Regionalni mistrzowie piłki nożnej: Osiem znanych klubów walczy o tytuł najlepszej drużyny w Europie | Sporty

Gracze Cuenca i Ludigliani z banerem z napisem „Poznawaj przyjaciół, a nie milionerów”.Evan Zahinos

Podczas gdy branża piłkarska przygotowuje się do przeżywania swojego wielkiego corocznego wydarzenia, finału Ligi Mistrzów UEFA, w głębi podziemia, siedmiu wzniosłych podziemnych pięter, osiem europejskich klubów z poziomu regionalnego rywalizuje o swoich własnych mistrzów. Większość robi to na wynajętych polach, w najlepszym razie przed kilkuset kibicami iz graczami, którzy przed założeniem butów byli piekarzami i prawnikami; Ale, podobnie jak Planetary Stars, przez cały sezon koncertowali w Europie i grali w ciągu tygodnia, aby rywalizować w meczach transmitowanych na YouTube. pływ Z podwójną narracją (w języku angielskim i lokalnym).

Śmiałek nosi imię Fenix ​​Trophy, ukłon w stronę popularnej piłki nożnej (feniksa), która zajmuje swoje miejsce w czasach światowych rynków. I to właśnie tam Cuenca Mestalistes z Walencji, filia powojennej drużyny Che, która w ciągu dwóch lat z prawie beznadziejnej, bez stadionu i drużyny, stała się częścią tego dziwacznego turnieju. W środy wsiada do samolotów, by rywalizować we Włoszech, Niemczech czy Czechach, aw weekendy walczy o to, by nie spaść do regionalnej drugiej ligi, ostatniej ligi. Podobnie jak ta drużyna, reszta ich kontynentalnych rywali żyje między szóstym a ósmym krokiem futbolu.

Są to Brera (AC Milan), United z Manchesteru (odłączył się od Czerwonych Diabłów, gdy nieruchomość została przejęta przez amerykańską rodzinę Glazer w 2005), Zelle (Warszawa), DWS (grał tam Amsterdam, Gullit i Rijkaard), Ludigliani (Roma). , zespół, w którym grał Totti), Prague Raptors (Czechy) i Valck (split z Hamburga w 2014 roku).

Odwaga, dla której nie ma znanych precedensów, pochodziła od przywódców Brery. „W drugiej fali choroby Covida myśleliśmy o pomysłach i czuliśmy, że jedyną różnicą w mieście z Interem Mediolan i Mediolanem są rozgrywki europejskie” – wyjaśnia Leonardo Allotti, prezes tego klubu, który powstał w 2000 roku. Pierwszym zespołem, z którym się skontaktowali, był Cuenca (pochodzący z Cali Cuenca w Walencji), którego przyciągnęła jego popularna osobowość oraz jego emerytowanego szefa, Mario Alberto Kempesa. I wszystko się skończyło, gdy United, wielki punkt odniesienia dla tego rodzaju oddolnej organizacji, zgodził się dołączyć.

Prawie wszystkie koszty gości i retransmisji w „Audycji” pokrywa zespół gospodarzy.

„Od tego czasu efekt był dwojaki” — mówi Vicente Chillet, hiszpański menedżer. Tożsamość drużyn powinna być taka sama, chociaż nie wszystkie są prawidłowe. „Poziom sportowy powinien być taki sam i odbywać się w dobrze skomunikowanych miastach”, wyjaśnia Chillet, jedna z osób, które uratowały trzeci najstarszy klub w Walencji przed niemal zniknięciem w całości.

Gracze Cuenca z fanami Falka w Hamburgu.
Gracze Cuenca z fanami Falka w Hamburgu.Biografia

Skupiska dostępnych miejsc, aby koszty nie wzrosły, był jednym z budynków, który był powodem jednego z dziwnych odcinków tej przygody w urzędach Walencji. „Przed konfrontacją z Falkiem zaczęliśmy na Instagramie otrzymywać wiadomości od ich fanów z pytaniem, kiedy zagrają w Hiszpanii. [las fechas se cuadran según la agenda laboral de los jugadores]. Odpowiedziałem niewinnie, jakie są oczekiwania, a 10 minut później prezydent zadzwonił do mnie, aby powiedzieć, że nie powinien tego ujawniać, ponieważ fani zajęliby miejsca w samolocie, a podróż zespołowa byłaby droższa” – mówi zaskoczony Chilet. To w Hiszpanii takie kluby jak my mają trudności z zakorzenieniem się, wśród ludzi interesują się tylko dorośli, ale w innych miejscach tak się nie dzieje. Falk przywiózł 100 osób z racami, a Stany przeniosły 400 do Polski – ostrzega hiszpański menedżer.

Pieniądze w programie Champions of the skromny są bardzo ważne, więc jedną zasadą jest to, aby gospodarz zajął się całą podróżą gościa, z wyłączeniem transferu, a także prawdopodobnie powtórką z YouTube (szczyt publiczności osiągnął 6000 dołków z United). „Kosztowało nas to 14500 euro, które pokryliśmy z dwóch dotacji samorządowych, składek członkowskich [unos 120]Raffles, sponsor… Ponieważ wejście do naszej domeny jest bezpłatne”, wyjaśnia Vicente Chillette.

Turniej został zatwierdzony przez Europejski Związek Piłki Nożnej (UEFA), a jego celem jest włączenie większej liczby drużyn i większej liczby krajów

Dzieląc się w pierwszej fazie turnieju na dwie grupy po cztery zespoły, z dwurundowymi meczami, po drodze musieli zaimprowizować prawo dyscyplinarne po tym, jak dwóch graczy Ludelianiego zostało wysłanych na Cuencę, a skutki pandemii zmusiły wszystkich do zawieszenia. Mecze otwierające rundę mistrzostw Holandii DWS. Kto nie miał obaw o UEFA, nadzorując wszystko. „Poprzez FIGC skontaktowaliśmy się z nimi, aby mieli wieści o mistrzostwach. Przede wszystkim dlatego, że Manchester United, choć jeszcze nie w kategorii zawodowej, jest dobrze znany”, mówi Vicente Chalet. W tym przypadku jej szef Aleksander Ceferin nie sprzeciwił się.

Doświadczenie poszło tak dobrze, że już myślą o dorastaniu. „W przyszłości zmienimy format na tryb pucharowy, aby uwzględnić więcej drużyn z większej liczby krajów” – przewiduje Alioti. Na stole jest możliwość dotarcia do 32 drużyn w połowie sezonu, a w przyszłym sezonie może dołączyć kolejny Hiszpan, choć nikt nie chce wymyślać nazwisk. W tej chwili, 10 czerwca, w Rimini na wybrzeżu Adriatyku odbędzie się ostatni etap. Pule wskazują, że Ludigliani i Manchester United będą walczyć o pierwszy tytuł regionalnych mistrzostw Europy w piłce nożnej.

Możesz śledzić EL PAÍS Sports pod adresem Facebook s Świergotlub zarejestruj się tutaj, aby otrzymać Cotygodniowy biuletyn.

Ekskluzywne treści dla subskrybentów

Nieograniczone czytanie

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.