Rewolucyjne żaluzje do paneli słonecznych do łatwego cięcia rachunków za energię elektryczną

całkowicie kryzys energetyczny I z branżą technologiczną Uwzględnij prawie każdy aspekt życiatak jak oni Ceny w Hiszpanii Niezbędne wydaje się tworzenie nowych źródeł czystej i taniej energii. Różne narzędzia są nam potrzebne do doładowania baterii od czasu do czasu, ale zapotrzebowanie jest większe w domu, ale co jeśli jest to możliwe Załadunek z kurtki podczas spaceru po ulicy, z baldachimem balkonu lub zasłonami blokującymi promienie słoneczne w salonie? To tylko nowatorski pomysł niektórych badaczy z Wielkiej Brytanii.

[Así puedes ahorrar un 50% en tu factura de la luz: los paneles solares españoles para poner en el balcón]

Ubrania z akcesoriami elektronicznymi nie są nowe, to możliwe Powrót do 2018 Znalezienie projektów mających na celu włączenie ładowarek bezprzewodowych do odzieży, ale nie wykonanych Ukryte panele słoneczne, które umożliwiają ładowanie dowolnego urządzenia w bardziej zrównoważony sposób. Teraz inicjatywa stworzona przez naukowców z University of Nottingham, a raczej tkana, stara się pójść o krok dalej.

wyobrażać sobie Zasłona utkana z tysięcy maleńkich ogniw słonecznych Potrafi odprowadzać ciepło w ciągu dnia, podobnie jak pozostałe rolety, jednocześnie zbierając światło, próbując przekraść się przez okno, aby naładować sprzęt, taki jak słuchawki. Wybór jest szeroki, na przykład w zadaszeniach chroniących patia i tarasy w całej Hiszpanii.

komórki między włóknami

Projektem kieruje dr Theodore Hughes Riley z Nottingham Trent University. „Połączyliśmy ugruntowane techniki tekstylne z nowoczesną technologią, aby stworzyć futurystyczne produkty Może zmienić postrzeganie odzieży i elektroniki przez ludzi”.A Ekspert wyjaśnia.

[El ingenioso sistema de paneles solares para comprar y vender la electricidad a tus vecinos]

W tkance rozproszonych jest ponad tysiąc komórek Ukrywają się wśród reszty wątków splecione ze sobą, tworząc kawałek tkaniny o intrygującym reliefie, a jednocześnie elastyczny jak prosty bawełniany ubiór. Jej twórcy zapewniają, że innowacyjna tkanina ma te same właściwości, co większość tkanin.

przewody z panelami słonecznymi

Uniwersytet w Nottingham

omikrona

małe ogniwa słoneczne Ma tylko pięć milimetrów długości i 1,5 milimetra szerokości. Jest tak mały, że według jego twórców użytkownik go nie dostrzega, a jedynie zauważa wspólny motyw. „Materiał, który opracowaliśmy, pod każdym względem ma taki sam wygląd i zachowanie jak zwykła tkanina, ponieważ można go marszczyć i prać w pralce” – wyjaśniają.

Oprócz elastyczności, ta tkanina, z której można wykonać różne elementy garderoby, takie jak kurtka, plecak czy T-shirt, wytrzymuje takie same warunki jak zwykłe tekstylia. Można prać w pralce w 40°C Z innymi ubraniami bez uszkodzenia systemu.

tkanina z panelami słonecznymi

tkanina z panelami słonecznymi

Uniwersytet w Nottingham

omikrona

Osiąga się to, ponieważ ogniwa słoneczne są wykonane z krzemu i Chroniony żywicą polimerową wodoodporny. Na razie proces produkcyjny odbywa się ręcznie. Na filmie naukowcy zademonstrowali żmudny proces, jaki zastosowali, aby połączyć maleńkie ogniwa słoneczne w maleńkie włókna, które przekazują zebraną energię elektryczną.

Nici te są następnie naszywane na pozostałą część tkaniny w najbardziej tradycyjny sposób, na krośnie. W przyszłości proces ten powinien być Być zautomatyzowanym, aby przyspieszyć produkcjęJednak w pierwszej fazie zespół skupił się na wykazaniu jego skuteczności i odporności.

sprzętu gospodarstwa domowego lub medycznego

Osadzone komórki mogą się agregować 400 miliwatów (MW) z energii słonecznej. Eksperymenty wykazały, że materiał generuje moc produkcyjną 335,3 MW przy 0,86 światła słonecznego i do 394 MW przy 1,0 światła słonecznego.

tkanina na panel słoneczny

tkanina na panel słoneczny

Uniwersytet Nottingham Trent

omikrona

Tkanina ma wymiary 51 cm na 27 cm, który dla tych, którzy nie mają pojęcia, jak mała ściereczka kuchenna. Poszerzając dach o kurtkę lub zadaszenie, zwiększa się zdolność gromadzenia energii słonecznej, aby dać więcej energii tkaninie. Zespół naukowców nie zademonstrował ostatecznego systemu, który przekazuje energię z ogniw słonecznych do złączy urządzeń, ale oczekuje się, że potrzebny będzie niewielki generator końcowy.

Nie trzeba myśleć tylko o naładowaniu telefonu, który nie może wystarczyć mocą tego małego kawałka materiału, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę, że smartfony są obecnie wyposażone w duże baterie o pojemności ponad 4000 mAh, które starczą na zawsze. mniej niż 20 watów.

[El ingenioso invento español para crear combustible con sol, agua y CO2 y sin contaminar]

Z drugiej strony energia wytwarzana przez koszulę z tej tkaniny może być samowystarczalna, dostarczając energię do innych systemów, z którymi jest zintegrowana, takich jak ubrania, które można stworzyć za pomocą Tekstura akustyczna stworzona przez Massachusetts Institute of Technology w tym samym roku. Ściereczka może również pełnić funkcję przenośnej ładowarki do zasilania Szeroka gama czujników medycznych Są stworzone dla Monitorowanie stanu zdrowia pacjenta Żyjąc normalnym życiem.

Może Ci się spodobać…

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *