Richard Karapaz opuszcza Enos Grenadiers: „Byłoby wspaniale, gdyby został”, żałuje brytyjski menedżer zespołu | Inne sporty | Sporty

W Ineos Grenadiers jest rezygnacja i rozważają rychłe odejście ekwadorskiego kolarza Richarda Carapaza, który według portali rowerowych zapisze się do składu EF Education-EasyPost ze Stanów Zjednoczonych.

Zapytany w poniedziałek o swoją przyszłość kolarz potwierdził: „Jeśli chodzi o moją sytuację, to nadal nie wiem, więc nie mogę nic powiedzieć z góry”.

Już 1 sierpnia będzie oficjalnie wiadomo, jaki zespół Carapaz będzie miał w 2023 roku. Ineos poinformował, że jego kontrakt niedługo wygaśnie, ale po drodze pojawiły się Movistar i EF Education. Ten ostatni będzie jego losem.

„Pod koniec dnia każdy może robić, co chce. Richard jest znakomitym rowerzystą i wykonał dla nas naprawdę dobrą robotę” – powiedział dyrektor Ineos Rod Ellingworth.

„Był dla nas świetny i byłoby wspaniale, gdyby został, ale takie jest życie. To jeszcze nie jest oficjalne, ale jestem świadomy (o odejściu Ekwadoru do składu USA)” – dodał menedżer w komentarzach do portal. VeloNews.

W tej samej notatce podano, że brytyjska drużyna nie będzie szukać na rynku zastępcy Carapaz i postawi na elementy, które ma w treningu.

„Mamy naprawdę dobrą grupę i patrzymy na różne opcje i różne ścieżki rozwoju dla pasażerów. Menadżer zauważył, że nowe pokolenie i niektórzy z nich są bardzo ambitni i musimy dać im możliwość dalszego rozwoju.”

Podczas udziału Ekwadoru w Giro d’Italia, jego agent spekulował, że rozmawia z Ineos o możliwym odnowieniu, ujawniając zainteresowanie Movistarem i amerykańską drużyną.

„Rozmawiamy z Ineos w sprawie odnowienia, a na pewno z Movistarem. EF Education-EasyPost jest również zainteresowany. Agent Carapaz, Giuseppe Aquadro, powiedział w komentarzach do VeloNews.

Trójkołowiec kontynuuje przygotowania do drugiej części sezonu, a jego głównym celem jest Vuelta a España.

Carapaz będzie kontynuował swoje przygotowania na ekwadorskich drogach, zanim dołączy do Ineos, aby wziąć udział w kolejnych zawodach: Tour of Poland, który rozpoczyna się 30 lipca i La Vuelta, od sierpnia do września. (Dr)

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.