Reprezentacja Arabii Saudyjskiej na Mistrzostwach Świata w Katarze 2022: wezwana, gwiazdy i historia

Arabia Saudyjska w obliczu Kataru 2022 Szósty udział w Pucharze Świata, z wyselekcjonowaną grupą składającą się wyłącznie z zawodników z ich lokalnych mistrzostw i z jednym z najdłuższych przygotowań do imprezy. aż do Sześć meczów towarzyskich i ponad miesiąc skupienia, nieporównywalny z żadnym innym zespołem zmierzającym do Doha. Będzie miała bardzo wymagającą grupę po uzyskaniu oceny na C z Argentyna, Meksyk i Polska.

Reprezentacja Arabii Saudyjskiej jest trenowana przez Francuzów od 2019 roku Herve Renard, podróżnik po całym świecie, który w przeszłości trenował Zambię, Angolę, Wybrzeże Kości Słoniowej czy Maroko. Etap kwalifikacyjny do Mistrzostw Świata był bardzo udany, prowadząc swoją grupę nad Japonią i Australią, wygrywając u siebie.

Renard A bardzo solidny blokW ostatnich sześciu meczach stracili tylko trzy gole w towarzyskich meczach z Kolumbią (0:1), Wenezuelą (0:1) i Albanią (1-1). Opuścił drzwi przed Ekwadorem (0:0), Stanami Zjednoczonymi (0:0) i Macedonią Północną (1:0). Przed rozpoczęciem mundialu w Katarze zmierzą się z Hondurasem, Islandią, Panamą i Chorwacją.

Historia i honor narodowej reprezentacji Arabii Saudyjskiej

Arabia Saudyjska po raz pierwszy wzięła udział w finałach Mistrzostw Świata w Stanach Zjednoczonych w 1994 roku, z rolą, którą kraj ten pamięta do dziś. Zadebiutowali porażką z Holandią (2-1), choć przez długi czas wygrywali, drugiego dnia pokonali Maroko (2-1) i trzeciego dnia z Belgią (1:0) Powiedział. Gol Al-Owairan Maradona, który wszedł do historii saudyjskiej piłki nożnej Po 70-metrowym slalomie Został nominowany przez FIFA jako jeden z wielkich celów edycji.

Dla Królestwa Arabii Saudyjskiej ten wyczyn się skończył 1/8 finału przeciwko Szwecjiz porażką 1-3, mimo że drużyna cały czas dobrze grała, a nawet przez kilka minut marzyła o remisie.

Od tego czasu Arabia Saudyjska miała fatalne występy na Mistrzostwach Świata 1998, 2002 i 2006, nie zakwalifikowała się ani do 2010, ani do 2014 roku. Rosjazmiażdżona przez gospodarza, minimalnie przegrywająca z Urugwajem, ale z honorem żegnająca się z turniejem Jego zwycięstwo nad Egiptem w dniu ostatecznym.

Arabia Saudyjska straciła azjatycki tron ​​futbolowy, który niegdyś posiadała w latach 80. i 90., a teraz jest podzielona między Katar, Japonię, Australię i Koreę Południową. Ale chce się bronić pomimo trudności, z jakimi boryka się jego grupa.

Harmonogram meczów Arabii Saudyjskiej w III grupie mundialu 2022

Runda 1: Argentyna i Arabia Saudyjska. Wtorek 22 listopada, 11:00 (czasu hiszpańskiego)
2 rundy: Polska i Arabia Saudyjska. sobota, 26 listopada, godz. 14:00
3 rundy: Arabia Saudyjska i Meksyk. Środa 30 listopada o 20:00

Reprezentacja Arabii Saudyjskiej na Mistrzostwa Świata 2022

Arabia Saudyjska wysłała już wstępnie wyselekcjonowaną grupę 32 zawodników na mundial w Katarze, która ostatecznie powinna zostać zmniejszona do 26 wyselekcjonowanych zawodników.

bramkarze: Muhammad Al-Owais (Al-Hilal), Muhammad Al-Rubaie (Al-Ahly), Nawaf Al-Aqidi (Zwycięstwo), Amin Bukhari (Zwycięstwo).

Obrona: Yasser Al-Shahrani (półksiężyc), Muhammad Al-Buraik (półksiężyc), Ali Al-Bilahi (półksiężyc). Sułtan Al-Ghannam (Zwycięstwo), Saud Abdul Hamid (Al-Hilal), Abdul-Ilah Al-Omari (Zwycięstwo), Hassan Timbakti (Al-Shabab), Abdullah Mado (Zwycięstwo), Ahmed Bamasoud (Al-Ittihad). ).

Pomocnicy: Fahad Al-Mawlid (młodzież), Salman Al-Faraj (półksiężyc), Salem Al-Dosari (półksiężyc), Nawaf Al-Abed (młodzież), Abdullah Atif (półksiężyc), Hattan Habri. (Al-Shabab), Muhammad Kanoo (Al-Hilal), Abdullah Al-Maliki (Al-Hilal), Sami Al-Naji (Al-Nasr), Ali Al-Hassan (Al-Nasr), Nasser Al-Dosari (Al Abha).

Atakujący: Saleh Al-Shehri (Al-Hilal), Firas Al-Braikan (Al-Fateh), Abdullah Al-Hamdan (Al-Hilal), Haitham Asiri (Al-Ahly), Abdullah Radif (Al-Taawun).

Gwiazda reprezentacji saudyjskiej: Salem Al-Dosari (Al-Hilal)

Każdy hiszpański fan z dobrą pamięcią będzie go pamiętał Salem Al-Dossary Do 19 maja 2018 r. Był jednym z piłkarzy, który trafił do hiszpańskich klubów w wyniku porozumienia LaLiga z Arabią Saudyjską i jednym z nielicznych, którym udało się zadebiutować w pierwszej lidze. Zrobił to nie mniej niż zmierząc się z Realem Madryt, gdzie grał prawie 35 minut z dobrym poziomem, w meczu, który zakończył się 2-2.

To była przelotna przygoda w europejskiej piłce nożnej w trakcie jej rozwoju od początku do końca w Al Hilal, zdobywając cztery tytuły ligowe, dwukrotnie Ligę Mistrzów AFC i wiele tytułów indywidualnych. A lewe skrzydło obejmowało Al-Dosari, który jest szybki i uzdolniony, a gole w Azjatycka Drużyna Dekady A w wieku 31 lat został nazwany Najlepszy zawodnik ostatniej Ligi Mistrzów Półksiężyc zdobyty.

Jest to standard drużyny, w której 100% zawodników pochodzi z krajowych mistrzostw, gdzie wyróżniają się inni, np. szybki skrzydłowy Fahad Al Mawlid Albo jego koledzy z drużyny w atakującym Półksiężycu Saleh Alshehri Silny pomocnik Muhammad Kanoo.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *