakby większość ludzi pochodziła z jakiegoś iPhone’a 12 wydanego rok temu. Na początku jest super masywny i całkowicie błędny (Już o tym rozmawialiśmy, pamiętasz?). Po drugie, mają rację: nowy iPhone 13 Pro Max – a właściwie wszystkie iPhone’y 13 w tym roku – nie wydaje się być zaprojektowany, aby zmusić 12 użytkowników Pro Max do aktualizacji lub wywrzeć na nich presję, aby co roku zmieniali telefon. .

Fakt, że Apple zachował tę samą czcionkę, ten sam projekt, ten sam widzieć i czuć Jest to decyzja, która pokazuje, że firma koncentruje się na ochronie inwestycji swoich użytkowników w czasie i walce z niezwykłą przestarzałością, która dziesiątkuje wartość urządzeń z Androidem w mniej niż 10 miesięcy.

iPhone 13 Pro Max to najlepszy smartfon na rynku. Punkt.

Teraz bycie praktycznie identycznym na zewnątrz nie oznacza, że ​​iPhone 13 Pro Max nie wprowadza znaczących zmian: procesor, aparat, bateria i wyświetlacz otrzymują potężne aktualizacje, które prowadzą do tego, że iPhone 13 Pro Max staje się iPhonem 13 Pro Maks. Najlepszy smartfon na rynku. Punkt. Bez dyskusji, bez kopania, bez „ale to co”. Żadne urządzenie na rynku nie oferuje tak wszechstronnego, bezpiecznego, prywatnego, łatwego w użyciu i satysfakcjonującego doświadczenia jak iPhone 13 Pro Max.

ekran

Zacznę od ekranu, w końcu to pierwsza rzecz, którą widzisz na smartfonie. IPhone 13 Pro Max wreszcie oferuje wyższą częstotliwość odświeżania – szybkość, z jaką ekran może odświeżać zawartość w ciągu jednej sekundy – od 60 Hz (60 razy na sekundę) do 120 Hz, które firma nazwała ProMotion.

Ale teraz to nie tylko odświeżanie ekranu 120 razy na sekundę. Czy to, że ekrany 13 Pro (które ocenia Felipe) i 13 Pro Max mogą odświeżać się od 10 do 120 razy na sekundę, w zależności od wyświetlanej treści. Co to robi?

Po pierwsze, sprawia, że ​​treść wygląda na bardziej dynamiczną i żywą, a Twoje interakcje z tą treścią są bardziej realne.

Fundacja | + Apple TV

Albo dlatego, że oglądasz film lub serial (Czy Fundacja była oglądana na Apple TV+?), a obrazy wyglądają lepiej niż jakikolwiek telewizor, który możesz mieć w domu, albo dlatego, że surfujesz po Internecie i masz opóźnienie podczas przeglądania. Ruch dolnej strony wygląda bardziej naturalnie.

Po drugie: sprawia, że ​​iPhone oszczędza baterię, ponieważ odświeża się do 120 Hz tylko wtedy, gdy tego potrzebujesz, a teraz może spaść do 10 Hz, gdy pozwala na to zawartość.

Apple używa typu wyświetlacza OLED zwanego panelem LTPO (niskotemperaturowy tlenek polikrystaliczny), który widzieliśmy w przeszłości na innych urządzeniach, ale tak jak w większości przypadków Apple, ma aplikację, która oferuje znacznie lepsze wrażenia niż to, co zaoferowała konkurencja. Nie mówię tego, eksperci tacy jak DXOMark twierdzą, że dało to wyświetlaczowi iPhone’a 13 Pro Max prawie idealną ocenę, co czyni go eeeeeeeeeeeeeeee od konkurencji.

Zespół DXoMark podkreśla „gładkość i precyzję w ruchu, doskonałą dokładność kolorów i doskonały wyświetlacz”, które oferuje HDR10, a także wrażenia oferowane przez Tru Tone (jeśli chcesz zagłębić się w szczegóły techniczne, śledź jest łącze?. Możesz tam zobaczyć wykonane testy – i uzyskane wyniki – w różnych kategoriach).

bateria

iPhone 13 Pro Max ma baterię o pojemności 4352 mAh, czyli o 18,5% większą od poprzednika. To w połączeniu z wydajniejszym ekranem (głównie dzięki włączeniu ProMotion) i wydajniejszym procesorem (porozmawiamy o tym) oznacza, że ​​bateria 13 Pro Max działa średnio o 2,5 godziny dłużej niż 12 Pro Max.

Jeszcze dwie i pół godziny!!!! Z tym samym myślę, że aktualizacja się opłaca. Czy zauważyłeś, że odkąd Jony Yve opuściła firmę, nie ma już ochoty na odchudzanie z każdym nowym iPhonem, ale raczej oszczędza miejsce i robi takie rzeczy?

Bateria iPhone’a 13 Pro Max bardzo mnie cieszy i myślę, że stanie się to większości użytkowników, zwłaszcza jeśli pochodzą nie z 12, ale z poprzednich generacji, ponieważ poprawa, którą zobaczą, będzie zauważalna.

Uzdrowiciel

Po użytkowaniu iPhone’a 13 Pro Max przez około miesiąc myślę, że Apple był skromny, gdy powiedział: Twoje październikowe wydarzenie, ten slajd Piwonia A15c był o 50% szybszy niż konkurencja. A15 Bionic wyprzedza konkurencję co najmniej 2 lub 3 razy. Znowu nie mówię (tylko) siebie; Eksperci tacy jak Anandtech, którzy opublikowali profil, mówią pełna analiza Co potrafi chip.

W porównaniu z konkurencją A15 nie jest o 50% szybszy, jak twierdzi Apple, ale jest o 62% szybszy. I chociaż większe rdzenie Apple zużywają więcej energii, nadal są bardziej energooszczędne”.. – Anandtek

Jeśli nie chcesz szczegółowo zagłębiać się w analizę techniczną, podsumuję, co robi włączenie A15 Bionic w iPhone 13 Pro Max, co robi i co oznacza dla Ciebie jako użytkownika.

Co ma chip A15 Bionic:

 • 15 000 000 000 (piętnaście miliardów) tranzystorów
 • Sześciordzeniowy procesor — 2 przeznaczone do dużych obciążeń i 4 przeznaczone do oszczędzania energii
 • Pięć rdzeni GPU
 • 16-rdzeniowy silnik neuronowy
 • Pamięć podręczna 32 MB (podwójne A14)
 • 12 MB pamięci podręcznej L2 (procesory typu M1 i 2x typu Snapdragon 888)
 • Nowy dostawca usług internetowych do przetwarzania obrazu
 • Nowy dekoder wideo (koder i dekoder)
 • Ten sam obszar – i super bezpieczeństwo – z pewnością widzieliśmy to w przeszłości

Co on / ona oznacza dla Ciebie jako użytkownika iPhone’a:

 • Może przetwarzać do 15 800 000 000 000 000 transakcji na sekundę
 • Jest o 62% szybszy niż jakikolwiek inny procesor mobilny na rynku (Apple powiedział o 50%, ale w testach okazało się, że to znacznie więcej)
 • Jest o 17% bardziej energooszczędny niż A14
 • Poprawia wydajność baterii
 • Przetwarzaj wiele poziomów głębi w wideo (i zmieniaj je po nagraniu) w nowym trybie kinowym aparatu
 • Umożliwia przetwarzanie zapytań przesłanych do Siri na urządzeniu, eliminując potrzebę wysyłania informacji do serwerów Apple
 • Poprawia jakość obrazu, na przykład umożliwiając lokalne stosowanie filtrów użytkownika
 • Zwiększ moc obliczeniową iPhone’a bez poświęcania energii

kamery

W przeciwieństwie do zeszłego roku, aparaty w iPhone 13 Pro i iPhone 13 Pro Max są identyczne. To najlepsze aparaty na rynku. Punkt. Nie dlatego, że oferuje więcej megapikseli (czego prawie nikt nie potrzebuje), ale ze względu na równowagę tego, co oferuje.

Główny obiektyw nadal oferuje to samo 12 MP, co iPhone oferował od 2015 roku, ale jego jakość, szczególnie w warunkach słabego oświetlenia, znacznie się poprawiła dzięki pikselowi 1,9 µm i aperturze f/1,5. Pokażę Ci 3 zdjęcia, zrobione przy słabym oświetleniu i zmieniających się warunkach oświetleniowych, więc mnie rozumiesz (pamiętaj, że nie jestem świetnym fotografem. To pęknięte jest Brat).

Drugim dodatkiem do kamer jest tryb makro:

Trzeci to nowy tryb Cinema for Video, który zasadniczo dodaje efekt bokeh do nagrywanych filmów i umożliwia automatyczną zmianę ostrości bokeh na urządzenie po rozpoznaniu twarzy. To był szybki test:

Ale jeśli jesteś nieco bardziej rygorystyczny, z pewnością możesz osiągnąć takie rzeczy:

Wspaniałą rzeczą w trybie kinowym jest to, że możesz zmienić punkt ostrości wideo nawet po zakończeniu nagrywania wideo w aplikacji Zdjęcia na iPhone’a, co pozwala tworzyć bardziej interesujące wizualnie filmy. na naszym koncie na Instagramie.

Czego brakuje?

Niektórzy powiedzą, że czas wymienić port Lightning na port USB-C. Prawda jest taka, że ​​od lat nie podłączałem do portu mojego iPhone’a niczego poza radiem samochodowym, aby korzystać z CarPlay, więc nie czuję takiej potrzeby. Ale rozumiem, że superprofesjonalni użytkownicy domagają się tego, zwłaszcza teraz z zaawansowanymi funkcjami aparatu.

Wnioski

iPhone 13 Pro Max miał nazywać się iPhone 12S Pro Max, ale rozumiem, dlaczego Apple przestał używać tego terminu: nie oddaje on sprawiedliwości wszystkiemu, co ma urządzenie.

To nie zmienia tego Zaangażowany Dla posiadaczy iPhone’a 12 Pro Max aktualizacja, ale z pewnością duża część z nich to zrobi, ponieważ ulepszenia w baterii, procesorze, ekranie i aparatach wystarczą użytkownikowi, który, jeśli ma Pro Max, zdecydowanie patrzy na szczegóły i dostaje najwięcej z urządzenia.

Dla tych, którzy pochodzą ze starszego iPhone’a, byłby to krok milowy; Już znane doświadczenie, ale w 100% bardziej elastyczne. A dla tych, którzy pochodzą ze świata Androida, oprócz zalet iPhone’a 13 Pro Max, skorzystają z prywatności i bezpieczeństwa, które oferuje iOS.

iPhone 13 Pro Max to najlepszy iPhone, jaki kiedykolwiek posiadałem, i chociaż nie jest to telefon komórkowy dla wszystkich – biorąc pod uwagę jego rozmiar i cenę – jest to punkt odniesienia dla tego, co może dziś zaoferować smartfon.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *