Reuters mógł dostarczyć do Polski co najmniej 10 tys. rannych żołnierzy ukraińskich

© Reutera. Zdjęcie w pliku: Premier Polski Mateusz Morawiecki rozmawia z mediami po spotkaniu na szczycie UE w Brukseli 25 marca 2022 r. w Belgii. REUTERS / Wolfgang Rattay / Archiwum zdjęć plików

WARSZAWA, 19 kwietnia (Reuters) – Gdy Rosja rozpoczyna nową ofensywę na wschodniej Ukrainie, polska służba medyczna ma możliwość leczenia 10 tys. rannych ukraińskich żołnierzy – poinformował we wtorek polski premier.

Mateusz Morawiecki powiedział dziennikarzom podczas wizyty w zachodnioukraińskim mieście Lwowie, że Polska leczy już „dziesiątki” żołnierzy i jest gotowa na przyjęcie kolejnych.

„Jesteśmy gotowi na przyjęcie co najmniej 10 000 (graczy) w razie potrzeby” – powiedział. „Robimy wszystko, co w naszej mocy, aby powitać i leczyć wszystkich rannych żołnierzy z Ukrainy”.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Żeleński powiedział w piątek CNN, że w wojnie z Rosją zginęło od 2500 do 3000 ukraińskich żołnierzy, a 10 000 zostało rannych.

Elviv pojechał otworzyć finansowane przez Polskę „Miasto Kontenerowe”, zbudowane w celu tymczasowego zakwaterowania 300-350 uchodźców w Moravikach.

(Sprawozdanie Alana Charlischa i Powella Florkieva; Edmund Player Editing; Tłumaczone przez Jose Munosa w prasie gdańskiej)

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.