Ricardo Delgado i jego złote osiągnięcie


Jeśli chodzi o sukcesy boksu meksykańskiego, jednym z wielkich osiągnięć jest niewątpliwie złoty medal Ricardo Delgado na Igrzyskach Olimpijskich w Meksyku w 1968 roku, ponieważ oprócz bycia najlepszym w kategorii muszej, zwycięstwo to oznaczało złoty medal w boksie Ricardo Delgado na Igrzyska Olimpijskie 1968 w Meksyku. Pierwszy w historii igrzysk olimpijskich złoty medal w boksie Azteków.

Prawie 19 000 kibiców na Arenie México było świadkami, jak meksykański bokser został mistrzem olimpijskim po pokonaniu Artura Olecha w ostatniej walce o złoty medal.

Ten wyczyn Ricardo Delgado wciąż rezonuje w pamięci kibiców z powodu całej radości, jakiej doświadczył na Arena Mexico po zwycięstwie tego dnia 26 października 1968 roku. Uczucia zawodnika były tak wielkie, że łzy spływały mu po twarzy po wspinaczce. na szczycie platformy.

Ricardo Delgado pokazał klasę i pasję do zwycięstwa od pierwszej do ostatniej walki, gdyż wszystkie jego zwycięstwa były wynikiem jednogłośnej decyzji o zawieszeniu złotego medalu, a co za tym idzie aplauzie całej publiczności przy śpiewaniu melodii hymnu narodowego. Meksykańska.

Idealny krok w kierunku chwały

Ricardo Delgado i jego pragnienie zwycięstwa w roli boksera ujawniło się w swojej pierwszej walce z Irlandczykiem Arthurem McCarthym, gdy Meksykanin zaskoczył miejscowych i obcych, pokonując przeciwnika jednomyślną decyzją.

W swoim drugim meczu Ricardo Delgado powtórzył dawkę i ponownie wygrał jednogłośną decyzją z Japończykiem Tetsuaki Nakamurą, awansując w ten sposób do półfinału i zdobywając przynajmniej jeden medal dla meksykańskiej delegacji.

Aby kontynuować swoje marzenie o dotarciu na szczyt, Meksykanin spotkał się w kolejnym teście z Brazylijczykiem Santosem Cervilio de Oliveirą, aby przekazać go do wielkiego finału. Ricardo Delgado nie miał litości i ponownie wygrał jednogłośną decyzją.

Teraz Ricardo Delgado był tylko jedną walką od osiągnięcia wyczynu bycia pierwszym meksykańskim bokserem, który zdobył złoto olimpijskie. Ale jego przeciwnik wcale nie będzie łatwy, bo Polak Artur Olik pokonał już Meksykanina w walce przed olimpiadą.

Jednak dzięki swojej błyskotliwej taktyce defensywnej i umiejętności zranienia przeciwników podczas kontrataku, Delgado znacznie wyprzedził Polaka i zdobył złoty medal z kolejnym jednogłośnym zwycięstwem.

Podobała Ci się ta treść?

  • Zapraszamy do pobrania aplikacji EL INFORMADOR, gdzie można uzyskać dostęp do tej i innych treści INFORMAPLUS. Wypróbuj bezpłatnie przez 10 dni, wpisując ten link, aby pobrać. https://bit.ly/3mHhcdK
  • INFORMAPLUS oferuje unikalne, hierarchiczne i zmodyfikowane doświadczenie czytania, jak w naszym wydaniu drukowanym, ale z wartościami i narzędziami edycji cyfrowej, którymi można się poruszać, takimi jak czytanie w formacie strony, notowanie, tagowanie, udostępnianie ulubionych, kopiowanie treści, a nawet słuchania, jeśli wolisz.
  • Oprócz ekskluzywnych materiałów prenumerata obejmuje dostęp do wydań EL INFORMADOR, Gente Bien, zawiadomienie o okazji i załączniki.
  • Z INFORMAPLUS będziesz również częścią CÍRCULO INFORMADOR, programu ekskluzywnych korzyści dla subskrybentów EL INFORMADOR.

Wątki

Przeczytaj także

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *