Rekord zwycięstw Igi Świątek odkąd był numerem jeden w WTA

Iga Sweatk Udała się na szczyt rankingów wraz z przejściem na emeryturę Ashleigh Barty. W wieku zaledwie dwudziestu lat wykorzystał ten pośpiech poza boiskiem i połączył go z niesamowitym poziomem w sporcie. Teraz możesz być dumny ze swojego zwycięskiego rekordu Zostawiła po sobie znak Sereny Williams Wskazuje na znacznie więcej.

Ważnym punktem odniesienia jest to, że Świątek ma Osiem tytułów kariery WTA A pięć z nich osiągnięto do tej pory w 2022 roku. Możemy wierzyć, że jest to jeden na miesiąc od stycznia do maja; Jednak pierwsza dotarła pod koniec lutego, a ostatnia 15 maja.

Jego ostatnia strata nadeszła 16 lutego 2022 vs Jelena Ostapenko W 1/8 finału Dubai. Od tego czasu wyniki na pierwsze miejsce na świecie są imponujące. Między tytułami a zwycięstwami Iga Świątek pokazuje, że jest bardziej niż chętna do niszczenia płyt i innych marek.

Obrazy Getty

Iga Świątek tytuły i zwycięstwa w 2022 roku

Z wiadomości Igi Świątek wynika, że ​​jest faworytką turnieju Rolanda Garrosa, który wygrała w 2020 roku 28 zwycięstw z rzędu od 22 lutego do 15 majaza passą 27 założoną przez Serenę Williams w 2005 roku.

Oczywiście mówiąc o swoim niepokonanym w pięciu turniejach odnosi się również do turniejów i są to turnieje, które Świątek wygrał w tym roku, oprócz graczy, których pokonał:

  • Doha przeciwko Annette Kontaveit
  • Indiańskie studnie przeciwko Marii Scari
  • Miami przeciwko Naomi Osaka
  • Stuttgart kontra Arina Sabalenka
  • Rzym przeciwko Anasowi Jaberowi

Chociaż jeśli mówimy o nazwiskach graczy, których pokonałeś w tych miesiącach, lista rośnie. Na przykład w Rzymie Iga Świątek wyjechała po drodze Sabalenka, Andreescu, Azarenka i Ruse.

Jest uważany za turniej najbliższy Wielkiemu Szlemowi, nie będąc jednym z nich, Indian Wells również przedstawił mocne wyzwania Tam dla Polaków musiała pokonać Ukrainkę Anhelinę Kalininę, a za nią Duńską Clarę Tauson.

W 1/8 finału wyeliminował Angelique Kerber i Madison Keys; Jakby tego było mało, w przedbiegu do finału pokonała w równych setach Simonę Halep.

Iga Świątek, magnatka, która poszła w ślady swojej siostry i została numerem 1 na świecie
Obrazy Getty

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.