Reprezentacje Izraela i Polski do lat 21 w proteście przeciwko UEFA nie rozegrały pierwszej minuty meczu

Reprezentacje Izraela i Polski do lat 21 w proteście przeciwko UEFA nie rozegrały pierwszej minuty meczu

Reprezentacja do lat 21 Izrael i Polska Przeprowadzili zauważalny protest podczas konfrontacji w Leeds, w ramach eliminacji do tej kategorii. Kontrowersje pojawiły się, gdy UEFA odrzuciła prośbę obu drużyn o minutę ciszy Ku czci ofiar ataku przeprowadzonego 7 października przez terrorystyczny ruch Hamas w Izraelu.

W przeciwieństwie do tego, co działo się w meczach wyższej kategorii w poprzednim miesiącu, UEFA nie podała wyjaśnień Oficjalnie odmowę tę przyjęto już w meczu U-21 i w odpowiedzi na tę decyzję zawodnicy obu drużyn na początku meczu zdecydowali się na symboliczną przerwę. Izraelski zawodnik przyjął piłkę i zatrzymał ją, a wspólnym gestem zawodnicy nie uczestniczyli w pierwszych sekundach meczu, podczas gdy sędzia przyglądał się bez ingerencji.

Należy zauważyć, że sędzia, zgodnie z ustalonymi przepisami, nie jest uprawniony do podjęcia decyzji o zachowaniu minuty ciszy bez oficjalnego wskazania w tym zakresie. Pomimo początkowych kontrowersji mecz ostatecznie był kontynuowany, a Polacy zwyciężyli 2:1, pozostawiając za sobą wydarzenie, które wywołało kontrowersje dotyczące związku sportu z demonstracjami solidarnościowymi w kontekście wydarzeń o charakterze politycznym i społecznym.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *