Reprezentacja Hiszpanii wraca do Nueva Condomina

Reprezentacja Hiszpanii wraca do Nueva Condomina

Grzegorz Lyon

Po siedmiu latach nieobecności. Hiszpańska drużyna piłkarska powróci do regionu Murcji w 2024 roku. Zarząd Hiszpańskiej Federacji Piłki Nożnej, który zbiera się dzisiaj w oficjalnej siedzibie Federacji w Las Rozas, zgodzi się, aby w przyszłym roku drużyna absolutna rozegrała oficjalny mecz w gminie, z okazji obchodów święta Federacji stulecie. Murcja Piłka nożna. Teraz to Komisja Nominacyjna zdecyduje o przeciwniku i dacie świętowania tego wyjątkowego meczu. To już piąty raz, kiedy hiszpańska drużyna przebywa w regionie Murcji, odkąd urząd objął José Miguel Monje.

Mecz odbędzie się na stadionie Nueva Condomina-Enrique Roca, pięciogwiazdkowy stadion, na którym odbyły się cztery ostatnie mecze rozgrywane przez reprezentację Murcji. Ostatni odbył się 6 czerwca 2017 roku z udziałem reprezentacji Kolumbii na czele z Falcao, który pomalował trybuny stadionu na żółto. Trenerem był wówczas Julen Lopetegui, a mecz był częścią przygotowań do mistrzostw świata w Rosji. Silva i Morata strzelili gola dla Hiszpanii.

Imprezy hiszpańskie w regionie

2000. Kartagonowa. Hiszpania 3 – Polska 0

2006. Nowe budynki. Hiszpania 2 – Argentyna 1

2008. Nowe budynki. Hiszpania 1 – Bośnia 0

2010. Nowe budynki. Hiszpania 6 – Polska 0

2017. Nowe budynki. Hiszpania 2 – Kolumbia 2

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *