Robert Lewandowski, faworyt do zdobycia Złotej Piłki, zawsze miał problemy z kwalifikacjami do Mistrzostw Świata z Polską | Katar 2022 | NCZD DTCC | Razem Sport

standardowo

wiedzieć więcej

Robert Lewandowski To prawdziwe pęknięcie. Nikt nie może wątpić w wyjątkową obecność polskiego napastnika, zwłaszcza z Bayernem Monachium. Jednak sprawy z jego drużyną narodową zawsze były trudne. I znowu walczy o realizację swojego marzenia o udziale w Pucharze Świata.

Wyglądać: Robert Lewandowski: Trzy powody, dla których napastnik Bayernu Monachium zdobył Złotą Piłkę

Lewandowski Jest głównym faworytem do zdobycia Złotej Piłki za swoje wyczyny w ciągu ostatnich dwóch lat w swoim klubie. Wśród jego największych osiągnięć jest wygrana w Lidze Mistrzów UEFA 2019/20, Klubowe Mistrzostwa Świata 2020 (ukończenie 60) i Złoty But 2020/21.

Odwołanie najbardziej prestiżowej ceremonii wręczenia nagród indywidualnych w światowej piłce nożnej w 2020 roku oraz fakt, że polska gwiazda w tym sezonie pozostała na najwyższym możliwym poziomie, wszystko wskazuje na to, że w tym roku zostanie uhonorowany tą nagrodą. W rzeczywistości jest faworytem do wygrania, ale trudny prezent przez jego wybór daje mu powrót.

Kwalifikacje europejskie zakończyły się w poniedziałek dla reprezentacji Polski, która z 20 punktami zajęła drugie miejsce w grupie A, po przegranej 2:1 z Węgrami. Zespół, który prowadzi Lewandowski Będzie musiał zbadać swój ranking w skomplikowanych play-offach w Europie i może wypaść z Pucharu Świata.

Robert Lewandowski, kapitan i król strzelców reprezentacji Polski |  Zdjęcie: EFE
Robert Lewandowski, kapitan i król strzelców reprezentacji Polski | Zdjęcie: EFE

ciągłe cierpienie

Robert Lewandowski Nie bawił się dobrze ze swoim zespołem. Pomimo tego, że jest to maszyna do strzelania bramek, główne cele Polski nie zostały w pełni zrealizowane. Jeszcze gorzej, jeśli chodzi o zabezpieczenie swojego miejsca w Pucharze Świata.

Kwalifikacje do mistrzostw świata stały się nieustanną walką o polską „9”. Zawsze walczy i próbuje do końca, ale nie zawsze dostaje to, czego chce. I tym razem można go zostawić z pustymi rękami, co już dwukrotnie zdarzyło się w przeszłości..

W swoich pierwszych rundach kwalifikacyjnych, które pojechały do ​​RPA 2010, Lewandowski Popadłem w kompletne rozczarowanie. Jego zespół zajął piąte miejsce w swojej grupie z zaledwie 11 punktami z trzema zwycięstwami, dwoma remisami i pięcioma zwycięstwami. Polski napastnik rozegrał prawie każdy mecz (9), strzelił dwie bramki i zaliczył dwie asysty.

Przeczytaj także: Cristiano Ronaldo i zaangażowanie w nowe osiągnięcie, aby zakwalifikować się do Mistrzostw Świata w Katarze 2022

Był wtedy bardzo młody, ale już wykazywał oznaki swojej wspaniałej przyszłości. W miarę dojrzewania Lewandowski po raz kolejny próbował być obecny na Mistrzostwach Świata 2014 w Brazylii, ale znowu się nie udało.

W tym czasie Polska zajęła czwarte miejsce w swojej grupie z 13 punktami, osiem z co najmniej dogrywki. Dziewiątka reprezentacji Polski rozegrała dziewięć meczów na dziesięć i strzeliła trzy gole oraz tyle samo asyst.

Wszystko zmieniło się pozytywnie w drodze do Rosji 2018. I coraz bardziej łączył się z Bayernem Monachium, Robert Lewandowski Swoje sukcesy udało mu się przekazać także z Polską i wreszcie zdobył długo oczekiwany bilet na mundial.

Robert Lewandowski grał na Mistrzostwach Świata 2018 w Rosji |  Zdjęcie: AFP
Robert Lewandowski grał na Mistrzostwach Świata 2018 w Rosji | Zdjęcie: AFP

Bawarska gwiazda zabłysnęła 16 bramkami w zaledwie 10 meczach, które odbyły się w tych eliminacjach i pozwoliła Polsce zająć pierwsze miejsce w swojej grupie z 25 punktami. Tym samym spełnił swoje marzenie o wyjeździe na mundial, choć było ono ulotne.

Po osiągnięciu głównego celu, Polska nie utrzymała się długo w mundialu. W rzeczywistości zostali wyeliminowani z fazy grupowej po zajęciu ostatniego miejsca. Udział Lewandowskiego w rozgrywkach skrócił się do zaledwie trzech meczów, bo nie świętował gola.

Teraz historia może się powtórzyć. Osiem bramek, które strzelił w ośmiu z tych meczów eliminacyjnych, nie wystarczyło. Wygląda niesamowicie, ale Robert Lewandowski Mógłby być bez Pucharu Świata w najlepszym momencie swojej kariery. Każdy, kto jest bliski zdobycia Złotej Piłki, może przegapić najważniejsze wydarzenie piłkarskie w reprezentacji.

Eliminacje do Mistrzostw Świata mecze Cele pomaga Lokalizacja
Republika Południowej Afryki 2010 9 2 2 V (bez kwalifikacji)
Brazylia 2014 9 3 3 Czwarty (nie kwalifikuje się)
Rosja 2018 10 16 2 1. (kwalifikowany)
Katar 2022 8 8 4 drugi (suplement)

Co prawda przeciwnik Polski nie został jeszcze rozstrzygnięty w play-off, ale oczekiwania Lewandowskiego i jego kolegów z drużyny są dość skomplikowane. Zdarza się, że bardzo przerażające drużyny, takie jak Portugalia, Włochy i Szwecja, również są w takiej samej sytuacji i wszystko może się zdarzyć. Niewątpliwie nadchodzące kwalifikacje będą fascynujące.

Więcej w DT…

Polecany film:

Sergio Busquets o Dani Alves: "Ma osobowość, zwycięski gen i przywództwo;  Dużo nam da"
Sergio Busquets o Dani Alves: „Ma osobowość, gen zwycięski i przywództwo, wiele nam da.” To by im „wiele się przyniosło”. (Źródło: EFE)

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *