Reprezentacja piłki ręcznej kobiet rozegra w Polsce mecze towarzyskie

Reprezentacja piłki ręcznej kobiet rozegra w Polsce mecze towarzyskie

Reprezentacja Argentyny w piłce ręcznej kobiet rozegra w październiku przyszłego roku dwa towarzyskie mecze przygotowawcze z lokalną reprezentantką Polski, w ramach ostatniej fazy przygotowań do Igrzysk Panamerykańskich 2023 w Santiago de Chile.

Zobacz także | Zbliżające się odejście Jorge Sampaoli z brazylijskiego Flamengo

Zespół dowodzony przez Eduardo Gallardo, który nazywa się La Jara, rozegra dwa testy ze swoim polskim odpowiednikiem w czwartek 12 i sobotę 14 na stadionie Sportovo Widowskowa w miejscowości Iblag, położonej 300 kilometrów od stolicy, Warszawy. .

Delegacja Albiceleste przybędzie na polską ziemię w poniedziałek 9 stycznia, kończąc trzeci coroczny fokus, podobnie jak miało to miejsce wcześniej w Maladze (kwiecień) i Comodoro Rivadavia (czerwiec), gdzie rozegrały dwa testy przeciwko chilijskiej drużynie.

Poprzednia konfrontacja Polski z Argentyną miała miejsce cztery lata temu, podczas rozgrywanego w Gdańsku Pucharu Bałtyku, kiedy europejska reprezentacja zwyciężyła 26:23.

W drużynie Gallardo wystąpią Luciana Mendoza (która wraca do zdrowia po poważnej kontuzji lewego kolana) i Elke Carsten (wykluczona z pojedynków z Chile z powodu kontuzji). Nie będzie natomiast dostępna z powodu kontuzji kapitan Antonella Mina, która doznała zerwania ścięgna Achillesa i opuści nie tylko Mistrzostwa Panamerykańskie, ale także grudniowy Puchar Świata.

La Garra wkroczy 19-go. Kopia Igrzysk Panamerykańskich Santiago de Chile 2023 w turnieju, który odbędzie się na stadionie podrzędnym Viña del Mar w dniach 24–29 października.

Zobacz także | Szanse Verstappena na zostanie mistrzem F1 w Katarze

W stolicy Chile Argentyna zmierzy się z Kanadą, Portoryko i lokalną drużyną z grupy A w poszukiwaniu jedynego wolnego miejsca na organizację Igrzysk Olimpijskich w Paryżu w 2024 roku.

źródło: Telam.

Obejrzyj najnowsze:

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *