Remco Evenepoel otrzymuje doktorat z Liege

Od pomnika do pomnika. W El Lombardy wszystko poszło nie tak. Wszystko zostało zaaranżowane w Liège-Bastogne-Liège. Kariera poświęcona gwiazdorstwu została wstrzymana po poważnym wypadku w klasycznym Fallen Leaves. Remco Evenepoel spadł z mostu w drodze pod murem Sormano w 2020 roku i złamał miednicę. Chociaż próbował, to nie było to samo. Nadal wygrywał, ale w małych testach. Pytanie zostało rozwiązane w Liege. Nie ma już wątpliwości. Evenpole wyjaśnił, że jest rowerzystą.

Młody Belg uzyskał stopień doktora i w wieku 22 lat zdobył swój pierwszy pomnik. Jest dwa lata młodszy od Pogacara i ma to wszystko przed sobą. Ale kiedy przeszedł na zawodowstwo w wieku 19 lat, zaimponował wszystkim, wygrywając Clasico of San Sebastian. W 2020 roku zrobił, co chciał, i wydawał się nie do powstrzymania. San Juan, Algarve, Burgos i Polska podpisali. jak nic. Dopóki dreszcze nie spadną w pustkę.

wątpienie

Jego kariera, która miała stać się gwiazdą, została zawieszona po poważnym wypadku w El Lombardy w 2020 roku.

Evenepoel wrócił. Zapomniałem dziury. Na początku wyglądało na to, że będzie musiał współpracować z kolegą z drużyny Alaphilippe, tak jak to robił na kilku odcinkach w Itzulia. Ale na 60 kilometrów do końca, mistrz świata, który dwukrotnie zajął drugie miejsce w Liege, wpadł do małego wąwozu i musiał wyjechać. Upadek był tak spektakularny, że Bardet, Francuz, ale rywal, postanowił zejść tam, gdzie Alfelipe miał sprawdzić, czy wszystko z nim w porządku.

Przy nieobecności Pogacara i Roglica, dwóch ostatnich zwycięzców chybiło, to porzucenie dało Evenepoelowi pełną swobodę ruchu, który wykorzystał ją do przeprowadzenia potężnego ataku na wzgórzu La Redoute, 30 km przed metą. Nikt nie może go śledzić. Powless spróbował tego sam. Kilka zespołów próbowało go wytropić, np. Movistar, Bahrain (Teuns) czy Jumbo (dla Van Aert).

To nie był ani Pogacar, ani Roglic

Opuścił Alaphilippe po upadku, co dało całkowitą swobodę jego partnerowi Quick Step, który go wykorzystał

Zbliżyli się do 20 sekund po Roche aux Faucons, ostatnim osiągniętym haju. Ale na ostatnich 10 km Evenpoel żarliwie się szarpał, wskazując na swoją głowę. Mentalność, która sprawiła, że ​​wytrwał, dopóki nie wrócił. „Psychicznie było bardzo ciężko przez ostatnie półtora roku. Dzisiaj był mój najlepszy dzień na motocyklu”, przyznał, już zwycięski.

Minęło 11 lat odkąd Belg wygrał Liege (był Gilbert), a Evenbühl, który zadebiutował jako generał brygady, został najmłodszym zwycięzcą od ponad pół wieku (od Van Swivelta w 1968 roku). Inny wschodzący Belg, Wout van Aert, zajął trzecie miejsce, kończąc sezon wiosenny bez klasyka, zajmując drugie miejsce w Roubaix i ósme w Sanremo.

w 48 sekund

Valverde był dopiero siódmy, a van Aert zajął trzecie miejsce i żegna się z wiosną bez wygranych na pomnikach

La Liège to zawsze świetna rzecz w Grand Tours. W 1994 Berzin pojawił się w tamtejszej społeczności, zanim pokonał Induraina w Giro. W 2007 roku to De Luca zdobył pomnik i potwierdził go różową koszulką. W tym sezonie Evenball zadebiutuje w Vuelta a España.

Movistar musiał zadowolić się siódmym miejscem dla Alejandro Valverde, dzień po jego 42. urodzinach. Z drugiej strony zespół Telephone świętował wygraną w kobiecej imprezie dzięki Holenderowi Animek van Vleuten.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *