Robles uzasadnia nieprzejrzystość wysyłania broni na Ukrainę: „Nie można przekazywać informacji wrogowi”

Robles uzasadnia nieprzejrzystość wysyłania broni na Ukrainę: „Nie można przekazywać informacji wrogowi”

Minister obrony, Daisy RoblesUzasadnione w tę środę Brak informacji i przejrzystości O sprzęcie i broni, które wysyła Hiszpania Ukraina bronić się przed rosyjską agresją, ani jak bardzo ten eksport jest mierzony w pieniądzach, jest właściwie „wojną”. Nie można przekazać informacji wrogowi dostępny materiał.

Kiedy stanął przed Komisją Obrony Kongres Reprezentantówpowiedział”Eksport ma minimalną i wymaganą reklamę zgodnie z umową i wymaganiami wszystkich krajów-darczyńców„Rzeczywistość jest taka, że ​​inne kraje-darczyńcy tworzą publiczne listy przedmiotów, które mierzą wartość tych pakietów pomocy wojskowej w szerszym lub ekonomicznym wymiarze niż Hiszpanie.

To, co jest wyraźnie zaawansowane, to to Hiszpania będzie nadal wysyłać dostawy wojskowe na Ukrainę W ramach istniejących możliwości, zgodnie z prośbami rządu w Kijowie, zgodnie z pozostałymi 44 państwami-darczyńcami, w celu uniknięcia ewentualnego powielania w tym drugim przypadku. Szczególnie cieszy się z ostatnich dostaw agregatów prądotwórczych, z których ponad połowa jest już w Polsce.

W nadchodzących miesiącach, Znaczna redukcja wojsk“Zatrzymałem się Mali „Jeśli chodzi o obecną grupę”, UE zastanawia się, co zrobić ze swoją wojskową misją szkoleniową przeciwko dżihadyzmowi w kraju po zmianie rządu, zbliżeniu z Rosją i rozmieszczeniu w kraju grup najemników Wagnera.

Zaangażowanie Hiszpanii w Sahel jest absolutneAle czekamy na ostateczną decyzję UE” – powiedział, dodając, że wysoki przedstawiciel UE do spraw zagranicznych i polityki bezpieczeństwa Joseph Borrell opowiada się za dalszą obecnością Europy w tym kraju. Nie zostawiaj tego całkowicie w rosyjskich rękachPo wycofaniu wojsk francuskich, niemieckich lub czeskich.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *