Ribera nie wykluczył „maksymalnego napięcia”, jeśli zamknięcie Nord Stream 1 będzie kontynuowane

Minister zmian środowiska Teresa Ribera nie może wykluczyć sytuacji „maksymalnego napięcia”, ale nie jesienią, ale w najbliższych tygodniach. Wyłączenie techniczne gazociągu Nord Stream 1Początkowo przez dziesięć dni, Również rozszerzony. Zwrócił uwagę, że przerwanie tej trasy dostaw oznaczałoby „przestój techniczny trwający dziesięć dni”, ale „Biorąc pod uwagę sytuację, jaką mamy z Rosją, nie jest wykluczone, że można ją przedłużyć”.

W wywiadzie na antenie 3 trzeci wiceszef rządu powiedział również: „Powinniśmy być Przygotuj się na taką sytuację„Przypomniał, że rząd niemiecki zaprojektował priorytetowe środki odbioru gazu przez ten gazociąg”Na podstawie racjiW przypadku Hiszpanii przypomniał, że rząd wcześnie wprowadził obowiązek przechowywania gazu ziemnego w podziemnych magazynach i zbiornikach regazyfikacyjnych, co „na szczęście dobrze się sprawdza”.

Powiedział w naszym kraju „Jesteśmy Historyczne poziomy przechowywania W tym czasie w normalnej sytuacji być przygotowanym w miarę możliwości na jesień i zimę, ale także być przygotowanym na wypadek maksymalnego napięcia”. Ribera nie wykluczyła dopływu rosyjskiego gazu do Europy. walizka Hiszpania nie jest tak zaniepokojona jak Niemcy i PolskaPonieważ rosyjski gaz nie jest odbierany rurociągiem, a wejście statkiem wynosi w ostatnich latach tylko około 7,5% rocznie, jest to łatwo wymienialne źródło.


Zaznaczył jednak, że sytuacja ma wpływ na Hiszpanię Przystępne ceny gazu Rynki międzynarodowe i potrzeba integracji umiejętności liczenia Bardzo różni dostawcy. Z tego powodu, powiedział, ważne jest, aby pomyśleć o tym, jak energia jest wykorzystywana w „bardziej inteligentny” sposób Przyczynić się do „Wysiłku Jedności”. Wraz z innymi krajami UE blokada mocno ucierpiała w rosyjskich dostawach.

Przypomniał sytuację we Włoszech, gdzie znaczna część dostaw gazu w kraju pochodzi z gazociągów, a niewielka z zakładów przetwarzania, więc bardzo możliwe, że gaz z Rosji „spadnie”. Prosząc Hiszpanię o wsparcie ze strony swoich czołgów. Zwrócił również uwagę, że Hiszpania mogłaby współpracować z krajami, które dużą część tego paliwa importują z Rosji dzięki swoim zdolnościom produkcyjnym oleju napędowego.

Zapytany, o ile mogą wzrosnąć ceny gazu, wskazał na hiszpańskich marketerów Mają kontrakt na gaz ziemny Na rynkach międzynarodowych Przez długi czas A możliwość przyjęcia nowego skroplonego gazu ziemnego (LNG) w krajowych zakładach regazyfikacji „daje nam wielką siłę”. Mimo to przypomniał, że gaz kupowany jest na rynkach międzynarodowych, a cena jest uzależniona od zapotrzebowania w danym momencie i zaznaczył, że gaz ziemny jest dostępny. Podwoił swoją cenę w dwa tygodnie i sześciokrotnie w sześć miesięcyZ „spektakularnym” wzrostem „nigdy wcześniej nie widziałem”.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.