Robert Lewandowski: Lewandowski już je przy stole Gerda Müllera | Sporty

Pod koniec ubiegłego roku, po ogłoszeniu się najlepszym strzelcem goli w Europie w 2020 roku z 47 golami, Robert Lewandowski (Warszawa, 33 lata) został zapytany, czy mógłby sam sformułować oświadczenie Griezmanna, w którym stwierdził, że czuje się zdolny do tego. . Je przy tym samym stole Messi i Cristiano Ronaldo. Polak ze swoją skromnością odpowiedział elegancko. „Myślę, że mogę ich teraz zaprosić”.

W tym momencie to, co osiągnął, to siedzenie przy innym stole z legendarnym obiadem, Gerdem Mullerem (Nordlingen, 75). Drugi najlepszy strzelec wszechczasów ligi niemieckiej (365 goli w 427 meczach) za Uwe Seelerem (404), który obecnie cierpi na chorobę Alzheimera i od ponad roku przebywa w szpitalu pod Monachium.

więcej informacji

Liwa wyrównał wczoraj jeden z najlepszych rekordów ligi niemieckiej przeciwko Freiburgowi (2-2). Historyczny znak dla legendarnej torpedy – dwa lata temu zdobyła już 38 punktów – od sezonu 1971-1972. Od tego czasu nikomu nie udało się strzelić 40 bramek. Osiągnął to iw ostatnim meczu z Augsburgiem był w stanie go pokonać. Kiedy zmienił rzut karny, który pozwolił mu wczoraj wyrównać Mueller, mecz został zatrzymany, a jego koledzy z drużyny zrobili mu zaimprowizowaną Hall of Honor jako hołd.

Polak zawsze stawiał czoła wyzwaniu osiągnięcia tej magicznej liczby iw swoim siódmym sezonie z Bayernem Monachium udało mu się. Dziwne jest to, że w turnieju rozegrał mniej meczów – w pierwszym, w którym nie skończył trzydziestki – z powodu kontuzji, jaką doznał ze swoją drużyną w marcu, która uniemożliwiła mu rozegranie ćwierćfinału Ligi Mistrzów z Paris Saint- Germain i cztery kolejne mecze ligowe. Zabawki. Przed odpoczynkiem szóstego dnia.

W Niemczech rekordowe 40 bramek Gerda Mullera podniosło jego pozycję na przestrzeni lat. Było to blisko czterech dekad ważności i nikt nie mógł się do tego zbliżyć. W rzeczywistości to sam Mueller pozostał blisko, ze wszystkimi 36 punktami zdobytymi w następnym roku. Dwóch z wnioskodawców, którzy zbliżyli się później, to Dieter Muller (Kolonia, 76-77) i Lewandowski (19-20). Obie mają 34 punkty.

W wieku 26 lat legendarny bawarski napastnik zakończył już siódmy sezon z Bayernem Monachium i rozegrał 90 minut w 34. rundzie o mistrzostwo. Ponadto strzelił pięć goli w Pucharze Zdobywców Pucharów i jedną w Pucharze, co dało mu blisko 50 punktów w kampanii, w której Bayern, podobnie jak teraz z Lewandowskim, wygrał tylko ligę niemiecką.

Muller strzelił gola w 19 meczach. Trafił pięć (Oberhausen, 7-0); Jeden z czterech (Borussia Dortmund, 11-1); Cztery z trzech to sześć par, a reszta to jedna po drugiej. Podliczono również 17 podań od bramki. Dane potwierdzają, że bezpośrednio brał udział w ponad połowie bramek swojej drużyny w tym turnieju (101). W 1972 roku, jako rok kalendarzowy, strzelił 85 bramek w 60 meczach.

Droga Roberta do czterech tuzinów różnych. Strzelił w 23 z 28 rozegranych meczów, a jego sekwencja nie jest imponująca w niektórych meczach, ale jest bardziej konsekwentny i konsekwentny. Jego największymi bramkami były cztery gole przeciwko Hercie w drugiej rundzie. Następnie ukończył cztery pojedynki z trzema bramkami i pięć z dwoma bramkami. Uważa się również, że ma siedem podań do bramek.

Polak po raz szósty od ośmiu sezonów został ogłoszony królem strzelców niemieckiej Bundesligi. Dodał już w swoich jedenastu rundach (2011-2021) 276 bramek w 349 meczach. Ze średnią 25 bramek, średnio 26 bramek dla Mullera podczas jego 14 sezonów w Bayern Monachium.

Możesz śledzić SPORT pod adresem Serwis społecznościowy Facebook s ŚwiergotLub zarejestruj się tutaj, aby otrzymać Cotygodniowy biuletyn.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *