Robert Lewandowski: Lewandowski już je przy stole Gerda Müllera | Sporty

Pod koniec ubiegłego roku, po ogłoszeniu się najlepszym strzelcem goli w Europie w 2020 roku z 47 golami, Robert Lewandowski (Warszawa, 33 lata) został zapytany, czy mógłby sam sformułować oświadczenie Griezmanna, w którym stwierdził, że czuje się zdolny do tego. . Je przy tym samym stole Messi i Cristiano Ronaldo. Polak ze swoją skromnością odpowiedział elegancko. „Myślę, że mogę ich teraz zaprosić”.

W tym momencie to, co osiągnął, to siedzenie przy innym stole z legendarnym obiadem, Gerdem Mullerem (Nordlingen, 75). Drugi najlepszy strzelec wszechczasów ligi niemieckiej (365 goli w 427 meczach) za Uwe Seelerem (404), który obecnie cierpi na chorobę Alzheimera i od ponad roku przebywa w szpitalu pod Monachium.

więcej informacji

Liwa wyrównał wczoraj jeden z najlepszych rekordów ligi niemieckiej przeciwko Freiburgowi (2-2). Historyczny znak dla legendarnej torpedy – dwa lata temu zdobyła już 38 punktów – od sezonu 1971-1972. Od tego czasu nikomu nie udało się strzelić 40 bramek. Osiągnął to iw ostatnim meczu z Augsburgiem był w stanie go pokonać. Kiedy zmienił rzut karny, który pozwolił mu wczoraj wyrównać Mueller, mecz został zatrzymany, a jego koledzy z drużyny zrobili mu zaimprowizowaną Hall of Honor jako hołd.

Polak zawsze stawiał czoła wyzwaniu osiągnięcia tej magicznej liczby iw swoim siódmym sezonie z Bayernem Monachium udało mu się. Dziwne jest to, że w turnieju rozegrał mniej meczów – w pierwszym, w którym nie skończył trzydziestki – z powodu kontuzji, jaką doznał ze swoją drużyną w marcu, która uniemożliwiła mu rozegranie ćwierćfinału Ligi Mistrzów z Paris Saint- Germain i cztery kolejne mecze ligowe. Zabawki. Przed odpoczynkiem szóstego dnia.

W Niemczech rekordowe 40 bramek Gerda Mullera podniosło jego pozycję na przestrzeni lat. Było to blisko czterech dekad ważności i nikt nie mógł się do tego zbliżyć. W rzeczywistości to sam Mueller pozostał blisko, ze wszystkimi 36 punktami zdobytymi w następnym roku. Dwóch z wnioskodawców, którzy zbliżyli się później, to Dieter Muller (Kolonia, 76-77) i Lewandowski (19-20). Obie mają 34 punkty.

W wieku 26 lat legendarny bawarski napastnik zakończył już siódmy sezon z Bayernem Monachium i rozegrał 90 minut w 34. rundzie o mistrzostwo. Ponadto strzelił pięć goli w Pucharze Zdobywców Pucharów i jedną w Pucharze, co dało mu blisko 50 punktów w kampanii, w której Bayern, podobnie jak teraz z Lewandowskim, wygrał tylko ligę niemiecką.

Muller strzelił gola w 19 meczach. Trafił pięć (Oberhausen, 7-0); Jeden z czterech (Borussia Dortmund, 11-1); Cztery z trzech to sześć par, a reszta to jedna po drugiej. Podliczono również 17 podań od bramki. Dane potwierdzają, że bezpośrednio brał udział w ponad połowie bramek swojej drużyny w tym turnieju (101). W 1972 roku, jako rok kalendarzowy, strzelił 85 bramek w 60 meczach.

Droga Roberta do czterech tuzinów różnych. Strzelił w 23 z 28 rozegranych meczów, a jego sekwencja nie jest imponująca w niektórych meczach, ale jest bardziej konsekwentny i konsekwentny. Jego największymi bramkami były cztery gole przeciwko Hercie w drugiej rundzie. Następnie ukończył cztery pojedynki z trzema bramkami i pięć z dwoma bramkami. Uważa się również, że ma siedem podań do bramek.

Polak po raz szósty od ośmiu sezonów został ogłoszony królem strzelców niemieckiej Bundesligi. Dodał już w swoich jedenastu rundach (2011-2021) 276 bramek w 349 meczach. Ze średnią 25 bramek, średnio 26 bramek dla Mullera podczas jego 14 sezonów w Bayern Monachium.

Możesz śledzić SPORT pod adresem Serwis społecznościowy Facebook s ŚwiergotLub zarejestruj się tutaj, aby otrzymać Cotygodniowy biuletyn.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *