Recenzja Mario + Rapids: Sparks of Hope. Więcej i lepiej na wszystkich poziomach

Mario to prawdopodobnie postać z gier wideo, która ma najwięcej tytułów z różnych gatunków. W pierwszym roku życia Nintendo Switcha, który otrzymaliśmy Mario + Rapids: Bitwa o królestwoMiły Przejście Między światem wąsatego hydraulika a wszechświatem bystrzy, który się ukazał Pomysłowe ikony królestwa grzybów Przenosząc się pod adres strategii.

Pięć lat później jesteśmy u progu wydania długo oczekiwanej kontynuacji. Mario + Rapids: Iskry nadziei Pokazuje, że taktyka w 2022 roku jest daleka od miejsca przyjaznego PC. Ubisoft Paris i Ubisoft Milan są wiodącymi programami, które trafiają we właściwe klawisze, aby wykorzystać możliwości, które pierwotnie widzieliśmy. Jesteśmy bezpośredni: na każdym poziomie jest lepiej. Pomimo pewnych krawędzi, które nie pozwalają jej się wyróżnić, nie ma wątpliwości, że mamy do czynienia z jednym z głównych ekskluzywnych produktów w katalogu konsoli Nintendo.


Zasady się zmieniają

Od pierwszej godziny rozgrywki idea, wokół której obraca się sequel, jest jasna: Daje graczowi jak najwięcej swobody na marginesie gatunku. Przekłada się to na bardziej zwinną i szybszą walkę, podczas gdy w otwartym świecie struktura zamienia się w małą walkę główny ośrodek Niezależnie od poziomów przeznaczonych do walki.

Mario + Rapids: Sparks of Hope Recenzja Nintendo Switch Uwaga

The ruch postaci Jest całkowicie darmowy w ramach swojego zakresu działania. Możesz poruszać się po nim do woli, bez konieczności wykonywania jednej z dwóch akcji na turę. Możesz wykonywać skoki drużynowe, aby dotrzeć do nowych odległych miejsc bez zużywania szans w walce. Ponieważ to właśnie licznik został zdegradowany do tych działań, które mają bezpośredni wpływ na twoje ofensywne gadżety.

Rozszerzenie umiejętności przechodzenia przez poziomy bez kompromisów w starciach to jedno z największych zwycięstw urzędników. Jest w zrównoważonym punkcie z różnych powodów; Czasem z powodu liczby konkurentów na ekranie, czasem z powodu ich cech i kar, które wpływają na nasze zachowanie. Ale nie chodzi tylko o tworzenie konfliktu. Podczas naszej podróży znaleźliśmy pod tym względem kilka świetnych poziomów. Czasami musisz wykorzystać scenę i łańcuchy ruchów między swoimi bohaterami, aby osiągnąć ostateczny cel. Nie zawsze odwołuje się do typowego celu, jakim jest wyeliminowanie wszystkich zagrożeń.

Mario + Rapids: Sparks of Hope Recenzja Nintendo Switch Uwaga

Tak jak powiedzieliśmy, fakt, że otwarty świat jest niezależny od poziomów walki sprawia, że ​​tak się dzieje Całkowicie zmienił swoją strukturę. Jeśli w oryginale rzeczywiście widzieliśmy pewne problemy pod względem drugorzędnej zawartości, w sequelu jest to w pełni ujawnione. Znajdziemy wszelkiego rodzaju opcjonalne misje, alternatywnych bossów zaprojektowanych na koniec gry, drugorzędne tryby z nagrodami, mini łamigłówki, które wymagają stukania w scenę… wszystko. Nie jesteśmy już na ścieżce, która prowadzi nas do następnej części walki; Znajdujemy się w wolnym środowisku, w którym możemy tworzyć treści, które są bardziej odpowiednie dla naszego postępu.

Iskry za twoją bronią

Wstęp do iskry Dodaje świeżości zakresowi akcji, które możesz wykonać podczas swojej tury. W praktyce tworzą synergię z bohaterami, pozwalając im na rozszerzenie możliwości ofensywnych daleko poza ich broń. W trakcie wycieczki możemy otworzyć Łącznie 30 różnych, które są dzielone między aktywne premie, premie do przedmiotów i potężne ataki według ostatniej umiejętności. Będziemy musieli przeczesać całą grę (łącznie z sekretami), aby zdobyć je wszystkie.

Mario + Rapids: Sparks of Hope Recenzja Nintendo Switch Uwaga

Całkowicie zapomnij o zarządzaniu zapasami przy pierwszej dostawie. W iskierkach nadziei Każdy bohater ma swoją unikalną broń bez śladów. Dzięki tym Wściekłym towarzyszom astralnym możesz zmienić ich zachowanie. Chcesz dodać prąd do dwóch pistoletów Mario, aby tworzyć kombinacje między wrogami? Podłącz iskrę odpowiadającą temu bohaterowi przed rozpoczęciem walki, a otrzymasz ją. Nawet ze wszystkimi.

Jednak najciekawsze naszym zdaniem są te, które wpływają na samego bohatera. na przykład, Luigi Skupia się na walce na odległość i ma większy zasięg ruchu niż wielu jego towarzyszy. Dzięki takiemu podejściu może wykorzystać pionowe scenariusze do zadawania precyzyjnych ciosów wrogom, które będą stanowić poważne zagrożenie w kolejnych turach. Dodając mu Iskrę Niewidzialności, możemy sprawić, że podejmie większe ryzyko, podejmując takie sytuacje, nawet jeśli jest w to zaangażowany. W porządku: wycofamy się następnym razem, gdy będzie mógł się poruszać, nie odnosząc żadnych obrażeń.

Mario + Rapids: Sparks of Hope Recenzja Nintendo Switch Uwaga

Wszystkie iskry można przełączać między bohaterami w dowolnym momencie przed wejściem na poziom walki oraz Jego użycie wymaga jednej z dwóch akcji, które możesz wykonać w każdej turze. W jakiś sposób złamali ograniczenia, które pierwotnie znaleźliśmy. Nie musimy już decydować, jaką broń nosić. Teraz każdy ma swoją osobowość, a jednocześnie możemy poprawić jego zachowanie, uruchamiając połączoną iskrę.

Podróż pełna wrażeń

Być może jest to jedno ze zwrotów podsumowujących nasze przejście przez Mario + Rapids: Sparks of Hope. W ciągu 30 godzin zajęło nam to ukończenie, łącznie z prawie całkowitym oczyszczeniem niektórych światów, przeszliśmy przez różnego rodzaju doświadczenia. Najbardziej podobały nam się poziomy, które wyglądają jak łamigłówki osadzone na polach bitew. Gra często prowadzi cię do interpretacji pionków, które kładziesz przed sobą, abyś mógł do nich dołączyć wykorzystując pełny potencjał swoich bohaterów. Wygląda jak szachy, tylko tutaj wieżą jest Kórlik Mario, a biskupem jest Brzoskwinia.

Mario + Rapids: Sparks of Hope Recenzja Nintendo Switch Uwaga

Podróż składa się z pięciu głównych światów, a także wstępu i zakończenia, do których w każdej chwili możemy wrócić. Biorąc pod uwagę okoliczności historii, kiedy wylądujemy na jednym, zobaczymy je Nasączona do wyrośnięcia, lepka warstwa Ogranicza Twoje ruchy na całym świecie. Gdy wykonasz główne zadania, ograniczenia zostaną zniesione, dzięki czemu możesz usunąć całą sugerowaną zawartość. Ukończenie tych drugorzędnych celów zapewni ci monety z tego świata, które możesz wymienić u kupca na tajne klucze, fragmenty wiedzy, kosmetyki i podwyżki poziomu na iskry.

Mario + Rapids: Sparks of Hope Recenzja Nintendo Switch Uwaga

Tej ekskluzywnej monecie dla każdego świata towarzyszą klasyczne złote monety Mario, które wydają się niezbędną ilością, aby móc wyleczyć cały zespół przed rozpoczęciem misji i kupić materiały eksploatacyjne od wspomnianego kupca. Poczucie nagrody jest spójne nie tylko pod względem ekonomicznym, ale także pod względem rozwoju postaci i iskier. Dziewięciu bohaterów biorących udział w przygodzie może osiągnąć 30 poziom, co stopniowo odblokowuje piły umiejętności, które możemy zainwestować w ich drzewka umiejętności. Z drugiej strony Iskry maksymalizują swoje umiejętności, podobnie jak bohaterowie, i możesz wymieniać gwiazdki, aby poprawić ich wydajność.

Ale nie wszystko jest równe. Spodziewaliśmy się wielu wrogów. To, co odkryliśmy, to nadmierna iteracja archetypów, które wprowadziliśmy już w pierwszej części gry. W tym względzie jest sporo niespodzianeki pomimo niewielkich różnic między nimi w zależności od świata, prawda jest taka, że ​​prawie zawsze walczysz z tym samym chipem. Ponadto większość ostatecznych bossów nie jest w stanie sprostać zadaniu, są nieskuteczni w podejściu, gdy poziom trudności jest szczytowy w każdym świecie.

Mario + Rapids: Sparks of Hope Recenzja Nintendo Switch Uwaga

naocznie Przebiśnieg bez problemu zmieści się w sequelu. Chociaż mięsień jest w doskonałym technicznym kierunku, stwierdziliśmy, że solidna liczba klatek nawet na tych poziomach jest bardziej wymagająca niż zwykle. W trybie zadokowanym ma to wpływ na dokładność i szkoda, że ​​tak piękna gra jest nieco zniszczona z powodu ograniczeń technicznych konsoli. Z drugiej strony jest to niezauważalne na laptopie, a na modelu OLED Nintendo Switch wrażenia są bardziej pozytywne niż na jego 55-calowym odpowiedniku. Ścieżka dźwiękowa nabiera również szczególnego znaczenia ze względu na wyjątkową pracę tria: Yoko Shimomura, Grant Kirkhop i Gareth Cocker. Pieczęć każdego z nich jest odnotowywana przez melodie, które brzmią. Ponadto zarówno dźwięki, jak i teksty są w doskonałym języku hiszpańskim.

wniosek

Mario + Rabbids: Sparks of Hope wykorzystuje możliwości pierwowzoru, aby pozostawić nam tytuł, który nie rezygnuje z głębi, jednocześnie upraszczając typowe dla gatunku procedury. Wiele ograniczeń obserwowanych w 2017 roku zostało zniesionych, co oznacza, że ​​tempo działań zawsze pozostaje wysokie zarówno w walce, jak i poza nią. Masz teraz pełną kontrolę nad ruchem postaci, co usprawnia łańcuch akcji, które możesz nimi wykonywać. Wszystko to wraz z iskierkami, które nadają świeżości ofensywnej mechanice. Z wyjątkiem powtarzających się wrogów i tego, jak słaba jest większość ostatecznych bossów, jest to coraz lepsze w porównaniu do bitwy królestwa na wszystkich poziomach.

Lepszy

  • Zmiany w walce: Zwiększona szybkość i zwinność.
  • Sparks zapewnia świeżość.
  • Kompleksowa zawartość dodatkowa dla otwartego świata.
  • Fajny projekt poziomu, który nie wymaga zabijania wrogów.
  • Wizualnie jest bardzo ładny, szczególnie na laptopie.

najgorszy

  • Zduplikowani wrogowie i nigdy więcej unikalnych modeli.
  • Większość ostatecznych bossów jest leniwych.

8,6

Bardzo dobrze

Świetna końcówka, którą oboje będziemy cieszyć się i pamiętać. Dobry zakup, gorąco polecam fanom tego gatunku. Jest zadbany na wszystkich poziomach.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *