Reynders potwierdza, że ​​sytuacja w Hiszpanii jest inna niż w Polsce i na Węgrzech, gdzie mogą zawiesić fundusze europejskie.

Reynders potwierdza, że ​​sytuacja w Hiszpanii jest inna niż w Polsce i na Węgrzech, gdzie mogą zawiesić fundusze europejskie.

Madryt, wrzesień 30 (Europejska prasa) –

Komisarz ds. sprawiedliwości Unii Europejskiej (UE) Didier Reynders obiecał w piątek, ostrzegając, że sytuacja związana z blokadą odnowienia hiszpańskiego sądownictwa różni się od sytuacji w Polsce i na Węgrzech. Fundusze europejskie mogą zostać zatrzymane.

Wypowiedział się w wywiadzie dla Radio National zebranym przez Europa Press, zapytany, czy obawia się, że polityczna blokada reformy sądownictwa w Europie może być powiązana z wyzwaniami dla niezawisłości sądownictwa. Polska i Węgry.

Reynders podkreślił, że sytuacja w Hiszpanii jest inna, ponieważ to, co widzieli w Polsce i na Węgrzech, było „wpadką”, podczas gdy celem było „poprawienie sytuacji”, w której „szanuje się niezależność wymiaru sprawiedliwości”.

Do tych scenariuszy wykorzystują inne instrumenty – tłumaczył polityk belgijski, jednocześnie ostrzegając, że „jeśli nie zostanie to uporządkowane, możliwe będzie zawieszenie europejskich funduszy przeznaczonych dla Węgier”.

Jeśli chodzi o to, czy rozważą złożenie wniosku do Hiszpanii o aktualizację systemu wyboru sędziów, jeśli blokada będzie trwała, Reynders wskazał, że przeanalizuje, jak postępują plany i wtedy odpowie na to pytanie.

„Złożyliśmy propozycję, podobnie jak we wszystkich stolicach, poprzez moją obecność w Madrycie staramy się zachęcić różne organy polityczne do dialogu” – dodał. Dlatego podkreślił, że działają poprzez dialog „zgodnie z europejskimi zasadami”. – To, o co prosimy, nie jest stanowiskiem od komisji – zapewnił.

Reinders zakończył swoją podróż do Hiszpanii w piątek, nie zasiadając do rozmów z aktorami. Na tym etapie zapewnił, że „nie ma potrzeby iść w tym kierunku” i dlatego nie traci okazji do dialogu z BP i rządem przy tym samym stole.

„Jedyne, co robimy, to pokazać, jaką orientację chcemy przyjąć za pomocą naszej rekomendacji, która ostatecznie będzie sprzyjać dialogowi. Następnie dialog powinien odbywać się między władzami hiszpańskimi, a nie Komisją. Uczestniczyć tam – wskazał.

Oczywiście przed rozpoczęciem hiszpańskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej, czyli w drugiej połowie 2023 roku, uważa, że ​​reformy już zostały dokonane.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *